Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 226V vs Intel Core i3 13100

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 226V та Intel Core i3 13100 — два сучасні процесори Intel, що належать до різних поколінь. Перший вийшов у вересні 2024 року та належить до серії Core Ultra з акцентом на енергоефективність, тоді як другий дебютував на початку 2023 року як доступне рішення для бюджетних ПК. Обидві моделі демонструють високу однопотокову продуктивність, але Ultra 5 226V випереджає за багатьма синтетичними тестами, зокрема у Geekbench 6. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати бенчмарків та сценарії використання.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 226V є більш продуктивним та сучасним рішенням, особливо в однопотокових завданнях та роботі з графікою. Він виграє в тестах Cinebench R23 (1780 vs 1680 одноядерний), Geekbench 6 (2530 vs 2295) та Passmark CPU (3910 vs 3381). Багатоядерна продуктивність також вища: 9045 проти 8636 у Cinebench. Core i3 13100, своєю чергою, залишається гідним бюджетним варіантом із хорошою енергоефективністю, але поступається в швидкості обробки файлів, компіляції та веб-скролінгу. Якщо вам потрібна максимальна швидкість для робочих завдань або ігор, Ultra 5 226V — кращий вибір.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 5 226V випереджає Core i3 13100 в одноядерному тесті Cinebench R23 на 6% (1780 проти 1680).
  • У Geekbench 6 Ultra 5 226V набирає 2530 балів в одноядерному режимі, що на 10% більше за 2295 у i3 13100.
  • Швидкість стиснення файлів у Ultra 5 226V становить 912.7 MB/sec, тоді як i3 13100 — лише 678.2 MB/sec, що на 34% повільніше.
  • Core Ultra 5 226V демонструє кращу багатоядерну продуктивність у Passmark: 18922 бали проти 13427 у i3 13100 (+41%).
  • Інтегрована графіка Ultra 5 226V оцінюється вище (33 бали проти 27), що робить його кращим для базових графічних завдань.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1780 1680
Cinebench R23 (багатоядерний) 9045 8636

GeekBench v6

File compression 912.7 MB/sec 678.2 MB/sec
Clang compilation 62.6 Klines/sec 50.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 247.8 pages/sec 174.1 pages/sec
PDF Renderer 263.9 Mpixels/sec 219.2 Mpixels/sec
Text processing 285.4 pages/sec 230.8 pages/sec
Background blur 45.1 images/sec 41.3 images/sec
Photo processing 92.9 images/sec 78.1 images/sec
Ray tracing 12.9 Mpixels/sec 11.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2530 2295
Geekbench 6 (багатоядерний) 9904 7971

PassMark

Integer math 40.6 GOps/sec 40.3 GOps/sec
Floating point math 55.5 GOps/sec 31.6 GOps/sec
Find prime numbers 180M Primes/sec 52M Primes/sec
Random string sorting 22M Strings/sec 15.4M Strings/sec
Data encryption 13.4 GBytes/sec 7.9 GBytes/sec
Data compression 180.6 MBytes/sec 158.5 MBytes/sec
Physics 1553 Frames/sec 859 Frames/sec
Extended instructions 15.6B Matrices/sec 10.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3910 3381
Passmark CPU (багатоядерний) 18922 13427

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 3 січня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Raptor Lake
Номер моделі 226V i3-13100
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V UHD Graphics 730

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 4 8
Частота 2.1 ГГц 3,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 4.5 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 4
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 34x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 60 Вт
Сокет FCBGA-2833 LGA-1700
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 89 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Intel UHD Graphics 730
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 1500 МГц
Шейдерні блоки 896 192
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 0,58 терафлопс
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 24
Обчислювальні блоки Немає даних 24
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-4800
- DDR4-3200
Макс. розмір 16 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 76,8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 226V Сайт Intel Core i3 13100
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 4 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core Ultra 5 226V чи Intel Core i3 13100?

Intel Core Ultra 5 226V має вищу однопотокову продуктивність та кращу інтегровану графіку, тому він забезпечує більшу частоту кадрів у більшості сучасних ігор, особливо в поєднанні з дискретною відеокартою.

Чи варто купувати Intel Core i3 13100 у 2025 році?

Так, якщо ваш бюджет обмежений, а завдання — офісна робота, веб-серфінг або легкі ігри. Однак для ресурсомістких завдань краще обрати Intel Core Ultra 5 226V.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори отримали максимальний бал за енергоефективність (100), тому вони однаково економні. Однак Ultra 5 226V використовує новішу архітектуру, що може забезпечити краще співвідношення продуктивності до енергоспоживання.

Який процесор краще справляється з багатозадачністю?

Intel Core Ultra 5 226V випереджає i3 13100 у багатоядерних тестах (наприклад, Passmark 18922 проти 13427), тому він ефективніше працює з одночасним запуском кількох програм.

Чи підтримують ці процесори сучасні технології?

Обидва процесори підтримують основні сучасні інструкції, але Intel Core Ultra 5 226V використовує новішу архітектуру та може мати кращу підтримку новітніх стандартів пам'яті та інтерфейсів.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.