Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 226V vs Intel Core i5 10600KF

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 226V та Intel Core i5 10600KF — два процесори різних поколінь, які пропонують різний баланс продуктивності та енергоефективності. Ultra 5 226V (2024) побудований на новітній архітектурі Lunar Lake, тоді як i5-10600KF (2020) належить до лінійки Comet Lake. Вони мають однаковий рейтинг енергоефективності, але Ultra 5 226V демонструє вищу однопотокову продуктивність, а i5-10600KF — кращу багатопотокову в деяких тестах. Розберемося, який з них краще підходить для ваших завдань.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 226V виграє в однопотоковій продуктивності (Cinebench R23 одноядерний: 1780 проти 1391) та в тестах Geekbench 6 (2530 vs 1758). Він також швидше обробляє файли, веб-сторінки та фото. Однак Intel Core i5 10600KF має вищий багатоядерний результат у Cinebench R23 (10489 vs 9045) завдяки 6 ядрам та 12 потокам, що робить його кращим для ресурсомістких завдань, які використовують усі ядра. Якщо вам потрібна максимальна швидкість в однопотокових сценаріях (ігри, повсякденні програми) та енергоефективність — обирайте Ultra 5 226V. Для багатопотокових робочих навантажень i5-10600KF може бути вигіднішим.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Ultra 5 226V значно випереджає i5-10600KF в одноядерних тестах Cinebench R23 (+28%) та Geekbench 6 (+44%), що забезпечує кращу швидкість у більшості ігор та повсякденних додатках.
  • Багатопотокова продуктивність: i5-10600KF має вищий результат у Cinebench R23 багатоядерному (10489 vs 9045), хоча Ultra 5 226V виграє в Geekbench 6 багатоядерному (9904 vs 7158). Це свідчить про різну оптимізацію тестів.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Ultra 5 226V виконаний за новішим техпроцесом, що забезпечує менше тепловиділення при вищій продуктивності на ядро.
  • Інтегрована графіка: Ultra 5 226V має кращу інтегровану графіку (рейтинг 33 vs 24), що дозволяє використовувати його в системах без дискретної відеокарти для базових завдань.
  • Дата виходу та платформа: Ultra 5 226V (2024) новіший і потребує сучасної материнської плати з сокетом LGA 1851, тоді як i5-10600KF (2020) сумісний з LGA 1200, що може бути дешевшим варіантом для апгрейду.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1780 1391
Cinebench R23 (багатоядерний) 9045 10489

GeekBench v6

File compression 912.7 MB/sec 558.7 MB/sec
Clang compilation 62.6 Klines/sec 55.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 247.8 pages/sec 160.8 pages/sec
PDF Renderer 263.9 Mpixels/sec 208.8 Mpixels/sec
Text processing 285.4 pages/sec 174.9 pages/sec
Background blur 45.1 images/sec 38.5 images/sec
Photo processing 92.9 images/sec 60.5 images/sec
Ray tracing 12.9 Mpixels/sec 11.2 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2530 1758
Geekbench 6 (багатоядерний) 9904 7158

PassMark

Integer math 40.6 GOps/sec 47.5 GOps/sec
Floating point math 55.5 GOps/sec 29.5 GOps/sec
Find prime numbers 180M Primes/sec 46M Primes/sec
Random string sorting 22M Strings/sec 26.6M Strings/sec
Data encryption 13.4 GBytes/sec 4.9 GBytes/sec
Data compression 180.6 MBytes/sec 212.5 MBytes/sec
Physics 1553 Frames/sec 812 Frames/sec
Extended instructions 15.6B Matrices/sec 14.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3910 2918
Passmark CPU (багатоядерний) 18922 14225

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 1 травня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Comet Lake
Номер моделі 226V i5-10600KF
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V Немає

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 2.1 ГГц 4.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 4,8 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 41x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 125 Вт
Сокет FCBGA-2833 LGA-1200
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Немає даних
Частота GPU 600 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1850 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 896 Немає даних
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-2666
Макс. розмір 16 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 41.6 ГБ/c

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 226V Сайт Intel Core i5 10600KF
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 4 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 5 226V чи Intel Core i5 10600KF?

Intel Core Ultra 5 226V кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (на 28-44% швидше в одноядерних тестах). Більшість ігор чутливі до продуктивності одного ядра, тому Ultra 5 226V забезпечить вищий FPS.

Чи варто купувати Intel Core i5 10600KF у 2024 році?

i5-10600KF може бути вигідним бюджетним варіантом для багатопотокових завдань (рендеринг, компіляція) завдяки 6 ядрам/12 потокам. Однак для ігор та повсякденної роботи Ultra 5 226V буде значно швидшим і енергоефективнішим.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Ultra 5 226V виконаний за новішим техпроцесом, що означає менше тепловиділення при вищій продуктивності. Він споживає менше енергії на одиницю роботи.

Чи можна використовувати Intel Core Ultra 5 226V без дискретної відеокарти?

Так, Ultra 5 226V має кращу інтегровану графіку, ніж i5-10600KF, тому його можна використовувати для базових завдань (перегляд відео, робота з документами) без дискретної відеокарти.

Який процесор краще підходить для роботи з відео та фото?

Ultra 5 226V швидше обробляє фото (92.9 vs 60.5 images/sec) та PDF (263.9 vs 208.8 Mpixels/sec). Для відеомонтажу важлива багатопотоковість, де i5-10600KF має перевагу в Cinebench R23, але Ultra 5 226V виграє в Geekbench 6. Рекомендується Ultra 5 226V для більшості завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.