Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 135H vs Apple M4 Max (16-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 135H та Apple M4 Max (16-Core) — це два потужних процесори, що представляють різні архітектури та екосистеми. Ultra 5 135H вийшов у грудні 2023 року і орієнтований на ноутбуки з Windows, тоді як M4 Max (16-Core) дебютував у жовтні 2024 року для MacBook Pro. Попри те, що обидва чипи мають відмінну енергоефективність (100 балів), M4 Max значно випереджає конкурента за однопотоковою (98 проти 65) та багатопотоковою продуктивністю (58 проти 27). Розглянемо ключові відмінності, щоб зрозуміти, який процесор краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Apple M4 Max (16-Core) є беззаперечним лідером за продуктивністю: він майже вдвічі швидший в багатоядерних завданнях (Cinebench R23: 27399 проти 13892) та на 70% потужніший в одноядерних (Geekbench 6: 3986 проти 2339). Також M4 Max значно краще справляється з компіляцією, обробкою фото та рендерингом. Intel Core Ultra 5 135H, своєю чергою, пропонує гідну продуктивність для повсякденних завдань і може бути доступнішим вибором у ноутбуках на Windows. Якщо вам потрібна максимальна швидкість для професійної роботи — обирайте M4 Max, а для збалансованого використання підійде Ultra 5 135H.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: M4 Max (98 балів) значно випереджає Ultra 5 135H (65 балів), що дає перевагу в швидкодії більшості додатків.
  • Багатопотокова продуктивність: M4 Max набирає 58 балів проти 27 у Ultra 5 135H, що робить його вдвічі потужнішим у відеомонтажі, рендерингу та компіляції.
  • Інтегрована графіка: M4 Max отримує 63 бали, тоді як Ultra 5 135H — лише 34, що означає кращу підтримку графічних завдань без дискретної відеокарти.
  • Бенчмарки: У Cinebench R23 багатоядерний результат M4 Max (27399) майже вдвічі вищий за Ultra 5 135H (13892); у Geekbench 6 різниця ще більша — 26190 проти 11791.
  • Дата виходу: Ultra 5 135H вийшов у грудні 2023, а M4 Max — у жовтні 2024, що частково пояснює технологічну перевагу новішого чипа Apple.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1740 2281
Cinebench R23 (багатоядерний) 13892 27399

GeekBench v6

File compression 1130 MB/sec 2680 MB/sec
Clang compilation 86.4 Klines/sec 219.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 290.2 pages/sec 699.3 pages/sec
PDF Renderer 345.4 Mpixels/sec 771.1 Mpixels/sec
Text processing 247 pages/sec 381.1 pages/sec
Background blur 48.6 images/sec 92.2 images/sec
Photo processing 110 images/sec 236.2 images/sec
Ray tracing 17.8 Mpixels/sec 36.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2339 3986
Geekbench 6 (багатоядерний) 11791 26190

PassMark

Integer math 74.1 GOps/sec Немає даних
Floating point math 55.9 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 92M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 29M Strings/sec Немає даних
Data encryption 15.4 GBytes/sec Немає даних
Data compression 260.2 MBytes/sec Немає даних
Physics 1552 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 15.5B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 3562 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 22927 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 14 грудня 2023 30 жовтня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Meteor Lake Apple M4
Номер моделі 135H Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Apple M4 Max GPU (40-core)

Процесор

Ядер 4 12
Потоковий 8 12
Частота 1.7 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц Немає даних
Ядер 10 4
Потоковий 10 4
Частота 1,2 ГГц 2,59 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 16
Кількість потоків 18 16
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 17x 45x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) Немає даних
Кеш 3-го рівня 18 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 20-65 Вт 70 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет FCBGA-2049 Apple M-Socket
Критична температура 110°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Apple M4 Max GPU (40-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 2200 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 1024 5120
TMUs 64 320
ROPs 32 160
Обчислювальні блоки 128 640
TGP 28 Вт 62 Вт
IGPU FLOPS 4,51 терафлопс 18,4 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- LPDDR5X-8533
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 8
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 546 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 135H Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 28 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

M4 Max має значно потужнішу інтегровану графіку (63 бали проти 34), що забезпечує кращу продуктивність в іграх без дискретної відеокарти. Однак для важких ігор на Windows Ultra 5 135H може бути кращим вибором через сумісність.

Чи варто обирати Intel Core Ultra 5 135H для роботи з відео?

Ultra 5 135H впорається з базовим монтажем, але M4 Max (16-Core) значно швидший: у багатоядерних тестах він майже вдвічі потужніший, що критично для рендерингу та експорту відео.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва чипи мають максимальний бал енергоефективності (100), тому вони однаково добре тримають заряд. Однак M4 Max досягає вищої продуктивності при тому ж рівні енергоспоживання.

Чи сумісний Apple M4 Max з Windows?

M4 Max працює виключно в екосистемі Apple (macOS). Для Windows потрібен Intel Core Ultra 5 135H або інший сумісний процесор.

Який процесор краще для програмування та компіляції?

M4 Max значно швидший: у тесті Clang compilation він показує 219.7 Klines/sec проти 86.4 Klines/sec у Ultra 5 135H, що робить його кращим вибором для розробників.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.