Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 226V vs AMD Ryzen 7 5800X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 226V та AMD Ryzen 7 5800X — два процесори з різних епох і архітектур. Перший представляє нове покоління Intel Lunar Lake (2024 рік) з акцентом на енергоефективність та інтегровану графіку, другий — перевірений часом AMD Zen 3 (2020 рік), який досі популярний серед ентузіастів завдяки високій багатопотоковій продуктивності. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні сильні та слабкі сторони на основі тестів і характеристик.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 226V виграє в одноядерній продуктивності (Cinebench R23: 1780 проти 1600) та енергоефективності, що робить його ідеальним для тонких ноутбуків і завдань, чутливих до тактової частоти. Однак AMD Ryzen 7 5800X значно потужніший у багатопотокових сценаріях (Cinebench R23 багатоядерний: 15344 проти 9045) і краще підходить для рендерингу, компіляції та інших ресурсомістких завдань. Якщо вам потрібна максимальна багатозадачність і продуктивність у робочих станціях — обирайте Ryzen 7 5800X. Для ультрапортативних систем та енергоефективності — Intel Core Ultra 5 226V.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Intel Core Ultra 5 226V має вищий результат у Cinebench R23 (1780 проти 1600) та Geekbench 6 (2530 проти 2232), що дає перевагу в іграх та повсякденних задачах.
  • Багатоядерна продуктивність: AMD Ryzen 7 5800X значно випереджає в Cinebench R23 (15344 проти 9045) та Passmark (27847 проти 18922), що робить його кращим для рендерингу, компіляції та відеомонтажу.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг 100 балів, але Intel Core Ultra 5 226V (2024) побудований на новішому техпроцесі, що забезпечує менше тепловиділення в компактних системах.
  • Інтегрована графіка: AMD Ryzen 7 5800X має трохи вищий рейтинг (38 проти 33), однак Intel Core Ultra 5 226V пропонує сучасніше графічне ядро, що може бути корисним для базових мультимедійних завдань без дискретної відеокарти.
  • Рік виходу та платформа: Intel Core Ultra 5 226V вийшов у 2024 році та орієнтований на новітні платформи з підтримкою DDR5, тоді як AMD Ryzen 7 5800X (2020) сумісний з більш доступними материнськими платами AM4 та DDR4.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1780 1600
Cinebench R23 (багатоядерний) 9045 15344

GeekBench v6

File compression 912.7 MB/sec 851.2 MB/sec
Clang compilation 62.6 Klines/sec 97.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 247.8 pages/sec 181 pages/sec
PDF Renderer 263.9 Mpixels/sec 319.6 Mpixels/sec
Text processing 285.4 pages/sec 236.3 pages/sec
Background blur 45.1 images/sec 50.5 images/sec
Photo processing 92.9 images/sec 66.8 images/sec
Ray tracing 12.9 Mpixels/sec 25.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2530 2232
Geekbench 6 (багатоядерний) 9904 10270

PassMark

Integer math 40.6 GOps/sec 96 GOps/sec
Floating point math 55.5 GOps/sec 52.7 GOps/sec
Find prime numbers 180M Primes/sec 127M Primes/sec
Random string sorting 22M Strings/sec 35.5M Strings/sec
Data encryption 13.4 GBytes/sec 21.3 GBytes/sec
Data compression 180.6 MBytes/sec 345.8 MBytes/sec
Physics 1553 Frames/sec 1377 Frames/sec
Extended instructions 15.6B Matrices/sec 23.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3910 3445
Passmark CPU (багатоядерний) 18922 27847

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 8 жовтня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі 226V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V Немає

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 2.1 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 4,7 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 38x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 105 Вт
Сокет FCBGA-2833 AM4
Критична температура 100°C 90°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,15 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Немає даних
Частота GPU 600 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1850 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 896 Немає даних
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-3200
Макс. розмір 16 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 226V Сайт AMD Ryzen 7 5800X
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 4 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 5 226V чи AMD Ryzen 7 5800X?

Intel Core Ultra 5 226V має вищу одноядерну продуктивність (Cinebench R23: 1780 проти 1600), що важливо для більшості ігор. Однак AMD Ryzen 7 5800X також демонструє хороші результати, особливо в сучасних проєктах, які використовують багато ядер.

Чи варто купувати AMD Ryzen 7 5800X у 2024 році?

Так, якщо вам потрібна висока багатопотокова продуктивність за відносно низьку ціну на платформі AM4. Він досі конкурентоспроможний у рендерингу, компіляції та інших робочих задачах.

У чому перевага Intel Core Ultra 5 226V перед AMD Ryzen 7 5800X?

Головна перевага Intel — вища одноядерна продуктивність та енергоефективність, що робить його ідеальним для ультрабуків та завдань, які потребують швидкої реакції на окремі потоки.

Який процесор краще підходить для рендерингу та відеомонтажу?

AMD Ryzen 7 5800X значно потужніший у багатопотокових тестах (Cinebench R23: 15344 проти 9045), тому він краще впорається з рендерингом, компіляцією та іншими ресурсомісткими завданнями.

Чи можна порівнювати ці процесори, якщо вони з різних років?

Так, порівняння має сенс, оскільки обидва процесори мають схожий загальний рейтинг (56 балів), але різні сильні сторони: Intel — новіша архітектура та енергоефективність, AMD — перевірена багатопотокова продуктивність.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.