Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 226V vs AMD Ryzen 5 5600X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 226V та AMD Ryzen 5 5600X — це два процесори, які представляють різні покоління та архітектури. Ultra 5 226V вийшов у 2024 році та орієнтований на енергоефективність і сучасні ноутбуки, тоді як Ryzen 5 5600X (2020 рік) є популярним рішенням для настільних ПК. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та сценарії використання.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 226V виграє в одноядерній продуктивності та енергоефективності, що робить його чудовим вибором для ноутбуків із тривалим часом автономної роботи. AMD Ryzen 5 5600X, своєю чергою, демонструє вищу багатоядерну продуктивність у Cinebench R23 та Passmark, що краще підходить для ресурсомістких завдань на стаціонарному ПК. Якщо вам потрібна мобільність і сучасні технології — обирайте Intel, а для максимальної продуктивності в іграх та роботі за фіксованою ціною — AMD.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Intel Core Ultra 5 226V має вищі показники в Geekbench 6 (2530 проти 2173) та Cinebench R23 (1780 проти 1541), що дає перевагу в чутливих до тактової частоти завданнях.
  • Багатоядерна продуктивність: AMD Ryzen 5 5600X випереджає Intel у Cinebench R23 (11838 проти 9045) та Passmark (21888 проти 18922), що робить його кращим для відеомонтажу та компіляції.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності 100, але Intel Ultra 5 226V споживає менше енергії завдяки новішій архітектурі, що важливо для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: Intel Core Ultra 5 226V має трохи кращу інтегровану графіку (рейтинг 33 проти 32), що дозволяє запускати легкі ігри без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу та платформа: Intel вийшов у 2024 році і орієнтований на мобільні системи, тоді як AMD Ryzen 5 5600X (2020) — це настільний процесор із ширшою сумісністю з материнськими платами AM4.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1780 1541
Cinebench R23 (багатоядерний) 9045 11838

GeekBench v6

File compression 912.7 MB/sec 954.5 MB/sec
Clang compilation 62.6 Klines/sec 66.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 247.8 pages/sec 169 pages/sec
PDF Renderer 263.9 Mpixels/sec 245 Mpixels/sec
Text processing 285.4 pages/sec 213.5 pages/sec
Background blur 45.1 images/sec 47.2 images/sec
Photo processing 92.9 images/sec 68.8 images/sec
Ray tracing 12.9 Mpixels/sec 16 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2530 2173
Geekbench 6 (багатоядерний) 9904 9135

PassMark

Integer math 40.6 GOps/sec 71.9 GOps/sec
Floating point math 55.5 GOps/sec 39.5 GOps/sec
Find prime numbers 180M Primes/sec 131M Primes/sec
Random string sorting 22M Strings/sec 26.3M Strings/sec
Data encryption 13.4 GBytes/sec 15.7 GBytes/sec
Data compression 180.6 MBytes/sec 252.4 MBytes/sec
Physics 1553 Frames/sec 1324 Frames/sec
Extended instructions 15.6B Matrices/sec 16.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3910 3360
Passmark CPU (багатоядерний) 18922 21888

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 8 жовтня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі 226V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V Немає

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 2.1 ГГц 3.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 4,6 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 37x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 65 Вт
Сокет FCBGA-2833 AM4
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Немає даних
Частота GPU 600 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1850 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 896 Немає даних
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-3200
Макс. розмір 16 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 226V Сайт AMD Ryzen 5 5600X
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 4 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 5 226V чи AMD Ryzen 5 5600X?

Для ігор краще підходить AMD Ryzen 5 5600X завдяки вищій багатоядерній продуктивності та більшій кількості ядер, що важливо в сучасних іграх. Intel Ultra 5 226V може бути хорошим вибором для ноутбуків, але поступається в ігрових навантаженнях.

Чи варто купувати Intel Core Ultra 5 226V у 2024 році?

Так, якщо вам потрібен енергоефективний процесор для ноутбука з тривалим часом роботи та хорошою одноядерною продуктивністю. Він підходить для офісних завдань, вебсерфінгу та легкого контенту.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Intel Core Ultra 5 226V має трохи кращу інтегровану графіку (рейтинг 33 проти 32), що дозволяє комфортніше працювати з графікою та запускати нетребувальні ігри без дискретної відеокарти.

Чи підходить AMD Ryzen 5 5600X для робочих станцій?

Так, Ryzen 5 5600X добре справляється з багатопотоковими завданнями, такими як відеомонтаж, 3D-моделювання та компіляція коду, завдяки вищій багатоядерній продуктивності (11838 у Cinebench R23).

Який процесор споживає менше енергії?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності, але Intel Core Ultra 5 226V, будучи новішим і мобільним процесором, споживає менше енергії в реальних умовах, що робить його кращим для ноутбуків.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.