Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 226V vs Apple M1 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 226V (2024) та Apple M1 Pro (2021) — два потужні процесори, які часто порівнюють у контексті ноутбуків. Intel пропонує вищу однопотокову продуктивність у Geekbench 6 (2530 проти 2328) та Cinebench R23 (1780 проти 1529), тоді як M1 Pro виграє в багатопотокових завданнях (Cinebench R23: 12108 проти 9045) і демонструє кращу швидкість стиснення файлів (1230 MB/s проти 912.7 MB/s). Розберімося, який процесор підійде саме вам.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 226V випереджає Apple M1 Pro в одноядерних тестах (Geekbench 6: +8.7%, Cinebench R23: +16.4%), що робить його кращим вибором для ігор та програм, які залежать від частоти одного ядра. Водночас Apple M1 Pro демонструє значно вищу багатоядерну продуктивність (Cinebench R23: +33.8%, Passmark: +15.5%) і кращу швидкість у завданнях стиснення, компіляції та обробки фото. Якщо ваш пріоритет — багатозадачність або професійна робота з відео, M1 Pro буде ефективнішим. Для повсякденних завдань та ігор Intel Ultra 5 226V може запропонувати вищу швидкість відгуку.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Intel Core Ultra 5 226V має вищі показники в Cinebench R23 (1780 vs 1529) та Geekbench 6 (2530 vs 2328), що забезпечує швидшу роботу в однопотокових додатках.
  • Багатоядерна продуктивність: Apple M1 Pro значно потужніший у багатопотокових тестах — Cinebench R23 (12108 vs 9045) та Passmark (21864 vs 18922), що важливо для рендерингу та компіляції.
  • Швидкість стиснення файлів: M1 Pro обробляє 1230 MB/s проти 912.7 MB/s у Intel, що дає перевагу при роботі з великими архівами.
  • Обробка зображень: Apple M1 Pro швидше обробляє фото (102.5 vs 92.9 images/sec) та компілює код (82.4 vs 62.6 Klines/sec), тоді як Intel краще справляється з фоном (45.1 vs 36.9 images/sec).
  • Інтегрована графіка: Обидва процесори мають близькі оцінки (33 vs 34 бали), але M1 Pro трохи випереджає в графічних завданнях, хоча Intel показує кращий результат у трасуванні променів (12.9 vs 10.7 Mpixels/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1780 1529
Cinebench R23 (багатоядерний) 9045 12108

GeekBench v6

File compression 912.7 MB/sec 1230 MB/sec
Clang compilation 62.6 Klines/sec 82.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 247.8 pages/sec 249.1 pages/sec
PDF Renderer 263.9 Mpixels/sec 271.3 Mpixels/sec
Text processing 285.4 pages/sec 246.4 pages/sec
Background blur 45.1 images/sec 36.9 images/sec
Photo processing 92.9 images/sec 102.5 images/sec
Ray tracing 12.9 Mpixels/sec 10.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2530 2328
Geekbench 6 (багатоядерний) 9904 10305

PassMark

Integer math 40.6 GOps/sec 46.1 GOps/sec
Floating point math 55.5 GOps/sec 64.4 GOps/sec
Find prime numbers 180M Primes/sec 274M Primes/sec
Random string sorting 22M Strings/sec 32.7M Strings/sec
Data encryption 13.4 GBytes/sec 12.2 GBytes/sec
Data compression 180.6 MBytes/sec 274.1 MBytes/sec
Physics 1553 Frames/sec 2683 Frames/sec
Extended instructions 15.6B Matrices/sec 11.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3910 3804
Passmark CPU (багатоядерний) 18922 21864

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 4 вересня 2024 18 жовтня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Lunar Lake Apple M1
Номер моделі 226V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V Apple M1 Pro GPU (16-core)

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 8
Частота 2.1 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц Немає даних
Ядер 4 2
Потоковий 4 2
Частота 2.1 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 10
Кількість потоків 8 10
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 21x Немає даних
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 24МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 30 Вт
Сокет FCBGA-2833 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 33,7 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Apple M1 Pro GPU (16-core)
Частота GPU 600 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 1296 МГц
Шейдерні блоки 896 2048
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 5,3 терафлопс
TMUs Немає даних 128
ROPs Немає даних 64
Обчислювальні блоки Немає даних 256
TGP Немає даних 30 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 16 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 204,8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 226V Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 4 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 5 226V чи Apple M1 Pro?

Intel Core Ultra 5 226V має вищу одноядерну продуктивність, що важливо для більшості ігор. Однак M1 Pro також демонструє гідні результати, але через архітектуру ARM може мати обмежену сумісність з деякими іграми.

Чи варто вибирати Apple M1 Pro для професійної роботи з відео?

Так, M1Pro краще підходить для відеомонтажу завдяки вищій багатоядерній продуктивності та енергоефективності. Він швидше обробляє рендеринг і компіляцію, що прискорює робочий процес.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але M1 Pro традиційно відомий меншим енергоспоживанням у реальних сценаріях, особливо в ноутбуках Apple.

Чи можна порівнювати Intel Core Ultra 5 226V та Apple M1 Pro в ноутбуках?

Так, обидва процесори використовуються в ноутбуках, але M1 Pro встановлюється виключно в MacBook Pro, тоді як Intel Ultra 5 226V — у моделях на Windows. Вибір залежить від екосистеми та програмного забезпечення.

Який процесор кращий для програмування та компіляції?

Apple M1 Pro швидше компілює код (82.4 Klines/sec проти 62.6 Klines/sec), що робить його кращим вибором для розробників. Однак Intel Ultra 5 226V може бути зручнішим для сумісності з x86-додатками.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.