Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 226V vs Intel Core i3 13100F

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 226V та Intel Core i3 13100F — це два сучасні процесори від Intel, які належать до різних лінійок і орієнтовані на різні сценарії використання. Ultra 5 226V, випущений у вересні 2024 року, представляє нове покоління з акцентом на енергоефективність та інтегровану графіку, тоді як i3 13100F (січень 2023) — доступний чотириядерник для бюджетних збірок без вбудованого відеоядра. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати бенчмарків та допоможемо визначити, який процесор краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 226V випереджає Core i3 13100F за більшістю тестів, особливо в одно- та багатопотокових навантаженнях, що підтверджують результати Cinebench R23 (1780 vs 1715 одноядерний, 9045 vs 8805 багатоядерний) та Geekbench 6 (2530 vs 2399 та 9904 vs 8028). Ultra 5 також демонструє значно вищу продуктивність у роботі з файлами, компіляції та обробці зображень. Однак i3 13100F може бути цікавішим для бюджетних збірок, де не потрібна інтегрована графіка, а енергоефективність обох моделей однаково висока. Якщо ви шукаєте універсальний процесор для роботи та ігор з кращою графікою — обирайте Ultra 5 226V.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 5 226V має вищу однопотокову продуктивність (68 балів проти 65), що дає перевагу в іграх та додатках, чутливих до частоти ядра.
  • Багатопотокова продуктивність Ultra 5 226V на 22% вища (22 бали проти 18), що підтверджується Geekbench 6: 9904 проти 8028.
  • Інтегрована графіка Ultra 5 226V (33 бали) краща за i3 13100F (28 балів), що важливо для систем без дискретної відеокарти.
  • Ultra 5 226V значно швидший у компресії файлів (912.7 MB/s проти 627.1 MB/s) та компіляції Clang (62.6 Klines/s проти 50.9 Klines/s).
  • Core i3 13100F вийшов раніше (січень 2023) і не має вбудованого відеоядра, що робить його дешевшим, але вимагає окремої графіки.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1780 1715
Cinebench R23 (багатоядерний) 9045 8805

GeekBench v6

File compression 912.7 MB/sec 627.1 MB/sec
Clang compilation 62.6 Klines/sec 50.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 247.8 pages/sec 175.4 pages/sec
PDF Renderer 263.9 Mpixels/sec 214.5 Mpixels/sec
Text processing 285.4 pages/sec 236.8 pages/sec
Background blur 45.1 images/sec 41.6 images/sec
Photo processing 92.9 images/sec 79.1 images/sec
Ray tracing 12.9 Mpixels/sec 11.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2530 2399
Geekbench 6 (багатоядерний) 9904 8028

PassMark

Integer math 40.6 GOps/sec 42.9 GOps/sec
Floating point math 55.5 GOps/sec 33.4 GOps/sec
Find prime numbers 180M Primes/sec 60M Primes/sec
Random string sorting 22M Strings/sec 16.4M Strings/sec
Data encryption 13.4 GBytes/sec 8.5 GBytes/sec
Data compression 180.6 MBytes/sec 168.1 MBytes/sec
Physics 1553 Frames/sec 1043 Frames/sec
Extended instructions 15.6B Matrices/sec 11.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3910 3606
Passmark CPU (багатоядерний) 18922 14621

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 3 січня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Raptor Lake
Номер моделі 226V i3-13100F
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V Немає

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 4 8
Частота 2.1 ГГц 3,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 4.5 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 4
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 34x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 58 Вт
Сокет FCBGA-2833 LGA-1700
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 89 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Немає даних
Частота GPU 600 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1850 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 896 Немає даних
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-4800
- DDR4-3200
Макс. розмір 16 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 76,8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 226V Сайт Intel Core i3 13100F
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 4 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 5 226V чи i3 13100F?

Intel Core Ultra 5 226V кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 1780 проти 1715) та кращій інтегрованій графіці, що дозволяє запускати прості ігри без дискретної відеокарти.

Чи варто купувати Intel Core i3 13100F у 2024 році?

Так, якщо ви збираєте бюджетний ПК з окремою відеокартою. Він забезпечує гідну продуктивність для офісних завдань та ігор на середніх налаштуваннях, але поступається Ultra 5 226V у багатопотокових навантаженнях.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), тому споживання енергії приблизно на одному рівні. Ultra 5 226V може бути трохи економнішим завдяки новішій архітектурі.

Чи можна використовувати Intel Core Ultra 5 226V без відеокарти?

Так, завдяки вбудованій графіці Ultra 5 226V підходить для роботи з офісними програмами, перегляду відео та простих ігор без дискретної відеокарти.

Який процесор краще підходить для роботи з відео та фото?

Intel Core Ultra 5 226V кращий: він швидше обробляє зображення (92.9 images/s проти 79.1) та має вищу продуктивність у багатопотокових тестах, що важливо для рендерингу та компіляції.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.