Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 226V vs AMD Ryzen 7 9700X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 226V та AMD Ryzen 7 9700X — два сучасні процесори, що представляють різні архітектурні підходи. Перший орієнтований на енергоефективність і мобільні рішення, другий — на максимальну продуктивність для настільних ПК. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в бенчмарках, кількості ядер, частотах та сценаріях використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 9700X значно перевершує Intel Core Ultra 5 226V у багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний: 19538 проти 9045) та однопотокових завданнях (Geekbench 6 одноядерний: 3331 проти 2530). Він також демонструє кращі результати в обробці графіки та компіляції. Однак Intel Core Ultra 5 226V вирізняється вищою енергоефективністю (обидва мають 100 балів за цим параметром, але Ultra 5 споживає менше) та є чудовим вибором для компактних систем або ноутбуків, де важлива автономність.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 7 9700X набирає 19538 балів у Cinebench R23, що більш ніж удвічі перевищує результат Intel Core Ultra 5 226V (9045).
  • Однопотокова швидкість: Ryzen 7 9700X лідирує в Geekbench 6 (3331 проти 2530) та Passmark одноядерний (4650 проти 3910).
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів, але Intel Core Ultra 5 226V споживає менше енергії, що робить його кращим для мобільних пристроїв.
  • Інтегрована графіка: AMD Ryzen 7 9700X має вищий показник (51 проти 33), що дає перевагу в базових графічних завданнях без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу: Intel Core Ultra 5 226V вийшов у вересні 2024 року, а AMD Ryzen 7 9700X — у червні 2024 року, що робить обидві моделі актуальними.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1780 2162
Cinebench R23 (багатоядерний) 9045 19538

GeekBench v6

File compression 912.7 MB/sec 1650 MB/sec
Clang compilation 62.6 Klines/sec 140.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 247.8 pages/sec 323.7 pages/sec
PDF Renderer 263.9 Mpixels/sec 501 Mpixels/sec
Text processing 285.4 pages/sec 351.5 pages/sec
Background blur 45.1 images/sec 88.2 images/sec
Photo processing 92.9 images/sec 127.3 images/sec
Ray tracing 12.9 Mpixels/sec 30.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2530 3331
Geekbench 6 (багатоядерний) 9904 17511

PassMark

Integer math 40.6 GOps/sec 120.9 GOps/sec
Floating point math 55.5 GOps/sec 79 GOps/sec
Find prime numbers 180M Primes/sec 193M Primes/sec
Random string sorting 22M Strings/sec 47.1M Strings/sec
Data encryption 13.4 GBytes/sec 22 GBytes/sec
Data compression 180.6 MBytes/sec 438.9 MBytes/sec
Physics 1553 Frames/sec 2293 Frames/sec
Extended instructions 15.6B Matrices/sec 35.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3910 4650
Passmark CPU (багатоядерний) 18922 37343

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 3 червня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 5 (Granite Ridge)
Номер моделі 226V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V Radeon Graphics

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 2.1 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 5,5 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 38x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 65 Вт
Сокет FCBGA-2833 AM5
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Radeon Graphics
Частота GPU 600 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1850 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 896 Немає даних
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5600
Макс. розмір 16 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 226V Сайт AMD Ryzen 7 9700X
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 4 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 5 226V чи AMD Ryzen 7 9700X?

AMD Ryzen 7 9700X кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 3331 проти 2530) та потужнішій інтегрованій графіці.

Чи підходить Intel Core Ultra 5 226V для робочих станцій?

Так, але лише для легких завдань. Для важких багатопотокових навантажень (рендеринг, компіляція) AMD Ryzen 7 9700X значно потужніший.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Intel Core Ultra 5 226V споживає менше енергії, що робить його ідеальним для ноутбуків.

Чи варто переплачувати за AMD Ryzen 7 9700X?

Так, якщо вам потрібна максимальна продуктивність у багатопотокових завданнях (Cinebench R23: 19538 проти 9045). Для офісних завдань вистачить Intel.

Який процесор новіший?

Intel Core Ultra 5 226V вийшов у вересні 2024 року, а AMD Ryzen 7 9700X — у червні 2024 року. Обидва актуальні, але Intel трохи свіжіший.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.