Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 125U vs Intel Core Ultra 9 288V

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 125U та Intel Core Ultra 9 288V — це два представники лінійки Intel Meteor Lake та Lunar Lake відповідно. Перший вийшов у грудні 2023 року, другий — у вересні 2024-го. Обидва орієнтовані на тонкі ноутбуки, але Ultra 9 288V пропонує суттєво вищу однопотокову та багатопотокову продуктивність, що підтверджують бенчмарки. Розглянемо деталі.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 288V випереджає Core Ultra 5 125U за більшістю показників: однопотокова продуктивність вища на 23%, багатопотокова — на 19%, інтегрована графіка — на 28%. У тестах Cinebench R23 Ultra 9 набирає 1967 проти 1714 (одноядерний) та 13401 проти 9553 (багатоядерний). Обидва мають однакову енергоефективність (100 балів), тому Ultra 9 288V стає кращим вибором для продуктивних завдань без втрати автономності.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Ultra 9 288V набирає 76 балів проти 62 у Ultra 5 125U, що дає приріст у 23%.
  • Багатопотокова продуктивність: Ultra 9 288V має 25 балів проти 21, а в Cinebench R23 багатоядерний результат вищий на 40% (13401 vs 9553).
  • Інтегрована графіка: Ultra 9 288V отримує 37 балів проти 29, що на 28% краще для ігор та рендерингу.
  • Бенчмарки Geekbench 6: Ultra 9 288V показує 2864 (одноядерний) та 11069 (багатоядерний) проти 2121 та 9343 у Ultra 5 125U.
  • Дата виходу: Ultra 5 125U вийшов у грудні 2023, а Ultra 9 288V — у вересні 2024, що пояснює архітектурні покращення.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1714 1967
Cinebench R23 (багатоядерний) 9553 13401

GeekBench v6

File compression 965.5 MB/sec 1020 MB/sec
Clang compilation 68.7 Klines/sec 69 Klines/sec
HTML 5 Browser 241.4 pages/sec 278.5 pages/sec
PDF Renderer 275.3 Mpixels/sec 290.7 Mpixels/sec
Text processing 218.5 pages/sec 312.1 pages/sec
Background blur 40.7 images/sec 49.8 images/sec
Photo processing 90 images/sec 117 images/sec
Ray tracing 12.8 Mpixels/sec 14.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2121 2864
Geekbench 6 (багатоядерний) 9343 11069

PassMark

Integer math 58 GOps/sec 44.1 GOps/sec
Floating point math 42.4 GOps/sec 61 GOps/sec
Find prime numbers 62M Primes/sec 214M Primes/sec
Random string sorting 21.6M Strings/sec 21.4M Strings/sec
Data encryption 12.5 GBytes/sec 14.2 GBytes/sec
Data compression 200.4 MBytes/sec 170.2 MBytes/sec
Physics 1112 Frames/sec 1581 Frames/sec
Extended instructions 11.6B Matrices/sec 13.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3327 4611
Passmark CPU (багатоядерний) 17602 19288

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 14 грудня 2023 4 вересня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Meteor Lake Lunar Lake
Номер моделі 125U 288V
Інтегрована графіка Arc Graphics (4-Cores) Arc Graphics 140V

Процесор

Ядер 2 4
Потоковий 4 4
Частота 1.3 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,3 ГГц 5,1 ГГц
Ядер 10 4
Потоковий 10 4
Частота 0,8 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц 3.7 ГГц
Кількість ядер 12 8
Кількість потоків 14 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 13x 33x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 2560КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 12-57 Вт 17-37 Вт
Сокет FCBGA-2049 FCBGA-2833
Критична температура 110°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (4-Cores) Intel Arc Graphics 140V
Частота GPU 300 МГц 600 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 2050 МГц
Шейдерні блоки 512 1024
TMUs 32 Немає даних
ROPs 16 Немає даних
Обчислювальні блоки 64 Немає даних
TGP 14 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 1,89 терафлопс 4,2 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- LPDDR5X-8533
Макс. розмір 96 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 125U Сайт Intel Core Ultra 9 288V
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 8

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 5 125U чи Intel Core Ultra 9 288V?

Intel Core Ultra 9 288V кращий завдяки вищій однопотоковій продуктивності (76 балів проти 62) та кращій інтегрованій графіці (37 балів проти 29), що забезпечує більшу кількість кадрів.

Чи варто переплачувати за Intel Core Ultra 9 288V?

Так, якщо вам потрібна максимальна продуктивність у багатозадачності, рендерингу або компіляції. Ultra 9 288V випереджає Ultra 5 125U на 19-40% у бенчмарках.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однакову оцінку енергоефективності 100 балів, тому споживання енергії приблизно однакове. Ultra 9 288V не потребує більше охолодження.

Який процесор краще підходить для роботи з відео та фото?

Intel Core Ultra 9 288V швидше обробляє фото (117 зображень/сек проти 90) та фоновий розмив (49.8 кадрів/сек проти 40.7), тому він кращий для творчих завдань.

Чи підтримують ці процесори однакові технології?

Обидва належать до серії Intel Core Ultra, тому підтримують схожі технології, але Ultra 9 288V має новішу архітектуру Lunar Lake, що забезпечує вищу продуктивність.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.