Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 226V vs AMD Ryzen 7 8840U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 226V та AMD Ryzen 7 8840U — два сучасні процесори для тонких ноутбуків, що пропонують високу енергоефективність і достатню потужність для щоденних завдань. Обидві моделі вийшли в 2023-2024 роках і орієнтовані на мобільні пристрої, але мають різну архітектуру та підходи до багатопотокової роботи. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках, енергоспоживання та інтегровану графіку, щоб допомогти вам обрати найкращий варіант.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 8840U випереджає Intel Core Ultra 5 226V у багатопотокових завданнях завдяки вищим показникам у Cinebench R23 (багатоядерний) та Geekbench 6 (багатоядерний). Він також демонструє кращу продуктивність у ресурсоємних сценаріях, як-от компіляція коду та рендеринг. Натомість Intel Core Ultra 5 226V трохи швидший в одноядерних тестах (Passmark, Geekbench 6 одноядерний) і має кращу текстову обробку. Обидва процесори мають однакову енергоефективність, але Ryzen 7 8840U пропонує більш збалансовану багатопотокову потужність, що робить його кращим вибором для роботи з важкими додатками.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 7 8840U значно перевершує Intel Core Ultra 5 226V у багатоядерній продуктивності: Cinebench R23 (багатоядерний) 12890 проти 9045, а Geekbench 6 (багатоядерний) 11624 проти 9904.
  • Intel Core Ultra 5 226V має невелику перевагу в одноядерних тестах: Passmark CPU (одноядерний) 3910 проти 3688 та Geekbench 6 (одноядерний) 2530 проти 2515.
  • У завданнях компіляції та рендерингу AMD Ryzen 7 8840U демонструє вищу швидкість: Clang compilation 87.1 Klines/sec проти 62.6 Klines/sec та Ray tracing 18.7 Mpixels/sec проти 12.9 Mpixels/sec.
  • Інтегрована графіка AMD Ryzen 7 8840U оцінюється вище (37 балів проти 33), що може дати невелику перевагу в легких іграх та графічних завданнях.
  • Обидва процесори мають однакову енергоефективність (100 балів), що робить їх придатними для тонких ноутбуків, але Ryzen 7 8840U випущений раніше (грудень 2023 проти вересня 2024).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1780 1765
Cinebench R23 (багатоядерний) 9045 12890

GeekBench v6

File compression 912.7 MB/sec 1140 MB/sec
Clang compilation 62.6 Klines/sec 87.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 247.8 pages/sec 247.3 pages/sec
PDF Renderer 263.9 Mpixels/sec 351.4 Mpixels/sec
Text processing 285.4 pages/sec 268.4 pages/sec
Background blur 45.1 images/sec 49.7 images/sec
Photo processing 92.9 images/sec 97.1 images/sec
Ray tracing 12.9 Mpixels/sec 18.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2530 2515
Geekbench 6 (багатоядерний) 9904 11624

PassMark

Integer math 40.6 GOps/sec 89.9 GOps/sec
Floating point math 55.5 GOps/sec 50.7 GOps/sec
Find prime numbers 180M Primes/sec 81M Primes/sec
Random string sorting 22M Strings/sec 31.8M Strings/sec
Data encryption 13.4 GBytes/sec 16.5 GBytes/sec
Data compression 180.6 MBytes/sec 274.1 MBytes/sec
Physics 1553 Frames/sec 1221 Frames/sec
Extended instructions 15.6B Matrices/sec 18.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3910 3688
Passmark CPU (багатоядерний) 18922 23821

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 6 грудня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 4 (Hawk Point)
Номер моделі 226V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V Radeon 780M

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 2.1 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 5,1 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 33x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 15-30 Вт
Сокет FCBGA-2833 FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Radeon 780M
Частота GPU 600 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 2700 МГц
Шейдерні блоки 896 768
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 4,15 терафлопс
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 12
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 16 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 226V Сайт AMD Ryzen 7 8840U
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 4 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core Ultra 5 226V чи AMD Ryzen 7 8840U?

AMD Ryzen 7 8840U має вищий рейтинг інтегрованої графіки (37 проти 33) і кращу багатопотокову продуктивність, що може забезпечити більш плавний ігровий досвід у легких іграх. Однак для серйозних ігор обидва процесори потребують дискретної відеокарти.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core Ultra 5 226V чи AMD Ryzen 7 8840U?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), тому вони однаково добре підходять для тонких і легких ноутбуків із тривалим часом автономної роботи.

Чи варто вибирати Intel Core Ultra 5 226V замість AMD Ryzen 7 8840U для роботи з текстом?

Так, Intel Core Ultra 5 226V показує трохи вищу швидкість текстової обробки (285.4 pages/sec проти 268.4 pages/sec), що може бути корисним для офісних завдань, але різниця незначна.

Який процесор краще справляється з багатозадачністю: Intel Core Ultra 5 226V чи AMD Ryzen 7 8840U?

AMD Ryzen 7 8840U краще підходить для багатозадачності завдяки значно вищій багатоядерній продуктивності, що дозволяє ефективно працювати з кількома важкими додатками одночасно.

Який процесор новіший: Intel Core Ultra 5 226V чи AMD Ryzen 7 8840U?

Intel Core Ultra 5 226V вийшов у вересні 2024 року, тоді як AMD Ryzen 7 8840U — у грудні 2023 року, тому Intel є новішою моделлю.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.