Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 226V vs AMD Ryzen 5 7535HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 226V та AMD Ryzen 5 7535HS — два сучасні мобільні процесори, які змагаються за місце в тонких ноутбуках. Перший вийшов у вересні 2024 року, другий — на початку 2023-го. Обидва мають високу енергоефективність, але Ultra 5 226V демонструє кращу однопотокову продуктивність, тоді як Ryzen 5 7535HS бере своє в багатопотокових завданнях. Розберімося, який з них підходить саме вам.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 226V випереджає AMD Ryzen 5 7535HS за одноядерною продуктивністю (Cinebench R23: 1780 проти 1488, Geekbench 6: 2530 проти 1934) та швидкістю обробки веб-сторінок і PDF. Він також ефективніший у фотообробці та стисненні файлів. Однак Ryzen 5 7535HS має вищий багатоядерний результат у Cinebench R23 (10900 проти 9045) і кращу швидкість рейтрейсингу. Якщо вам потрібна максимальна швидкість в однопотокових сценаріях — обирайте Intel, для багатопотокових завдань — AMD.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Intel Ultra 5 226V значно швидший у Cinebench R23 (1780 проти 1488) та Geekbench 6 (2530 проти 1934), що дає перевагу в іграх та повсякденних завданнях.
  • Багатоядерна продуктивність: AMD Ryzen 5 7535HS виграє в Cinebench R23 (10900 проти 9045), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий максимальний бал (100), тому вони однаково економні в автономному режимі.
  • Швидкість обробки даних: Intel Ultra 5 226V швидше стискає файли (912.7 MB/s проти 839.8 MB/s) та обробляє фото (92.9 images/s проти 65.5 images/s).
  • Рейтрейсинг: AMD Ryzen 5 7535HS має невелику перевагу в рейтрейсингу (15 Mpixels/s проти 12.9 Mpixels/s).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1780 1488
Cinebench R23 (багатоядерний) 9045 10900

GeekBench v6

File compression 912.7 MB/sec 839.8 MB/sec
Clang compilation 62.6 Klines/sec 58.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 247.8 pages/sec 154.2 pages/sec
PDF Renderer 263.9 Mpixels/sec 218.8 Mpixels/sec
Text processing 285.4 pages/sec 192 pages/sec
Background blur 45.1 images/sec 39.2 images/sec
Photo processing 92.9 images/sec 65.5 images/sec
Ray tracing 12.9 Mpixels/sec 15 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2530 1934
Geekbench 6 (багатоядерний) 9904 8047

PassMark

Integer math 40.6 GOps/sec 63.9 GOps/sec
Floating point math 55.5 GOps/sec 36.3 GOps/sec
Find prime numbers 180M Primes/sec 50M Primes/sec
Random string sorting 22M Strings/sec 23.1M Strings/sec
Data encryption 13.4 GBytes/sec 14.2 GBytes/sec
Data compression 180.6 MBytes/sec 229.2 MBytes/sec
Physics 1553 Frames/sec 874 Frames/sec
Extended instructions 15.6B Matrices/sec 16B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3910 3165
Passmark CPU (багатоядерний) 18922 18408

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 5 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 3+ (Rembrandt)
Номер моделі 226V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V Radeon 660M

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 2.1 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 4,55 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 33x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 35-54 Вт
Сокет FCBGA-2833 FP7
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Radeon 660M
Частота GPU 600 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 1900 МГц
Шейдерні блоки 896 384
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 1,46 терафлопс
TMUs Немає даних 24
ROPs Немає даних 16
Обчислювальні блоки Немає даних 6
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 16 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 226V Сайт AMD Ryzen 5 7535HS
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 4 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 5 226V чи AMD Ryzen 5 7535HS?

Intel Core Ultra 5 226V має вищу одноядерну продуктивність (Cinebench R23: 1780 проти 1488), що важливо для більшості ігор. Тому він буде кращим вибором для геймінгу.

Чи варто обирати AMD Ryzen 5 7535HS для роботи з відео?

Так, завдяки вищому багатоядерному результату Cinebench R23 (10900 проти 9045) Ryzen 5 7535HS краще справляється з рендерингом та експортом відео, що робить його гарним вибором для відеомонтажу.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають максимальний бал енергоефективності (100), тому вони однаково економні. Ви не відчуєте різниці в автономності ноутбука.

Який процесор швидше обробляє веб-сторінки та документи?

Intel Core Ultra 5 226V значно швидший: 247.8 pages/s проти 154.2 pages/s у HTML5 Browser та 285.4 pages/s проти 192 pages/s у Text processing. Він краще підходить для офісної роботи.

Який процесор новіший і чи варто на це зважати?

Intel Core Ultra 5 226V вийшов у вересні 2024 року, а AMD Ryzen 5 7535HS — у січні 2023-го. Новіша архітектура Intel забезпечує кращу однопотокову продуктивність, але Ryzen залишається конкурентним у багатопотокових завданнях.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.