Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 135U vs AMD Ryzen 7 2700X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 135U та AMD Ryzen 7 2700X — два процесори з різних епох і архітектур. Перший представляє нове покоління ультрамобільних чипів Intel з акцентом на енергоефективність, другий — потужний настільний CPU від AMD, який свого часу став хітом для ігор та робочих завдань. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, продуктивність в бенчмарках та допоможемо визначитись, який варіант підходить саме вам.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 135U виграє в одноядерній продуктивності та енергоефективності завдяки новішій архітектурі, що робить його ідеальним для тонких ноутбуків та повсякденних завдань. AMD Ryzen 7 2700X, незважаючи на вік, демонструє кращу багатоядерну продуктивність у Cinebench R23, що може бути корисним для ресурсоємних обчислень. Однак, якщо вам потрібна мобільність та сучасні технології, Ultra 5 135U — логічний вибір. Для стаціонарного ПК з акцентом на багатопотоковість Ryzen 7 2700X залишається гідним варіантом.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Intel Core Ultra 5 135U значно випереджає Ryzen 7 2700X у тестах Cinebench R23 (1677 проти 1102) та Geekbench 6 (2112 проти 1269), що забезпечує швидшу роботу в більшості повсякденних додатків.
  • Багатоядерна продуктивність: У Cinebench R23 Ryzen 7 2700X набирає 10140 балів проти 8659 у Intel, демонструючи перевагу в завданнях, що використовують усі ядра, як-от рендеринг або компіляція.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100), але Ultra 5 135U розрахований на мобільні пристрої з TDP 15 Вт, тоді як Ryzen 7 2700X — настільний чип із TDP 105 Вт.
  • Дата виходу: Intel Core Ultra 5 135U вийшов у грудні 2023 року, а Ryzen 7 2700X — у квітні 2018 року, що пояснює архітектурні та технологічні відмінності.
  • Інтегрована графіка: Ultra 5 135U має новішу інтегровану графіку, що забезпечує кращу продуктивність у базових графічних завданнях (29 балів проти 25 у Ryzen 7 2700X).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1677 1102
Cinebench R23 (багатоядерний) 8659 10140

GeekBench v6

File compression 841 MB/sec 537.6 MB/sec
Clang compilation 66.5 Klines/sec 58.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 208.4 pages/sec 135.8 pages/sec
PDF Renderer 242.1 Mpixels/sec 215.7 Mpixels/sec
Text processing 212.4 pages/sec 114.3 pages/sec
Background blur 36.9 images/sec 29.3 images/sec
Photo processing 77.7 images/sec 50.2 images/sec
Ray tracing 12.8 Mpixels/sec 14 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2112 1269
Geekbench 6 (багатоядерний) 8697 6487

PassMark

Integer math 57.6 GOps/sec 63.6 GOps/sec
Floating point math 41.7 GOps/sec 32.6 GOps/sec
Find prime numbers 64M Primes/sec 41M Primes/sec
Random string sorting 21.6M Strings/sec 30.7M Strings/sec
Data encryption 12.5 GBytes/sec 17.1 GBytes/sec
Data compression 201.1 MBytes/sec 266.2 MBytes/sec
Physics 1143 Frames/sec 798 Frames/sec
Extended instructions 11.4B Matrices/sec 10.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3358 2421
Passmark CPU (багатоядерний) 17591 17518

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 14 грудня 2023 19 квітня 2018
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Meteor Lake Немає даних
Номер моделі 135U Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics (4-Cores) Немає

Процесор

Ядер 2 8
Потоковий 4 16
Частота 1.6 ГГц 3.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 4,3 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 1.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 8
Кількість потоків 14 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 16x 37x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-57 Вт 105 Вт
Сокет FCBGA-2049 AM4
Критична температура 110°C 85°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (4-Cores) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1900 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 512 Немає даних
TMUs 32 Немає даних
ROPs 16 Немає даних
Обчислювальні блоки 64 Немає даних
TGP 14 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 1,95 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR4-2933
Макс. розмір 96 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 43,71 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 135U Сайт AMD Ryzen 7 2700X
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 5 135U чи AMD Ryzen 7 2700X?

Для ігор важливіша одноядерна продуктивність та графіка. Intel Core Ultra 5 135U має вищі одноядерні бали та новішу інтегровану графіку, що робить його кращим вибором для ігор на ноутбуці. Ryzen 7 2700X потребує дискретної відеокарти.

Чи підходить AMD Ryzen 7 2700X для рендерингу та відеомонтажу?

Так, Ryzen 7 2700X демонструє вищу багатоядерну продуктивність у Cinebench R23 (10140 балів), що робить його хорошим вибором для рендерингу та відеомонтажу, особливо в бюджетному настільному ПК.

Який процесор енергоефективніший?

Intel Core Ultra 5 135U розроблений для мобільних пристроїв і має значно нижче енергоспоживання (TDP 15 Вт) порівняно з Ryzen 7 2700X (TDP 105 Вт), що робить його набагато енергоефективнішим.

Чи варто купувати AMD Ryzen 7 2700X у 2024 році?

Ryzen 7 2700X може бути виправданий лише для бюджетної збірки настільного ПК, де потрібна багатоядерна продуктивність. Однак новіші процесори, як Intel Ultra 5 135U, пропонують кращу одноядерну продуктивність та енергоефективність.

Який процесор краще для офісних завдань та веб-серфінгу?

Intel Core Ultra 5 135U краще підходить для офісних завдань завдяки вищій одноядерній продуктивності, що забезпечує швидший відгук у браузері, текстових редакторах та інших повсякденних програмах.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.