Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 135U vs AMD Ryzen 9 5900X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 135U та AMD Ryzen 9 5900X — це два процесори з різними архітектурами та цільовою аудиторією. Перший — мобільний чип 2023 року з акцентом на енергоефективність, другий — потужний десктопний CPU 2020 року для продуктивних завдань. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 5900X значно випереджає Intel Core Ultra 5 135U у багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 20634 проти 8659) та компіляції коду. Однак Intel Ultra 5 135U виграє в одноядерній продуктивності (Cinebench R23 одноядерний: 1677 проти 1568) і має кращу інтегровану графіку. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для робочих станцій — обирайте Ryzen 9 5900X. Для мобільного використання з акцентом на енергоефективність — Intel Core Ultra 5 135U.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 9 5900X майже в 2.4 рази швидший у Cinebench R23 (20634 проти 8659) та в 2.2 рази в Passmark (39115 проти 17591).
  • Одноядерна продуктивність: Intel Core Ultra 5 135U трохи випереджає Ryzen 9 5900X у Cinebench R23 (1677 проти 1568), але поступається в Geekbench 6 (2112 проти 2263).
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий бал 100, що свідчить про високий рівень енергоефективності в своїх сегментах.
  • Інтегрована графіка: Intel Ultra 5 135U має більш сучасне інтегроване відео, що важливо для ноутбуків без дискретної графіки (бал 29 проти 50 у Ryzen).
  • Рік випуску: Intel Core Ultra 5 135U вийшов у 2023 році, а AMD Ryzen 9 5900X — у 2020, що впливає на підтримку нових технологій та інструкцій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1677 1568
Cinebench R23 (багатоядерний) 8659 20634

GeekBench v6

File compression 841 MB/sec 1170 MB/sec
Clang compilation 66.5 Klines/sec 126 Klines/sec
HTML 5 Browser 208.4 pages/sec 217.8 pages/sec
PDF Renderer 242.1 Mpixels/sec 362 Mpixels/sec
Text processing 212.4 pages/sec 232 pages/sec
Background blur 36.9 images/sec 38.7 images/sec
Photo processing 77.7 images/sec 85.1 images/sec
Ray tracing 12.8 Mpixels/sec 31.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2112 2263
Geekbench 6 (багатоядерний) 8697 12701

PassMark

Integer math 57.6 GOps/sec 142.3 GOps/sec
Floating point math 41.7 GOps/sec 77.7 GOps/sec
Find prime numbers 64M Primes/sec 256M Primes/sec
Random string sorting 21.6M Strings/sec 51.8M Strings/sec
Data encryption 12.5 GBytes/sec 31.2 GBytes/sec
Data compression 201.1 MBytes/sec 501.3 MBytes/sec
Physics 1143 Frames/sec 2008 Frames/sec
Extended instructions 11.4B Matrices/sec 33.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3358 3469
Passmark CPU (багатоядерний) 17591 39115

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 14 грудня 2023 8 жовтня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Meteor Lake Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі 135U Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics (4-Cores) Немає

Процесор

Ядер 2 12
Потоковий 4 24
Частота 1.6 ГГц 3.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 4,8 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 1.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 12
Кількість потоків 14 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 16x 37x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-57 Вт 105 Вт
Сокет FCBGA-2049 AM4
Критична температура 110°C 90°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,15 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (4-Cores) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1900 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 512 Немає даних
TMUs 32 Немає даних
ROPs 16 Немає даних
Обчислювальні блоки 64 Немає даних
TGP 14 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 1,95 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR4-3200
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 135U Сайт AMD Ryzen 9 5900X
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор?

AMD Ryzen 9 5900X забезпечує вищу багатопотокову продуктивність, що важливо для сучасних ігор. Однак Intel Core Ultra 5 135U має кращу одноядерну продуктивність, що також дає перевагу в деяких іграх. Для ігор з дискретною графікою Ryzen 9 5900X буде кращим вибором.

Чи підходить Intel Core Ultra 5 135U для робочих станцій?

Ні, Intel Core Ultra 5 135U — це мобільний процесор, орієнтований на енергоефективність. Для важких обчислювальних завдань, таких як рендеринг або компіляція, AMD Ryzen 9 5900X значно потужніший.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва процесори мають однаковий бал енергоефективності 100, але Intel Core Ultra 5 135U споживає менше енергії завдяки архітектурі Meteor Lake, що робить його ідеальним для ноутбуків.

Чи можна порівнювати мобільний та десктопний процесор?

Так, але варто враховувати різницю в призначенні. Intel Core Ultra 5 135U розроблений для ультрабуків, а AMD Ryzen 9 5900X — для потужних ПК. Порівняння доречне, якщо ви обираєте між продуктивністю та мобільністю.

Який процесор краще для відеомонтажу?

AMD Ryzen 9 5900X забезпечує вищу багатопотокову продуктивність, що прискорює рендеринг та експорт відео. Intel Core Ultra 5 135U може бути достатнім для легкого монтажу, але програє у швидкості обробки.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.