Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 125U vs Intel Core Ultra 7 265K

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 125U та Intel Core Ultra 7 265K — два представники новітньої лінійки Intel, але з різним призначенням. Перший орієнтований на ультрабуки та енергоефективні системи, другий — на потужні десктопи та робочі станції. Ми порівняли їх за ключовими параметрами: однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю, інтегрованою графікою та результатами в популярних бенчмарках, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 265K значно випереджає Core Ultra 5 125U за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23: 36309 проти 9553) та однопотоковою (3157 проти 2121 у Geekbench 6). Він також демонструє кращі результати в обробці графіки, компіляції та архівуванні. Однак Core Ultra 5 125U має вищий рейтинг енергоефективності (100) і підходить для мобільних пристроїв. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для роботи з відео, 3D-моделювання чи ігор — обирайте 265K. Для повсякденних завдань і тривалої автономності — 125U.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Core Ultra 7 265K має майже в 4 рази вищий результат Cinebench R23 (36309 проти 9553), що робить його значно потужнішим для ресурсоємних завдань.
  • Однопотокова швидкість: 265K випереджає 125U в Geekbench 6 (3157 проти 2121) та Cinebench R23 (2304 проти 1714), що позначається на швидкодії в іграх та додатках, чутливих до частоти ядра.
  • Інтегрована графіка: Core Ultra 7 265K демонструє кращу продуктивність у бенчмарках графіки (Ray tracing: 42.2 проти 12.8 Mpixels/sec), що важливо для легкого редагування відео та нетребувальних ігор.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг 100, але Core Ultra 5 125U споживає менше енергії, що робить його ідеальним для тонких ноутбуків із тривалим часом роботи.
  • Дата виходу: Core Ultra 5 125U вийшов у грудні 2023 року, а Core Ultra 7 265K — у жовтні 2024 року, тому 265K базується на новішій архітектурі та має перевагу в продуктивності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1714 2304
Cinebench R23 (багатоядерний) 9553 36309

GeekBench v6

File compression 965.5 MB/sec 1580 MB/sec
Clang compilation 68.7 Klines/sec 201.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 241.4 pages/sec 475.1 pages/sec
PDF Renderer 275.3 Mpixels/sec 615.6 Mpixels/sec
Text processing 218.5 pages/sec 350.8 pages/sec
Background blur 40.7 images/sec 76.9 images/sec
Photo processing 90 images/sec 167.2 images/sec
Ray tracing 12.8 Mpixels/sec 42.2 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2121 3157
Geekbench 6 (багатоядерний) 9343 21377

PassMark

Integer math 58 GOps/sec Немає даних
Floating point math 42.4 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 62M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 21.6M Strings/sec Немає даних
Data encryption 12.5 GBytes/sec Немає даних
Data compression 200.4 MBytes/sec Немає даних
Physics 1112 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 11.6B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 3327 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 17602 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 14 грудня 2023 11 жовтня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Meteor Lake Arrow Lake
Номер моделі 125U 265K
Інтегрована графіка Arc Graphics (4-Cores) Arc Xe2 (Arrow Lake-S)

Процесор

Ядер 2 8
Потоковий 4 8
Частота 1.3 ГГц 3.9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,3 ГГц 5.4 ГГц
Ядер 10 12
Потоковий 10 12
Частота 0,8 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц 4,6 ГГц
Кількість ядер 12 20
Кількість потоків 14 20
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 13x 39x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 112КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 3МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 30МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 12-57 Вт 125 Вт
Сокет FCBGA-2049 FCLGA-1851
Критична температура 110°C 105°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 250 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (4-Cores) Intel Arc Xe2 (Arrow Lake-S)
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 2000 МГц
Шейдерні блоки 512 512
TMUs 32 16
ROPs 16 8
Обчислювальні блоки 64 64
TGP 14 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 1,89 терафлопс 2,05 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR5-6400
Макс. розмір 96 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 125U Сайт Intel Core Ultra 7 265K
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 24

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 5 125U чи Intel Core Ultra 7 265K?

Intel Core Ultra 7 265K значно потужніший в однопотокових завданнях (Geekbench 6: 3157 проти 2121), що критично для ігор. Його інтегрована графіка також швидша (Ray tracing: 42.2 проти 12.8 Mpixels/sec). Для ігор обирайте 265K.

Який процесор краще підходить для роботи з відео та 3D-моделюванням?

Core Ultra 7 265K має в 3,8 рази вищий багатоядерний показник Cinebench R23 (36309 проти 9553) і значно швидше компілює код (201.1 проти 68.7 Klines/sec). Він кращий для відеомонтажу, рендерингу та 3D-моделювання.

Чи варто переплачувати за Intel Core Ultra 7 265K замість Core Ultra 5 125U?

Якщо ваші завдання вимагають високої багатопотокової продуктивності (рендеринг, компіляція, архівування) або ви граєте в сучасні ігри — так, 265K виправдовує ціну. Для офісної роботи, серфінгу та перегляду відео вистачить 125U.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core Ultra 5 125U чи Intel Core Ultra 7 265K?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності 100, але Core Ultra 5 125U споживає менше енергії завдяки нижчій продуктивності. Він краще підходить для ультрабуків, де важлива автономність.

Який процесор новіший: Intel Core Ultra 5 125U чи Intel Core Ultra 7 265K?

Intel Core Ultra 7 265K вийшов у жовтні 2024 року, тоді як Core Ultra 5 125U — у грудні 2023 року. 265K базується на новішій архітектурі та пропонує вищу продуктивність.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.