Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 135U vs AMD Ryzen 7 7700X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 135U та AMD Ryzen 7 7700X — це два процесори з різною архітектурою та призначенням. Перший створений для ультрабуків із акцентом на енергоефективність, тоді як другий — потужний десктопний CPU для продуктивних завдань. Давайте порівняємо їхні характеристики, результати тестів та визначимо, який варіант підійде саме вам.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 7700X значно випереджає Intel Core Ultra 5 135U за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23: 19872 проти 8659) та однопотоковими тестами (Geekbench 6: 2931 проти 2112). Він також демонструє кращі результати в обробці зображень, компіляції коду та рендерингу. Однак Core Ultra 5 135U має вищий бал енергоефективності (100), що робить його ідеальним для мобільних пристроїв. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для стаціонарного ПК — обирайте Ryzen 7 7700X. Для тонкого ноутбука з тривалим часом автономної роботи краще підійде Intel.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 7 7700X майже вдвічі швидший у Cinebench R23 (19872 проти 8659) та Geekbench 6 (15478 проти 8697).
  • Однопотокова швидкість: Ryzen 7 7700X лідирує в одноядерних тестах: Geekbench 6 — 2931 проти 2112, Passmark — 4200 проти 3358.
  • Енергоефективність: Intel Core Ultra 5 135U має максимальний бал 100, що свідчить про значно нижче енергоспоживання, тоді як Ryzen 7 7700X отримав 100, але з вищим TDP.
  • Інтегрована графіка: AMD Ryzen 7 7700X набирає 48 балів проти 29 у Intel, що дає йому перевагу в завданнях без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу: Intel Core Ultra 5 135U вийшов у грудні 2023 року, а AMD Ryzen 7 7700X — у вересні 2022 року, що робить Intel новішою моделлю.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1677 2006
Cinebench R23 (багатоядерний) 8659 19872

GeekBench v6

File compression 841 MB/sec 1560 MB/sec
Clang compilation 66.5 Klines/sec 120.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 208.4 pages/sec 298 pages/sec
PDF Renderer 242.1 Mpixels/sec 437.3 Mpixels/sec
Text processing 212.4 pages/sec 300.6 pages/sec
Background blur 36.9 images/sec 72.1 images/sec
Photo processing 77.7 images/sec 114.7 images/sec
Ray tracing 12.8 Mpixels/sec 26.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2112 2931
Geekbench 6 (багатоядерний) 8697 15478

PassMark

Integer math 57.6 GOps/sec 114.2 GOps/sec
Floating point math 41.7 GOps/sec 69.7 GOps/sec
Find prime numbers 64M Primes/sec 186M Primes/sec
Random string sorting 21.6M Strings/sec 48.8M Strings/sec
Data encryption 12.5 GBytes/sec 25 GBytes/sec
Data compression 201.1 MBytes/sec 424 MBytes/sec
Physics 1143 Frames/sec 2094 Frames/sec
Extended instructions 11.4B Matrices/sec 32.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3358 4200
Passmark CPU (багатоядерний) 17591 36000

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 14 грудня 2023 29 вересня 2022
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Meteor Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі 135U Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics (4-Cores) Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 2 8
Потоковий 4 16
Частота 1.6 ГГц 4.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 5.4 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 1.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 8
Кількість потоків 14 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 16x 45x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-57 Вт 105 Вт
Сокет FCBGA-2049 AM5
Критична температура 110°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 6,57 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 142 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (4-Cores) Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1900 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 512 128
TMUs 32 8
ROPs 16 4
Обчислювальні блоки 64 2
TGP 14 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,95 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR5-5200
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 135U Сайт AMD Ryzen 7 7700X
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 5 135U чи AMD Ryzen 7 7700X?

AMD Ryzen 7 7700X значно потужніший завдяки вищій однопотоковій та багатопотоковій продуктивності, що забезпечує кращий FPS у вимогливих іграх, особливо з дискретною відеокартою.

Чи підходить Intel Core Ultra 5 135U для роботи з відео?

Так, але його продуктивність нижча: у тесті PDF Renderer він показує 242,1 Mpixels/sec проти 437,3 у Ryzen 7 7700X. Для легкого монтажу він прийнятний, але для професійної роботи краще обрати AMD.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають 100 балів за енергоефективність, але Intel Core Ultra 5 135U споживає менше енергії завдяки архітектурі для ультрабуків, тоді як Ryzen 7 7700X потребує потужнішого охолодження.

Чи варто купувати Intel Core Ultra 5 135U для офісних завдань?

Так, він чудово справляється з текстовими та браузерними завданнями (212,4 pages/sec у text processing), а його енергоефективність забезпечує тривалу роботу ноутбука без підзарядки.

Який процесор краще для компіляції коду?

AMD Ryzen 7 7700X значно швидший: 120,3 Klines/sec проти 66,5 у Intel, що робить його кращим вибором для розробників програмного забезпечення.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.