Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 226V vs Intel Core i5 10400

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 226V і Intel Core i5 10400 — два процесори різних поколінь, які представляють різні підходи до обчислювальної потужності. Ultra 5 226V (2024 рік) побудований на новітній архітектурі Lunar Lake, орієнтованій на енергоефективність і однопотокову швидкість, тоді як Core i5 10400 (2020 рік) — перевірений 6-ядерний чип для масових ПК. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в тестах, енергоспоживанні та реальних сценаріях використання.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 226V значно випереджає Core i5 10400 за однопотоковою продуктивністю (на ~68% у Geekbench 6) та енергоефективністю, що робить його кращим вибором для сучасних ноутбуків і компактних систем. Однак Core i5 10400 пропонує більше фізичних ядер (6 проти 4 у 226V), що може бути корисним у багатопотокових завданнях, хоча тести показують перевагу Ultra 5 навіть тут (наприклад, Cinebench R23 багатоядерний: 9045 проти 7614). Якщо вам потрібна максимальна швидкість у повсякденних додатках та іграх з інтегрованою графікою, обирайте Ultra 5 226V. Для бюджетних збірок з дискретною відеокартою i5 10400 залишається гідним варіантом.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Ultra 5 226V має на ~68% вищий результат у Geekbench 6 (2530 проти 1499) завдяки новішій архітектурі Lunar Lake.
  • Багатопотокова продуктивність: попри меншу кількість ядер, Ultra 5 226V показує на ~19% кращий результат у Cinebench R23 багатоядерному (9045 проти 7614).
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий рейтинг 100, але Ultra 5 226V досягає вищої продуктивності при нижчому енергоспоживанні завдяки техпроцесу Intel 4.
  • Інтегрована графіка: Ultra 5 226V отримав на 50% вищий рейтинг (33 проти 22), що забезпечує кращу продуктивність у базових іграх та відео.
  • Дата виходу: Ultra 5 226V вийшов у вересні 2024 року, тоді як i5 10400 — у травні 2020 року, що пояснює технологічний розрив.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1780 1132
Cinebench R23 (багатоядерний) 9045 7614

GeekBench v6

File compression 912.7 MB/sec 438.2 MB/sec
Clang compilation 62.6 Klines/sec 47.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 247.8 pages/sec 137.5 pages/sec
PDF Renderer 263.9 Mpixels/sec 201.7 Mpixels/sec
Text processing 285.4 pages/sec 148.5 pages/sec
Background blur 45.1 images/sec 33.2 images/sec
Photo processing 92.9 images/sec 54.5 images/sec
Ray tracing 12.9 Mpixels/sec 9.62 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2530 1499
Geekbench 6 (багатоядерний) 9904 6113

PassMark

Integer math 40.6 GOps/sec 41.8 GOps/sec
Floating point math 55.5 GOps/sec 26.1 GOps/sec
Find prime numbers 180M Primes/sec 34M Primes/sec
Random string sorting 22M Strings/sec 23.3M Strings/sec
Data encryption 13.4 GBytes/sec 4.2 GBytes/sec
Data compression 180.6 MBytes/sec 188 MBytes/sec
Physics 1553 Frames/sec 678 Frames/sec
Extended instructions 15.6B Matrices/sec 12.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3910 2568
Passmark CPU (багатоядерний) 18922 12114

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 1 травня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Comet Lake
Номер моделі 226V i5-10400
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V UHD Graphics 630

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 2.1 ГГц 2.9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 4,3 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 29x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 65 Вт
Сокет FCBGA-2833 LGA-1200
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Intel UHD Graphics 630
Частота GPU 600 МГц 350 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 1100 МГц
Шейдерні блоки 896 192
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 0,42 терафлопс
TMUs Немає даних 24
ROPs Немає даних 3
Обчислювальні блоки Немає даних 24
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-2666
Макс. розмір 16 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 41.6 ГБ/c

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 226V Сайт Intel Core i5 10400
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 4 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 5 226V чи Intel Core i5 10400?

Intel Core Ultra 5 226V забезпечує вищу однопотокову продуктивність і кращу інтегровану графіку, що робить його кращим для ігор без дискретної відеокарти. Однак для сучасних ігор з дискретною картою i5 10400 також може бути достатнім.

Чи варто оновлюватися з Intel Core i5 10400 на Intel Core Ultra 5 226V?

Так, якщо вам потрібна вища швидкість у повсякденних завданнях, краща енергоефективність і підтримка нових технологій. Ultra 5 226V пропонує суттєвий приріст в одно- та багатопотокових тестах.

Який процесор споживає менше енергії?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності 100, але Ultra 5 226V досягає вищої продуктивності при нижчому TDP завдяки новішому техпроцесу, що робить його ефективнішим у реальних умовах.

Скільки ядер у Intel Core Ultra 5 226V та Intel Core i5 10400?

Intel Core i5 10400 має 6 фізичних ядер, тоді як Intel Core Ultra 5 226V — 4 ядра. Однак завдяки архітектурним покращенням Ultra 5 часто випереджає i5 у багатопотокових тестах.

Який процесор краще підходить для роботи з відео та фото?

Intel Core Ultra 5 226V показує вищу продуктивність у тестах Photo processing (92.9 проти 54.5 images/sec) та Background blur (45.1 проти 33.2 images/sec), тому він краще підходить для таких завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.