Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 135U vs AMD Ryzen 9 7900X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 135U та AMD Ryzen 9 7900X — це два процесори з абсолютно різними філософіями. Перший створений для ультрабуків та енергоефективних ноутбуків, другий — для потужних десктопів. Якщо вам потрібна максимальна багатопотокова продуктивність для рендерингу або компіляції, Ryzen 9 7900X виграє за рахунок 12 ядер і високих частот. Натомість Core Ultra 5 135U пропонує пристойну однопотокову швидкість і значно нижче енергоспоживання, що робить його ідеальним для мобільних систем.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7900X — беззаперечний лідер за багатопотоковою продуктивністю: він набирає 29300 балів у Cinebench R23 (багатоядерний) проти 8659 у Core Ultra 5 135U. Його однопотокова швидкість також вища (2016 проти 1677). Однак Intel Core Ultra 5 135U має значно кращу енергоефективність (100 балів проти 100, але з іншим балансом), що робить його вибором для автономних пристроїв. Якщо вам потрібна потужність для робочих станцій — обирайте Ryzen. Для мобільності та повсякденних завдань — Intel.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 9 7900X майже втричі швидший у Cinebench R23 (багатоядерний): 29300 проти 8659 балів.
  • Однопотокова швидкість: AMD випереджає Intel у Geekbench 6 (одноядерний): 2873 проти 2112 балів.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий рейтинг 100, але Core Ultra 5 135U споживає значно менше енергії завдяки архітектурі для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 7900X має вищий бал (65 проти 29), що робить його кращим для завдань без дискретної відеокарти.
  • Призначення: Intel Core Ultra 5 135U — для мобільних систем, AMD Ryzen 9 7900X — для потужних десктопів.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1677 2016
Cinebench R23 (багатоядерний) 8659 29300

GeekBench v6

File compression 841 MB/sec 1810 MB/sec
Clang compilation 66.5 Klines/sec 175.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 208.4 pages/sec 360.8 pages/sec
PDF Renderer 242.1 Mpixels/sec 535.6 Mpixels/sec
Text processing 212.4 pages/sec 299.8 pages/sec
Background blur 36.9 images/sec 52.2 images/sec
Photo processing 77.7 images/sec 121.8 images/sec
Ray tracing 12.8 Mpixels/sec 39.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2112 2873
Geekbench 6 (багатоядерний) 8697 18246

PassMark

Integer math 57.6 GOps/sec 171 GOps/sec
Floating point math 41.7 GOps/sec 104.8 GOps/sec
Find prime numbers 64M Primes/sec 388M Primes/sec
Random string sorting 21.6M Strings/sec 74.2M Strings/sec
Data encryption 12.5 GBytes/sec 37.6 GBytes/sec
Data compression 201.1 MBytes/sec 637.2 MBytes/sec
Physics 1143 Frames/sec 3087 Frames/sec
Extended instructions 11.4B Matrices/sec 48B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3358 4255
Passmark CPU (багатоядерний) 17591 51717

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 14 грудня 2023 29 вересня 2022
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Meteor Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі 135U Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics (4-Cores) Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 2 12
Потоковий 4 24
Частота 1.6 ГГц 4,7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 5,6 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 1.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 12
Кількість потоків 14 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 16x 47x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-57 Вт 170 Вт
Сокет FCBGA-2049 AM5
Критична температура 110°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,14 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 230 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (4-Cores) Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1900 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 512 128
TMUs 32 8
ROPs 16 4
Обчислювальні блоки 64 2
TGP 14 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,95 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR5-5200
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 135U Сайт AMD Ryzen 9 7900X
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор?

AMD Ryzen 9 7900X забезпечує вищу однопотокову продуктивність (2016 балів у Cinebench R23 одноядерний), що важливо для ігор. Він також має кращу інтегровану графіку, але для сучасних AAA-ігор все одно знадобиться дискретна відеокарта.

Чи підходить Intel Core Ultra 5 135U для роботи з відео?

Так, але з обмеженнями. Його багатопотокова продуктивність (8659 балів у Cinebench R23) достатня для монтажу відео 1080p, але для 4K або складних ефектів краще обрати Ryzen 9 7900X.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності 100, але Intel Core Ultra 5 135U створений для мобільних пристроїв і споживає значно менше енергії, що забезпечує довшу автономність ноутбука.

Чи можна порівнювати ці процесори для збірки ПК?

Ні, оскільки Intel Core Ultra 5 135U призначений для ноутбуків, а AMD Ryzen 9 7900X — для десктопів. Для стаціонарного ПК обирайте Ryzen, для мобільного — Intel.

Який процесор кращий для компіляції коду?

AMD Ryzen 9 7900X значно швидший: 175.1 Klines/sec у Clang compilation проти 66.5 Klines/sec у Intel. Це робить його кращим вибором для розробників.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.