Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 135U vs AMD Ryzen 7 4800U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 135U та AMD Ryzen 7 4800U — два популярні процесори для тонких і легких ноутбуків, але вони належать до різних поколінь. Ultra 5 135U вийшов у 2023 році та пропонує сучасну архітектуру Meteor Lake, тоді як Ryzen 7 4800U дебютував у 2020 році на базі Zen 2. Обидва CPU орієнтовані на енергоефективність, але мають суттєві відмінності в однопотоковій та багатопотоковій продуктивності.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 135U виграє в однопотокових завданнях (Cinebench R23 одноядерний: 1677 проти 1235) та швидкості обробки даних (File compression: 841 MB/s проти 401.5 MB/s), що робить його кращим для повсякденної роботи та браузингу. Натомість AMD Ryzen 7 4800U демонструє вищу багатоядерну продуктивність у Cinebench R23 (9762 проти 8659) і трохи кращу трасування променів (15.1 проти 12.8 Mpixels/s). Якщо вам потрібна сучасна архітектура та енергоефективність — обирайте Intel, для багатозадачності з акцентом на ядра — AMD.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core Ultra 5 135U значно випереджає AMD Ryzen 7 4800U в Cinebench R23 (1677 проти 1235) та Geekbench 6 (2112 проти 1573), що дає перевагу в швидкодії програм та ігор, чутливих до частоти ядра.
  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 7 4800U перевершує Intel у Cinebench R23 (9762 проти 8659), хоча в Geekbench 6 (6147 проти 8697) та Passmark (16689 проти 17591) лідирує Intel, що свідчить про складнішу залежність від типу навантаження.
  • Швидкість обробки даних: Intel Ultra 5 135U значно швидше стискає файли (841 MB/s проти 401.5 MB/s) та обробляє HTML-сторінки (208.4 проти 106 pages/sec), що робить його кращим для роботи з документами та вебом.
  • Графічні можливості: Intel має вищий бал за інтегровану графіку (29 проти 25) та швидше обробляє фото (77.7 проти 43.8 images/sec), хоча AMD трохи краще справляється з трасуванням променів (15.1 проти 12.8 Mpixels/s).
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали максимальний бал 100, що свідчить про однаково низьке енергоспоживання, але Intel використовує новіший техпроцес, що може забезпечити кращу автономність у сучасних ноутбуках.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1677 1235
Cinebench R23 (багатоядерний) 8659 9762

GeekBench v6

File compression 841 MB/sec 401.5 MB/sec
Clang compilation 66.5 Klines/sec 56 Klines/sec
HTML 5 Browser 208.4 pages/sec 106 pages/sec
PDF Renderer 242.1 Mpixels/sec 182.8 Mpixels/sec
Text processing 212.4 pages/sec 132.9 pages/sec
Background blur 36.9 images/sec 28 images/sec
Photo processing 77.7 images/sec 43.8 images/sec
Ray tracing 12.8 Mpixels/sec 15.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2112 1573
Geekbench 6 (багатоядерний) 8697 6147

PassMark

Integer math 57.6 GOps/sec 61.3 GOps/sec
Floating point math 41.7 GOps/sec 34 GOps/sec
Find prime numbers 64M Primes/sec 33M Primes/sec
Random string sorting 21.6M Strings/sec 25.1M Strings/sec
Data encryption 12.5 GBytes/sec 13.8 GBytes/sec
Data compression 201.1 MBytes/sec 226.8 MBytes/sec
Physics 1143 Frames/sec 730 Frames/sec
Extended instructions 11.4B Matrices/sec 14B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3358 2570
Passmark CPU (багатоядерний) 17591 16689

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 14 грудня 2023 6 січня 2020
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Meteor Lake Zen 2 (Renoir)
Номер моделі 135U Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics (4-Cores) Radeon Vega 8

Процесор

Ядер 2 8
Потоковий 4 16
Частота 1.6 ГГц 1,8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 4,2 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 1.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 8
Кількість потоків 14 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 16x 18x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 32 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-57 Вт 10-25 Вт
Сокет FCBGA-2049 FP6
Критична температура 110°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (4-Cores) Radeon Vega 8
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1900 МГц 1750 МГц
Шейдерні блоки 512 512
TMUs 32 32
ROPs 16 8
Обчислювальні блоки 64 8
TGP 14 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,95 терафлопс 1,79 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR4-3200
- LPDDR4X-4266
Макс. розмір 96 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 4
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 68,27 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 135U Сайт AMD Ryzen 7 4800U
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core Ultra 5 135U чи AMD Ryzen 7 4800U?

Intel Core Ultra 5 135U має вищу однопотокову продуктивність та кращий бал інтегрованої графіки, що робить його кращим для більшості ігор, особливо в старих та чутливих до частоти проектах.

Чи варто обирати AMD Ryzen 7 4800U у 2025 році?

AMD Ryzen 7 4800U залишається гідним варіантом для бюджетних ноутбуків завдяки 8 ядрам, але він програє Intel Ultra 5 135U в одноядерних завданнях та швидкості обробки даних.

Який процесор енергоефективніший: Intel чи AMD?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності 100, але Intel Core Ultra 5 135U використовує новішу архітектуру, що може забезпечити кращу автономність у сучасних ноутбуках.

Який CPU швидше працює в багатозадачному режимі?

AMD Ryzen 7 4800U показує вищі результати в Cinebench R23 багатоядерному (9762 проти 8659), тому краще справляється з одночасним запуском кількох важких програм.

Чи підходить Intel Core Ultra 5 135U для роботи з відео?

Так, Intel Ultra 5 135U демонструє кращу швидкість обробки фото (77.7 images/sec) та PDF (242.1 Mpixels/sec), що робить його добрим вибором для легкого відеомонтажу та графіки.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.