Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 226V vs Apple M3 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 226V і Apple M3 Pro — це два сучасні процесори, що представляють різні архітектури та підходи до обчислень. Перший вийшов у вересні 2024 року, другий — у жовтні 2023-го. Незважаючи на різний час виходу, обидва чипи орієнтовані на високу енергоефективність та продуктивність у легких і середніх навантаженнях. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати тестів і сценарії використання.

Короткий висновок. Apple M3 Pro значно випереджає Intel Core Ultra 5 226V у більшості бенчмарків, особливо в багатопотокових завданнях: Cinebench R23 (багатоядерний) майже вдвічі вищий (15106 проти 9045), а Geekbench 6 (багатоядерний) — на 52% кращий. M3 Pro також швидше працює з компресією файлів, компіляцією коду та рендерингом. Водночас Intel Ultra 5 226V демонструє гідну однопотокову продуктивність і може бути вигіднішим вибором для користувачів, які не потребують максимальної багатозадачності.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M3 Pro набирає 15106 балів у Cinebench R23, тоді як Intel — лише 9045, що на 67% більше.
  • Однопотокова продуктивність: M3 Pro також швидший: 1977 проти 1780 балів у Cinebench R23 — різниця близько 11%.
  • Інтегрована графіка: M3 Pro отримує вищий рейтинг (41 проти 33), що позначається на швидкості обробки зображень і трасуванні променів.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний бал 100, але M3 Pro досягає вищої продуктивності на ват завдяки архітектурі ARM.
  • Дата виходу: Intel Ultra 5 226V новіший (вересень 2024), тоді як M3 Pro вийшов на рік раніше (жовтень 2023), але все ще залишається потужнішим.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1780 1977
Cinebench R23 (багатоядерний) 9045 15106

GeekBench v6

File compression 912.7 MB/sec 1550 MB/sec
Clang compilation 62.6 Klines/sec 124.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 247.8 pages/sec 363.6 pages/sec
PDF Renderer 263.9 Mpixels/sec 390.6 Mpixels/sec
Text processing 285.4 pages/sec 304.6 pages/sec
Background blur 45.1 images/sec 59.9 images/sec
Photo processing 92.9 images/sec 142 images/sec
Ray tracing 12.9 Mpixels/sec 18.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2530 3158
Geekbench 6 (багатоядерний) 9904 15070

PassMark

Integer math 40.6 GOps/sec 59.4 GOps/sec
Floating point math 55.5 GOps/sec 68.7 GOps/sec
Find prime numbers 180M Primes/sec 255M Primes/sec
Random string sorting 22M Strings/sec 38.5M Strings/sec
Data encryption 13.4 GBytes/sec 15.9 GBytes/sec
Data compression 180.6 MBytes/sec 317.2 MBytes/sec
Physics 1553 Frames/sec 2195 Frames/sec
Extended instructions 15.6B Matrices/sec 15.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3910 4533
Passmark CPU (багатоядерний) 18922 26022

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 4 вересня 2024 30 жовтня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Lunar Lake Apple M3
Номер моделі 226V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V Apple M3 Pro GPU (19-core)

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 6
Частота 2.1 ГГц 4,05 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц Немає даних
Ядер 4 6
Потоковий 4 6
Частота 2.1 ГГц 2,75 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 12
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 21x 40x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 30 Вт
Сокет FCBGA-2833 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 37 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Apple M3 Pro GPU (19-core)
Частота GPU 600 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 1600 МГц
Шейдерні блоки 896 2304
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 7,4 терафлопс
TMUs Немає даних 144
ROPs Немає даних 72
Обчислювальні блоки Немає даних 288
TGP Немає даних 30 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 16 ГБ 36 ГБ
Кількість каналів 2 3
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 153.6 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 226V Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 4 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 5 226V чи Apple M3 Pro?

Apple M3 Pro має вищий рейтинг інтегрованої графіки (41 проти 33) і краще справляється з трасуванням променів (18.4 проти 12.9 Mpixels/sec), тому він забезпечує більш плавний геймплей у сучасних іграх.

Чи варто вибирати Intel Core Ultra 5 226V для роботи з відео?

Для відеомонтажу M3 Pro кращий завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (15106 проти 9045 балів Cinebench R23). Intel Ultra 5 226V підійде для легких завдань, але не для професійного рендерингу.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають максимальний бал енергоефективності (100), але Apple M3 Pro досягає вищої продуктивності при тому ж рівні споживання, що робить його більш ефективним у реальних сценаріях.

Чи підтримує Intel Core Ultra 5 226V новітні стандарти пам'яті?

Так, Intel Core Ultra 5 226V підтримує сучасні типи оперативної пам'яті, зокрема LPDDR5X, що забезпечує високу пропускну здатність і низьку затримку.

Який процесор кращий для програмування та компіляції коду?

Apple M3 Pro значно швидший: компіляція Clang — 124.1 Klines/sec проти 62.6 Klines/sec у Intel. Для розробників M3 Pro буде кращим вибором.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.