Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 135U vs Intel Core i7 10700K

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 135U — це сучасний мобільний процесор, представлений у грудні 2023 року, створений для тонких та легких ноутбуків із акцентом на енергоефективність. Натомість Intel Core i7 10700K — це потужний настільний чип 2020 року, орієнтований на ігри та продуктивну роботу. Незважаючи на різницю в поколіннях та призначенні, обидва процесори мають свої сильні сторони, які варто врахувати під час вибору.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 135U виграє в одноядерній продуктивності (Cinebench R23: 1677 проти 1309) та енергоефективності, що робить його ідеальним для автономних ультрабуків. Однак Intel Core i7 10700K значно потужніший у багатоядерних завданнях (Cinebench R23: 12678 проти 8659) та краще підходить для ігор, рендерингу та компіляції. Якщо вам потрібна мобільність і економія заряду — обирайте Ultra 5 135U. Для максимальної продуктивності на робочому столі — i7 10700K.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 5 135U має вищу одноядерну продуктивність у Cinebench R23 (1677 проти 1309), що забезпечує швидшу роботу з легкими завданнями.
  • Intel Core i7 10700K значно швидший у багатоядерних тестах (Cinebench R23: 12678 проти 8659), що важливо для відеомонтажу та рендерингу.
  • У Geekbench 6 Ultra 5 135U перевершує i7 10700K в одноядерному режимі (2112 проти 1711), але в багатоядерному вони майже рівні (8697 проти 8482).
  • Intel Core i7 10700K краще справляється з компіляцією коду (76.4 Klines/sec проти 66.5 Klines/sec) та рейтрейсингом (16.5 проти 12.8 Mpixels/sec).
  • Intel Core Ultra 5 135U ефективніший у фотообробці (77.7 images/sec проти 63.4 images/sec) та роботі з HTML5 (208.4 pages/sec проти 169.6 pages/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1677 1309
Cinebench R23 (багатоядерний) 8659 12678

GeekBench v6

File compression 841 MB/sec 647.3 MB/sec
Clang compilation 66.5 Klines/sec 76.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 208.4 pages/sec 169.6 pages/sec
PDF Renderer 242.1 Mpixels/sec 296.9 Mpixels/sec
Text processing 212.4 pages/sec 173 pages/sec
Background blur 36.9 images/sec 38.9 images/sec
Photo processing 77.7 images/sec 63.4 images/sec
Ray tracing 12.8 Mpixels/sec 16.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2112 1711
Geekbench 6 (багатоядерний) 8697 8482

PassMark

Integer math 57.6 GOps/sec 66.8 GOps/sec
Floating point math 41.7 GOps/sec 41.4 GOps/sec
Find prime numbers 64M Primes/sec 55M Primes/sec
Random string sorting 21.6M Strings/sec 36.8M Strings/sec
Data encryption 12.5 GBytes/sec 6.6 GBytes/sec
Data compression 201.1 MBytes/sec 296.7 MBytes/sec
Physics 1143 Frames/sec 940 Frames/sec
Extended instructions 11.4B Matrices/sec 19.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3358 3050
Passmark CPU (багатоядерний) 17591 18779

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 14 грудня 2023 1 травня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Meteor Lake Comet Lake
Номер моделі 135U i7-10700K
Інтегрована графіка Arc Graphics (4-Cores) UHD Graphics 630

Процесор

Ядер 2 8
Потоковий 4 16
Частота 1.6 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 5,1 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 1.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 8
Кількість потоків 14 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 16x 38x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-57 Вт 125 Вт
Сокет FCBGA-2049 LGA-1200
Критична температура 110°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (4-Cores) Intel UHD Graphics 630
Частота GPU 300 МГц 350 МГц
Boost частота GPU 1900 МГц 1200 МГц
Шейдерні блоки 512 192
TMUs 32 24
ROPs 16 3
Обчислювальні блоки 64 24
TGP 14 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,95 терафлопс 0,46 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR4-2933
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 45.8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 135U Сайт Intel Core i7 10700K
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 5 135U чи Intel Core i7 10700K?

Intel Core i7 10700K краще підходить для ігор завдяки вищій багатоядерній продуктивності та потужності. Ultra 5 135U поступається в ігрових сценаріях, але може впоратися з легкими іграми.

Чи варто купувати Intel Core Ultra 5 135U для роботи з відео?

Так, для мобільного відеомонтажу Ultra 5 135U підходить, але якщо потрібна максимальна швидкість рендерингу, краще обрати i7 10700K, який має вищі багатоядерні показники.

Який процесор енергоефективніший?

Intel Core Ultra 5 135U значно енергоефективніший, оскільки створений для ноутбуків із тривалим часом автономної роботи. i7 10700K споживає більше енергії та потребує потужного охолодження.

Чи можна порівнювати Intel Core Ultra 5 135U та Intel Core i7 10700K за продуктивністю?

Так, хоча вони належать до різних сегментів (мобільний vs настільний), порівняння показує, що Ultra 5 135U виграє в одноядерних тестах, а i7 10700K — у багатоядерних.

Який процесор краще для компіляції коду?

Intel Core i7 10700K краще підходить для компіляції завдяки вищій швидкості (76.4 Klines/sec проти 66.5 Klines/sec). Ultra 5 135U також справляється, але повільніше.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.