Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 125U vs Intel Core i9 10900KF

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 125U та Intel Core i9 10900KF — це два абсолютно різних процесори, які представляють різні покоління та цільові сегменти. Ultra 5 125U (2023) створений для ультрабуків, використовує нову архітектуру Meteor Lake із фокусом на енергоефективність, тоді як i9-10900KF (2020) — це потужний десктопний чип для ігор та робочих станцій. Незважаючи на однаковий загальний рейтинг (53 бали), їхні сильні сторони суттєво відрізняються.

Короткий висновок. Intel Core i9 10900KF виграє в багатопотокових завданнях завдяки вищому Cinebench R23 (17325 проти 9553) та Passmark (22516 проти 17602). Він краще підходить для відеомонтажу, рендерингу та ігор, де потрібна висока частота. Натомість Intel Core Ultra 5 125U демонструє кращу одноядерну продуктивність (Geekbench 6: 2121 проти 1817) та значно вищу енергоефективність, що робить його ідеальним для мобільних пристроїв із тривалим часом автономної роботи. Вибір залежить від сценарію використання: стаціонарна робоча станція чи легкий ноутбук.

Основні відмінності

  • Intel Core i9 10900KF значно потужніший у багатоядерних тестах: Cinebench R23 багатоядерний — 17325 проти 9553 у Ultra 5 125U, що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Intel Core Ultra 5 125U випереджає i9-10900KF в одноядерній продуктивності Geekbench 6 (2121 проти 1817) та Cinebench R23 одноядерному (1714 проти 1488), що важливо для швидкодії в повсякденних завданнях.
  • Ultra 5 125U має значно вищий показник енергоефективності (100 балів проти 100, але з урахуванням архітектури Meteor Lake споживає набагато менше енергії), що робить його ідеальним для ноутбуків.
  • У тесті File compression Ultra 5 125U швидший (965.5 MB/s проти 714.6 MB/s), тоді як i9-10900KF лідирує в Clang compilation (90.6 Klines/s проти 68.7 Klines/s).
  • i9-10900KF має кращу інтегровану графіку (32 бали проти 29), але Ultra 5 125U отримав вищий бал за однопотокову продуктивність (62 проти 53), що свідчить про новішу архітектуру.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1714 1488
Cinebench R23 (багатоядерний) 9553 17325

GeekBench v6

File compression 965.5 MB/sec 714.6 MB/sec
Clang compilation 68.7 Klines/sec 90.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 241.4 pages/sec 205.5 pages/sec
PDF Renderer 275.3 Mpixels/sec 319.1 Mpixels/sec
Text processing 218.5 pages/sec 182.6 pages/sec
Background blur 40.7 images/sec 43 images/sec
Photo processing 90 images/sec 78.1 images/sec
Ray tracing 12.8 Mpixels/sec 20.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2121 1817
Geekbench 6 (багатоядерний) 9343 9824

PassMark

Integer math 58 GOps/sec 85.3 GOps/sec
Floating point math 42.4 GOps/sec 53.2 GOps/sec
Find prime numbers 62M Primes/sec 63M Primes/sec
Random string sorting 21.6M Strings/sec 46.6M Strings/sec
Data encryption 12.5 GBytes/sec 7.8 GBytes/sec
Data compression 200.4 MBytes/sec 375.8 MBytes/sec
Physics 1112 Frames/sec 1028 Frames/sec
Extended instructions 11.6B Matrices/sec 24.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3327 3117
Passmark CPU (багатоядерний) 17602 22516

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 14 грудня 2023 1 травня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Meteor Lake Comet Lake
Номер моделі 125U i9-10900KF
Інтегрована графіка Arc Graphics (4-Cores) Немає

Процесор

Ядер 2 10
Потоковий 4 20
Частота 1.3 ГГц 3.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,3 ГГц 5,3 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 0,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 10
Кількість потоків 14 20
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 13x 37x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 20МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-57 Вт 125 Вт
Сокет FCBGA-2049 LGA-1200
Критична температура 110°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (4-Cores) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1850 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 512 Немає даних
TMUs 32 Немає даних
ROPs 16 Немає даних
Обчислювальні блоки 64 Немає даних
TGP 14 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 1,89 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR4-2933
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 45.8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 125U Сайт Intel Core i9 10900KF
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core Ultra 5 125U чи Intel Core i9 10900KF?

Intel Core i9 10900KF кращий для ігор завдяки вищим тактовим частотам і потужнішій багатоядерній продуктивності, що важливо в сучасних іграх. Ultra 5 125U створений для мобільних пристроїв і може бути слабшим у важких ігрових сценаріях.

Чи варто використовувати Intel Core Ultra 5 125U для робочих станцій?

Ні, Ultra 5 125U орієнтований на ультрабуки з низьким енергоспоживанням. Для робочих станцій краще обрати i9-10900KF, який має вищу багатоядерну продуктивність (Cinebench R23: 17325 проти 9553).

Який процесор енергоефективніший: Intel Core Ultra 5 125U чи Intel Core i9 10900KF?

Intel Core Ultra 5 125U значно енергоефективніший завдяки архітектурі Meteor Lake. Він споживає набагато менше енергії, що робить його ідеальним для ноутбуків, тоді як i9-10900KF потребує потужного охолодження та блоку живлення.

Який процесор краще справляється з відеомонтажем: Ultra 5 125U чи i9-10900KF?

Intel Core i9 10900KF краще підходить для відеомонтажу завдяки вищій багатоядерній продуктивності (Passmark: 22516 проти 17602). Ultra 5 125U може бути достатнім для легкого монтажу, але для 4K-відео краще обрати i9.

Чи можна порівнювати Intel Core Ultra 5 125U та Intel Core i9 10900KF за ціною?

Ціна не вказана, але i9-10900KF зазвичай дорожчий через десктопний сегмент. Ultra 5 125U частіше зустрічається в готових ноутбуках, тому вартість залежить від конкретної моделі пристрою.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.