Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 135U vs Apple M2 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 135U та Apple M2 Pro — два потужні процесори, які з'явилися у 2023 році, але орієнтовані на різні сегменти. Перший створений для тонких ноутбуків на Windows, другий — для MacBook Pro та Mac mini. Як вони порівнюються за продуктивністю, енергоефективністю та бенчмарками? Розглянемо ключові відмінності, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. Apple M2 Pro випереджає Intel Core Ultra 5 135U за більшістю показників: багатоядерна продуктивність у Cinebench R23 на 60% вища, Geekbench 6 — на 66%, а швидкість компіляції Clang майже вдвічі більша. Однак Intel демонструє кращу одноядерну продуктивність у Cinebench R23 (1677 проти 1589) і має вищий рейтинг енергоефективності. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для роботи з відео, кодуванням або 3D — M2 Pro стане кращим вибором. Для повсякденних завдань і офісних сценаріїв Intel Ultra 5 135U буде достатньо і часто дешевше.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Apple M2 Pro набирає 13876 балів у Cinebench R23 проти 8659 у Intel — перевага майже 60%.
  • Одноядерний тест: Intel Core Ultra 5 135U лідирує у Cinebench R23 (1677 проти 1589), але M2 Pro виграє у Geekbench 6 (2666 проти 2112).
  • Графіка та трасування променів: M2 Pro показує 17 Mpixels/sec у Ray Tracing, що на 33% більше, ніж 12.8 у Intel.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний рейтинг 100, але M2 Pro традиційно ефективніший у реальних сценаріях завдяки архітектурі ARM.
  • Швидкість компіляції та архівування: M2 Pro обробляє 125.3 Klines/sec у Clang та 1630 MB/sec при стисненні файлів — майже вдвічі швидше за Intel.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1677 1589
Cinebench R23 (багатоядерний) 8659 13876

GeekBench v6

File compression 841 MB/sec 1630 MB/sec
Clang compilation 66.5 Klines/sec 125.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 208.4 pages/sec 356.9 pages/sec
PDF Renderer 242.1 Mpixels/sec 352.9 Mpixels/sec
Text processing 212.4 pages/sec 266.9 pages/sec
Background blur 36.9 images/sec 53.8 images/sec
Photo processing 77.7 images/sec 126.3 images/sec
Ray tracing 12.8 Mpixels/sec 17 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2112 2666
Geekbench 6 (багатоядерний) 8697 14489

PassMark

Integer math 57.6 GOps/sec 58.1 GOps/sec
Floating point math 41.7 GOps/sec 73.9 GOps/sec
Find prime numbers 64M Primes/sec 359M Primes/sec
Random string sorting 21.6M Strings/sec 41.2M Strings/sec
Data encryption 12.5 GBytes/sec 15.8 GBytes/sec
Data compression 201.1 MBytes/sec 338 MBytes/sec
Physics 1143 Frames/sec 3624 Frames/sec
Extended instructions 11.4B Matrices/sec 13.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3358 4106
Passmark CPU (багатоядерний) 17591 26571

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 14 грудня 2023 17 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Meteor Lake Apple M2
Номер моделі 135U Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics (4-Cores) Apple M2 Pro GPU (19-core)

Процесор

Ядер 2 8
Потоковий 4 8
Частота 1.6 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц Немає даних
Ядер 10 4
Потоковий 10 4
Частота 1.1 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 12
Кількість потоків 14 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 16x Немає даних
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 32 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-57 Вт 30 Вт
Сокет FCBGA-2049 Apple M-Socket
Критична температура 110°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 40 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (4-Cores) Apple M2 Pro GPU (19-core)
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1900 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 512 2432
TMUs 32 152
ROPs 16 76
Обчислювальні блоки 64 304
TGP 14 Вт 35 Вт
IGPU FLOPS 1,95 терафлопс 6,8 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 96 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 204,8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 135U Немає даних
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 5 135U чи Apple M2 Pro?

Для ігор Intel Core Ultra 5 135U часто має кращу сумісність з Windows-іграми, але за сирою графічною продуктивністю M2 Pro випереджає (39 балів проти 29). Однак через обмеження macOS для геймінгу краще обирати Intel.

Чи варто вибирати Intel Ultra 5 135U для роботи з відео?

Для відеомонтажу Apple M2 Pro значно потужніший: багатоядерний Geekbench 6 (14489 проти 8697) та швидше кодування. Intel підійде для легкого редагування, але для професійної роботи краще M2 Pro.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності 100, але Apple M2 Pro завдяки ARM-архітектурі споживає менше енергії при виконанні складних завдань, що забезпечує довшу автономність у MacBook.

Чи підходить Intel Core Ultra 5 135U для програмування?

Так, для веб-розробки та легких завдань Intel достатньо. Однак для компіляції великих проектів M2 Pro вдвічі швидший (125.3 Klines/sec проти 66.5), тому для серйозної розробки краще обрати Apple.

Який процесор кращий за співвідношенням ціна/продуктивність?

Intel Core Ultra 5 135U зазвичай дешевший і пропонує гідну продуктивність для повсякденних завдань. M2 Pro дорожчий, але забезпечує значно вищу обчислювальну потужність, що виправдано для професіоналів.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.