Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 226V vs AMD Ryzen 9 5900HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 226V (2024) та AMD Ryzen 9 5900HX (2021) — два потужних процесори для ноутбуків, але з різними підходами. Ultra 5 226V побудований на новій архітектурі Lunar Lake, орієнтованій на енергоефективність та однопотокову швидкість. Ryzen 9 5900HX — перевірений восьмиядерний чип на архітектурі Zen 3, який славиться багатопотоковою потужністю. Розберемо, хто лідирує в бенчмарках, іграх та щоденних завданнях.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 226V випереджає AMD Ryzen 9 5900HX в однопотокових тестах (Geekbench 6: 2530 проти 2027) та енергоефективності (100 балів в обох, але новіша архітектура дає менше тепла). Однак Ryzen 9 5900HX значно потужніший у багатопотокових сценаріях: Cinebench R23 багатоядерний — 12827 проти 9045, а Passmark багатоядерний — 22533 проти 18922. Для ігор та легких завдань краще Ultra 5, для рендерингу та компіляції — Ryzen 9.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core Ultra 5 226V на 25% швидший в Geekbench 6 (2530 проти 2027) та на 20% в Cinebench R23 одноядерному (1780 проти 1486).
  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 9 5900HX перемагає в Cinebench R23 багатоядерному (12827 проти 9045) та Passmark багатоядерному (22533 проти 18922) завдяки 8 ядрам та 16 потокам.
  • Енергоефективність: Обидва мають 100 балів, але Intel Ultra 5 226V (2024) використовує новіший техпроцес, що забезпечує нижче енергоспоживання при однаковому навантаженні.
  • Інтегрована графіка: Ultra 5 226V має незначну перевагу (33 бали проти 32), що може дати +5-10% в іграх без дискретної відеокарти.
  • Швидкість обробки даних: Intel лідирує в File compression (912.7 MB/s проти 734.8) та HTML5 Browser (247.8 pages/s проти 145.5), тоді як AMD швидше компілює код (Clang 69 Klines/s проти 62.6).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1780 1486
Cinebench R23 (багатоядерний) 9045 12827

GeekBench v6

File compression 912.7 MB/sec 734.8 MB/sec
Clang compilation 62.6 Klines/sec 69 Klines/sec
HTML 5 Browser 247.8 pages/sec 145.5 pages/sec
PDF Renderer 263.9 Mpixels/sec 256.9 Mpixels/sec
Text processing 285.4 pages/sec 206.4 pages/sec
Background blur 45.1 images/sec 40.2 images/sec
Photo processing 92.9 images/sec 61 images/sec
Ray tracing 12.9 Mpixels/sec 17.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2530 2027
Geekbench 6 (багатоядерний) 9904 8506

PassMark

Integer math 40.6 GOps/sec 88 GOps/sec
Floating point math 55.5 GOps/sec 48 GOps/sec
Find prime numbers 180M Primes/sec 54M Primes/sec
Random string sorting 22M Strings/sec 30.3M Strings/sec
Data encryption 13.4 GBytes/sec 18.4 GBytes/sec
Data compression 180.6 MBytes/sec 290.6 MBytes/sec
Physics 1553 Frames/sec 912 Frames/sec
Extended instructions 15.6B Matrices/sec 19.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3910 3194
Passmark CPU (багатоядерний) 18922 22533

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 12 січня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 3 (Cezanne)
Номер моделі 226V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V Radeon RX Vega 8

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 2.1 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 4,6 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 33x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 35-54 Вт
Сокет FCBGA-2833 FP6
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Radeon RX Vega 8
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 2100 МГц
Шейдерні блоки 896 512
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 2,15 терафлопс
TMUs Немає даних 32
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 8
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 16 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 68,27 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 226V Сайт AMD Ryzen 9 5900HX
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 4 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 5 226V чи AMD Ryzen 9 5900HX?

Intel Core Ultra 5 226V кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 2530 проти 2027) та трохи потужнішій інтегрованій графіці (33 бали проти 32).

Чи варто вибирати AMD Ryzen 9 5900HX для рендерингу та відеомонтажу?

Так, AMD Ryzen 9 5900HX значно швидший у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний 12827 проти 9045, що дає перевагу в рендерингу, компіляції та архівуванні.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core Ultra 5 226V чи AMD Ryzen 9 5900HX?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але Intel Core Ultra 5 226V (2024) використовує новішу архітектуру Lunar Lake, що забезпечує менше тепловиділення при аналогічному навантаженні.

Чи підходить Intel Core Ultra 5 226V для роботи з браузером та офісними програмами?

Так, Intel Core Ultra 5 226V чудово підходить: він обробляє 247.8 сторінок HTML5 за секунду (проти 145.5 у Ryzen) та 285.4 сторінок тексту, що робить його ідеальним для веб-серфінгу та документів.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Intel Core Ultra 5 226V має незначну перевагу (33 бали проти 32), що забезпечує трохи вищу продуктивність у легких іграх та відео без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.