Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 135H vs Apple M2

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 135H і Apple M2 — це два сучасні процесори, які представляють різні архітектурні підходи. Intel пропонує гібридну архітектуру для ноутбуків, тоді як Apple M2 встановлює стандарти енергоефективності в лінійці Mac. Обидва чипи мають високі оцінки енергоефективності (100 балів), але їхня продуктивність у бенчмарках істотно відрізняється. Розглянемо, який процесор краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 135H випереджає Apple M2 у багатопотокових завданнях завдяки вищим показникам Cinebench R23 (13892 проти 8667) та Passmark (22927 проти 15547). Однак Apple M2 демонструє кращу однопотокову продуктивність у Geekbench 6 (2589 проти 2339) і трохи вищу швидкість обробки тексту. Обидва процесори мають однакову енергоефективність, що робить їх чудовим вибором для мобільних пристроїв. Якщо вам потрібна максимальна багатопотокова потужність — обирайте Intel, для енергоефективних сценаріїв із хорошою однопотоковою роботою — Apple M2.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 5 135H має значно вищу багатоядерну продуктивність у Cinebench R23 (13892 проти 8667) та Passmark (22927 проти 15547), що робить його кращим для ресурсомістких завдань.
  • Apple M2 виграє в одноядерному Geekbench 6 (2589 проти 2339) та Passmark (3901 проти 3562), що забезпечує швидшу реакцію в повсякденних додатках.
  • Intel показує кращу швидкість компіляції Clang (86.4 Klines/sec проти 80.4) та рендерингу PDF (345.4 Mpixels/sec проти 266.1), що важливо для розробників і дизайнерів.
  • Apple M2 незначно випереджає в обробці тексту (257.4 pages/sec проти 247) та фото (107 images/sec проти 110), демонструючи паритет у легких завданнях.
  • Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів), але Intel Core Ultra 5 135H випущений пізніше (грудень 2023) і пропонує новішу архітектуру.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1740 1581
Cinebench R23 (багатоядерний) 13892 8667

GeekBench v6

File compression 1130 MB/sec 1130 MB/sec
Clang compilation 86.4 Klines/sec 80.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 290.2 pages/sec 235.3 pages/sec
PDF Renderer 345.4 Mpixels/sec 266.1 Mpixels/sec
Text processing 247 pages/sec 257.4 pages/sec
Background blur 48.6 images/sec 42.1 images/sec
Photo processing 110 images/sec 107 images/sec
Ray tracing 17.8 Mpixels/sec 10.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2339 2589
Geekbench 6 (багатоядерний) 11791 10122

PassMark

Integer math 74.1 GOps/sec 37 GOps/sec
Floating point math 55.9 GOps/sec 37.9 GOps/sec
Find prime numbers 92M Primes/sec 175M Primes/sec
Random string sorting 29M Strings/sec 23.9M Strings/sec
Data encryption 15.4 GBytes/sec 9.5 GBytes/sec
Data compression 260.2 MBytes/sec 187.3 MBytes/sec
Physics 1552 Frames/sec 1684 Frames/sec
Extended instructions 15.5B Matrices/sec 7.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3562 3901
Passmark CPU (багатоядерний) 22927 15547

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 14 грудня 2023 6 червня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Meteor Lake Apple M2
Номер моделі 135H Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Apple M2 GPU

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 8 4
Частота 1.7 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц Немає даних
Ядер 10 4
Потоковий 10 4
Частота 1,2 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 8
Кількість потоків 18 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 17x Немає даних
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 18 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 20-65 Вт 18 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет FCBGA-2049 Apple M-Socket
Критична температура 110°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 20 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Apple M2 GPU
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 2200 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 1024 1024
TMUs 64 64
ROPs 32 32
Обчислювальні блоки 128 128
TGP 28 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 4,51 терафлопс 2,86 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 96 ГБ 24 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 102,4 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 135H Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 28 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 5 135H чи Apple M2?

Intel Core Ultra 5 135H має вищий бал інтегрованої графіки (34 проти 31) і кращу багатопотокову продуктивність, що може забезпечити вищу частоту кадрів у сучасних іграх. Однак Apple M2 також здатний запускати ігри, оптимізовані під macOS.

Чи варто обирати Apple M2 для роботи з відео?

Так, Apple M2 добре підходить для відеомонтажу завдяки енергоефективності та оптимізації в Final Cut Pro. Проте Intel Core Ultra 5 135H може бути швидшим у рендерингу через вищі багатоядерні показники.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів), тому вони рівні за цим параметром. Ви можете очікувати тривалий час автономної роботи на ноутбуках з будь-яким із цих чіпів.

Який процесор кращий для програмування та компіляції?

Intel Core Ultra 5 135H випереджає Apple M2 у швидкості компіляції Clang (86.4 Klines/sec проти 80.4), що робить його кращим вибором для розробників, які працюють з великими кодовою базою.

Чи варто переплачувати за Intel Core Ultra 5 135H замість Apple M2?

Якщо вам потрібна максимальна багатопотокова продуктивність для рендерингу, компіляції або роботи з архівами, Intel Core Ultra 5 135H виправдовує себе. Для повсякденних завдань і енергоефективності Apple M2 є гідним конкурентом.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.