Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 226V vs AMD Ryzen 7 7840HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 226V та AMD Ryzen 7 7840HS — два сучасні процесори для ноутбуків, орієнтовані на різні сценарії використання. Перший, випущений у вересні 2024 року, робить ставку на енергоефективність та однопотокову швидкість, тоді як другий, представлений на початку 2023 року, пропонує значно вищу багатопотокову продуктивність. Якщо вам потрібен потужний CPU для рендерингу, компіляції чи важких обчислень — Ryzen 7 7840HS виглядає переконливіше. Ultra 5 226V краще підійде для повсякденних завдань із акцентом на автономність.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 7840HS — беззаперечний лідер у багатопотокових задачах: у Cinebench R23 багатоядерний результат майже вдвічі вищий (17088 проти 9045), а компіляція Clang виконується на 64% швидше. Він також випереджає конкурента в Geekbench 6 (багатоядерний) та Passmark CPU. Однак Intel Core Ultra 5 226V демонструє кращу однопотокову продуктивність у Passmark (3910 проти 3783) та вищу швидкість обробки HTML і тексту. Обидва мають однакову енергоефективність, але загальний бал AMD (60) трохи вищий, ніж у Intel (56). Для роботи з відео, 3D або програмування краще обрати Ryzen 7 7840HS.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Ryzen 7 7840HS майже вдвічі швидший у Cinebench R23 (17088 проти 9045) та на 22% швидший у Geekbench 6 (багатоядерний).
  • Компіляція та архівування: AMD випереджає Intel у Clang compilation (102.5 проти 62.6 Klines/sec) та File compression (1120 проти 912.7 MB/sec).
  • Однопотокова швидкість: Ultra 5 226V трохи кращий у Passmark одноядерному (3910 проти 3783) та обробці HTML і тексту.
  • Графіка та трасування: Ryzen 7 7840HS має вищий показник інтегрованої графіки (42 проти 33) та Ray tracing (22.5 проти 12.9 Mpixels/sec).
  • Дата виходу та свіжість: Intel Core Ultra 5 226V новіший (вересень 2024 проти січня 2023), що може означати сучасніші інструкції та підтримку.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1780 1793
Cinebench R23 (багатоядерний) 9045 17088

GeekBench v6

File compression 912.7 MB/sec 1120 MB/sec
Clang compilation 62.6 Klines/sec 102.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 247.8 pages/sec 217.2 pages/sec
PDF Renderer 263.9 Mpixels/sec 350 Mpixels/sec
Text processing 285.4 pages/sec 251.8 pages/sec
Background blur 45.1 images/sec 59.4 images/sec
Photo processing 92.9 images/sec 87.6 images/sec
Ray tracing 12.9 Mpixels/sec 22.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2530 2577
Geekbench 6 (багатоядерний) 9904 12085

PassMark

Integer math 40.6 GOps/sec 100.3 GOps/sec
Floating point math 55.5 GOps/sec 60.9 GOps/sec
Find prime numbers 180M Primes/sec 89M Primes/sec
Random string sorting 22M Strings/sec 39.6M Strings/sec
Data encryption 13.4 GBytes/sec 21 GBytes/sec
Data compression 180.6 MBytes/sec 350.8 MBytes/sec
Physics 1553 Frames/sec 1389 Frames/sec
Extended instructions 15.6B Matrices/sec 26.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3910 3783
Passmark CPU (багатоядерний) 18922 28902

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі 226V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V Radeon 780M

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 2.1 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 5,1 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 38x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 35-54 Вт
Сокет FCBGA-2833 FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Radeon 780M
Частота GPU 600 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 2700 МГц
Шейдерні блоки 896 768
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 4,15 терафлопс
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 12
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 16 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 226V Сайт AMD Ryzen 7 7840HS
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 4 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 5 226V чи AMD Ryzen 7 7840HS?

AMD Ryzen 7 7840HS має кращу інтегровану графіку (42 проти 33) та вищу продуктивність трасування променів, тому він краще підходить для ігор, особливо у важких сценах.

Чи варто вибирати Intel Core Ultra 5 226V для роботи з текстом та браузером?

Так, Ultra 5 226V показує вищу швидкість обробки тексту (285.4 проти 251.8 pages/sec) та HTML-сторінок, що робить його гарним вибором для офісних завдань.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), тому споживання енергії приблизно рівне. Але Intel новіший, що може вплинути на оптимізацію в сучасних ноутбуках.

Чи підійде AMD Ryzen 7 7840HS для відеомонтажу та 3D-рендерингу?

Так, завдяки значно вищій багатоядерній продуктивності (Cinebench R23 17088 проти 9045) та швидшому рендерингу PDF, Ryzen 7 7840HS є кращим вибором для професійних завдань.

Який процесор має вищий загальний рейтинг?

AMD Ryzen 7 7840HS має трохи вищий загальний бал (60 проти 56), що свідчить про його перевагу в більшості синтетичних тестів та реальних сценаріїв.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.