Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 135U vs AMD Ryzen 7 5700U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 135U та AMD Ryzen 7 5700U — це два популярні процесори для тонких ноутбуків, які часто зустрічаються в моделях середнього та вищого цінового сегмента. Перший вийшов у грудні 2023 року і побудований на новій архітектурі Meteor Lake, а другий дебютував у січні 2021 року на архітектурі Cezanne. Обидва мають однакову енергоефективність, але суттєво відрізняються за однопотоковою продуктивністю, інтегрованою графікою та результатами сучасних бенчмарків. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні сильні та слабкі сторони, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 135U випереджає AMD Ryzen 7 5700U в однопотокових завданнях (Geekbench 6: 2112 проти 1605) і демонструє вищу швидкість у роботі з браузером, фото та текстовими процесами. Однак Ryzen 7 5700U має невелику перевагу в багатоядерному Cinebench R23 (9042 проти 8659) і трохи кращий результат у трасуванні променів. Загалом Ultra 5 135U — більш збалансований вибір для повсякденних завдань і роботи з додатками, тоді як Ryzen 7 5700U може бути кращим для тривалих багатопотокових навантажень завдяки вищому багатоядерному балу.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 5 135U значно швидший в однопотокових бенчмарках: Geekbench 6 (2112 проти 1605) і Cinebench R23 (1677 проти 1260), що дає перевагу в щоденних завданнях.
  • AMD Ryzen 7 5700U має вищий багатоядерний результат у Cinebench R23 (9042 проти 8659), що робить його кращим для рендерингу та відеомонтажу.
  • Ultra 5 135U виграє в швидкості стиснення файлів (841 MB/s проти 504.6 MB/s) та компіляції коду (66.5 Klines/s проти 43.4 Klines/s).
  • У графічних тестах (Background blur, Photo processing) Intel Core Ultra 5 135U також попереду, хоча AMD має невелику перевагу в трасуванні променів (13.2 проти 12.8 Mpixels/s).
  • Загальний рейтинг продуктивності вищий у Intel Core Ultra 5 135U (52 бали проти 46), що підкріплюється кращими результатами Passmark як в одноядерному (3358 проти 2587), так і в багатоядерному (17591 проти 15837) тестах.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1677 1260
Cinebench R23 (багатоядерний) 8659 9042

GeekBench v6

File compression 841 MB/sec 504.6 MB/sec
Clang compilation 66.5 Klines/sec 43.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 208.4 pages/sec 138 pages/sec
PDF Renderer 242.1 Mpixels/sec 208.6 Mpixels/sec
Text processing 212.4 pages/sec 132.7 pages/sec
Background blur 36.9 images/sec 32.1 images/sec
Photo processing 77.7 images/sec 55.9 images/sec
Ray tracing 12.8 Mpixels/sec 13.2 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2112 1605
Geekbench 6 (багатоядерний) 8697 6562

PassMark

Integer math 57.6 GOps/sec 61 GOps/sec
Floating point math 41.7 GOps/sec 33.7 GOps/sec
Find prime numbers 64M Primes/sec 29M Primes/sec
Random string sorting 21.6M Strings/sec 23.9M Strings/sec
Data encryption 12.5 GBytes/sec 12.8 GBytes/sec
Data compression 201.1 MBytes/sec 221.8 MBytes/sec
Physics 1143 Frames/sec 628 Frames/sec
Extended instructions 11.4B Matrices/sec 13.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3358 2587
Passmark CPU (багатоядерний) 17591 15837

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 14 грудня 2023 12 січня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Meteor Lake Zen 2 (Lucienne)
Номер моделі 135U Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics (4-Cores) Radeon RX Vega 8

Процесор

Ядер 2 8
Потоковий 4 16
Частота 1.6 ГГц 1,8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 4,3 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 1.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 8
Кількість потоків 14 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 16x 18x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-57 Вт 10-25 Вт
Сокет FCBGA-2049 FP6
Критична температура 110°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (4-Cores) Radeon RX Vega 8
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1900 МГц 1900 МГц
Шейдерні блоки 512 512
TMUs 32 32
ROPs 16 8
Обчислювальні блоки 64 8
TGP 14 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,95 терафлопс 1,95 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 96 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 135U Сайт AMD Ryzen 7 5700U
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 5 135U чи AMD Ryzen 7 5700U?

Обидва процесори мають інтегровану графіку, але Intel Core Ultra 5 135U показує вищі результати в графічних тестах (Background blur, Photo processing). Для сучасних ігор на низьких налаштуваннях Ultra 5 135U буде кращим вибором.

Чи варто купувати ноутбук з Intel Core Ultra 5 135U у 2025 році?

Так, цей процесор забезпечує відмінну однопотокову продуктивність і високу швидкість у повсякденних завданнях. Він ідеально підходить для офісних програм, веб-серфінгу та легкого контенту.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core Ultra 5 135U чи AMD Ryzen 7 5700U?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів). Вони споживають приблизно однакову кількість енергії, тому вибір залежить від інших характеристик.

Чи підходить AMD Ryzen 7 5700U для відеомонтажу?

Так, завдяки вищому багатоядерному результату в Cinebench R23 (9042), Ryzen 7 5700U добре справляється з рендерингом і відеомонтажем. Однак Intel Ultra 5 135U швидше в компіляції коду та стисненні файлів.

Який процесор обрати для роботи з великими таблицями та текстовими документами?

Intel Core Ultra 5 135U краще підходить для текстових процесів (212.4 pages/s проти 132.7) і роботи з браузером (208.4 pages/s проти 138). Він забезпечує більш плавну роботу з великими файлами.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.