Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 226V vs AMD Ryzen 5 8640HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 226V та AMD Ryzen 5 8640HS – це два сучасні процесори для тонких ноутбуків, які з'явилися на ринку з різницею в кілька місяців. Перший вийшов у вересні 2024 року, другий – у грудні 2023-го. Обидва належать до середнього сегменту, але мають різну архітектуру та підходи до продуктивності. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові характеристики, результати бенчмарків та визначимо, який процесор краще підходить для роботи, творчості чи ігор.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 226V виграє в одноядерній продуктивності та енергоефективності, що робить його ідеальним для повсякденних завдань і роботи з документами. Водночас AMD Ryzen 5 8640HS демонструє значно кращу багатоядерну продуктивність (на 44% вище в Cinebench R23), що важливо для відеомонтажу, компіляції коду та інших ресурсомістких задач. Якщо вам потрібна автономність і швидкість в однопотокових додатках – обирайте Intel. Для багатозадачності та роботи з важким контентом краще підійде AMD.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: AMD Ryzen 5 8640HS набирає 13040 балів у Cinebench R23, що на 44% більше, ніж 9045 у Intel Core Ultra 5 226V.
  • Одноядерна швидкість: Intel випереджає AMD в Geekbench 6 (2530 проти 2269) та Passmark (3910 проти 3625), що дає перевагу в іграх та офісних додатках.
  • Енергоефективність: Intel Core Ultra 5 226V отримує максимальний бал 100 за енергоефективність, тоді як AMD Ryzen 5 8640HS має 0 балів, що свідчить про значно нижчу енергоефективність.
  • Інтегрована графіка: обидва процесори мають близькі показники (33 vs 34 бали), але Intel трохи краще справляється з обробкою зображень та блюром.
  • Дата виходу: Intel Core Ultra 5 226V новіший (вересень 2024) порівняно з AMD Ryzen 5 8640HS (грудень 2023), що може вплинути на сумісність з новими технологіями.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1780 1730
Cinebench R23 (багатоядерний) 9045 13040

GeekBench v6

File compression 912.7 MB/sec 928.4 MB/sec
Clang compilation 62.6 Klines/sec 53.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 247.8 pages/sec 169.7 pages/sec
PDF Renderer 263.9 Mpixels/sec 200 Mpixels/sec
Text processing 285.4 pages/sec 237.7 pages/sec
Background blur 45.1 images/sec 37.6 images/sec
Photo processing 92.9 images/sec 72.3 images/sec
Ray tracing 12.9 Mpixels/sec 11.2 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2530 2269
Geekbench 6 (багатоядерний) 9904 8013

PassMark

Integer math 40.6 GOps/sec 67.2 GOps/sec
Floating point math 55.5 GOps/sec 39 GOps/sec
Find prime numbers 180M Primes/sec 67M Primes/sec
Random string sorting 22M Strings/sec 25.1M Strings/sec
Data encryption 13.4 GBytes/sec 13.5 GBytes/sec
Data compression 180.6 MBytes/sec 223.9 MBytes/sec
Physics 1553 Frames/sec 914 Frames/sec
Extended instructions 15.6B Matrices/sec 15.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3910 3625
Passmark CPU (багатоядерний) 18922 19412

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 6 грудня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 4 (Hawk Point)
Номер моделі 226V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V Radeon 760M

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 2.1 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 4,9 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 35x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт Немає даних
Сокет FCBGA-2833 FP8
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Radeon 760M
Частота GPU 600 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 2600 МГц
Шейдерні блоки 896 512
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 2,66 терафлопс
TMUs Немає даних 32
ROPs Немає даних 16
Обчислювальні блоки Немає даних 8
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 16 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 226V Сайт AMD Ryzen 5 8640HS
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 4 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 5 226V чи AMD Ryzen 5 8640HS?

Intel Core Ultra 5 226V має вищу одноядерну продуктивність, що важливо для більшості ігор. Однак AMD Ryzen 5 8640HS може бути кращим у багатопотокових іграх завдяки більшій кількості ядер.

Чи варто вибирати Intel Core Ultra 5 226V для роботи з відео?

Для відеомонтажу краще підійде AMD Ryzen 5 8640HS, оскільки він має значно вищу багатоядерну продуктивність, що прискорює рендеринг та експорт відео.

Який процесор енергоефективніший?

Intel Core Ultra 5 226V значно енергоефективніший – він отримав 100 балів за цим параметром, тоді як AMD Ryzen 5 8640HS – 0 балів. Це означає довший час автономної роботи на Intel.

Чи підходить AMD Ryzen 5 8640HS для програмування?

Так, AMD Ryzen 5 8640HS добре підходить для компіляції коду (53.5 Klines/sec) та багатозадачності, що робить його хорошим вибором для розробників.

Який процесор краще справляється з обробкою фото?

Intel Core Ultra 5 226V показує кращі результати в обробці фото (92.9 images/sec) порівняно з AMD Ryzen 5 8640HS (72.3 images/sec), тому він краще підходить для фотографів.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.