Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 135U vs AMD Ryzen 9 3950X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 135U та AMD Ryzen 9 3950X — два процесори з різними архітектурами та призначенням. Перший — енергоефективний мобільний чип 2023 року, другий — потужний десктопний флагман 2019 року. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні сильні сторони: однопотокову та багатопотокову продуктивність, енергоспоживання, результати бенчмарків та ігрові можливості, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 135U виграє в одноядерних тестах (Geekbench 6: 2112 проти 1782) та енергоефективності, що робить його ідеальним для ультрабуків і повсякденних завдань. Натомість AMD Ryzen 9 3950X демонструє значно вищу багатоядерну продуктивність (Cinebench R23: 22876 проти 8659) і кращу інтегровану графіку, що підходить для важких робочих навантажень, рендерингу та багатозадачності. Вибір залежить від ваших потреб: мобільність та економія енергії чи максимальна обчислювальна потужність.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Intel Core Ultra 5 135U випереджає AMD Ryzen 9 3950X у Geekbench 6 (2112 проти 1782) та Cinebench R23 (1677 проти 1293), що дає перевагу в швидкодії додатків, які не використовують багато ядер.
  • Багатоядерна продуктивність: AMD Ryzen 9 3950X значно потужніший у Cinebench R23 (22876 проти 8659) та Passmark (38748 проти 17591), що робить його кращим для рендерингу, компіляції та важких робочих навантажень.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Intel Core Ultra 5 135U споживає менше енергії завдяки мобільній архітектурі, що важливо для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: AMD Ryzen 9 3950X має вищий рейтинг інтегрованої графіки (48 проти 29), що забезпечує кращу продуктивність у базових графічних завданнях та іграх без дискретної відеокарти.
  • Спеціалізовані завдання: Ryzen 9 3950X лідирує в Clang compilation (137.6 проти 66.5 Klines/sec) та Ray tracing (30.4 проти 12.8 Mpixels/sec), тоді як Intel Core Ultra 5 135U швидший у Text processing (212.4 проти 145.8 pages/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1677 1293
Cinebench R23 (багатоядерний) 8659 22876

GeekBench v6

File compression 841 MB/sec 869 MB/sec
Clang compilation 66.5 Klines/sec 137.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 208.4 pages/sec 204.1 pages/sec
PDF Renderer 242.1 Mpixels/sec 335.9 Mpixels/sec
Text processing 212.4 pages/sec 145.8 pages/sec
Background blur 36.9 images/sec 41.9 images/sec
Photo processing 77.7 images/sec 73.3 images/sec
Ray tracing 12.8 Mpixels/sec 30.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2112 1782
Geekbench 6 (багатоядерний) 8697 11367

PassMark

Integer math 57.6 GOps/sec 133.5 GOps/sec
Floating point math 41.7 GOps/sec 78 GOps/sec
Find prime numbers 64M Primes/sec 181M Primes/sec
Random string sorting 21.6M Strings/sec 63.7M Strings/sec
Data encryption 12.5 GBytes/sec 38 GBytes/sec
Data compression 201.1 MBytes/sec 588.3 MBytes/sec
Physics 1143 Frames/sec 1637 Frames/sec
Extended instructions 11.4B Matrices/sec 36.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3358 2705
Passmark CPU (багатоядерний) 17591 38748

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 14 грудня 2023 25 листопада 2019
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Meteor Lake Немає даних
Номер моделі 135U Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics (4-Cores) Немає

Процесор

Ядер 2 16
Потоковий 4 32
Частота 1.6 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 4,7 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 1.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 16
Кількість потоків 14 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 16x 35x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-57 Вт 105 Вт
Сокет FCBGA-2049 AM4
Критична температура 110°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (4-Cores) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1900 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 512 Немає даних
TMUs 32 Немає даних
ROPs 16 Немає даних
Обчислювальні блоки 64 Немає даних
TGP 14 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 1,95 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR4-3200
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 135U Сайт AMD Ryzen 9 3950X
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

AMD Ryzen 9 3950X має кращу інтегровану графіку та вищу багатоядерну потужність, що робить його придатнішим для ігор, особливо в поєднанні з дискретною відеокартою. Intel Core Ultra 5 135U поступається в графічних завданнях.

Який процесор більш енергоефективний?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Intel Core Ultra 5 135U споживає менше енергії завдяки мобільному дизайну, що робить його кращим вибором для ноутбуків і тривалої роботи від батареї.

Чи варто вибирати Intel Core Ultra 5 135U для робочих завдань?

Так, для повсякденних завдань, роботи з текстом, браузером та легким мультимедіа він чудово підходить завдяки високій одноядерній продуктивності та енергоефективності. Для важких обчислень краще обрати Ryzen 9 3950X.

Який процесор кращий для багатозадачності?

AMD Ryzen 9 3950X значно потужніший у багатопотокових тестах (Cinebench R23: 22876 проти 8659), тому він краще справляється з одночасним запуском важких додатків, рендерингом і компіляцією.

Який процесор новіший і має кращу підтримку?

Intel Core Ultra 5 135U випущений у грудні 2023 року, тоді як AMD Ryzen 9 3950X — у листопаді 2019 року. Intel отримуватиме довшу підтримку та сумісність із новітніми технологіями.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.