Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 226V vs Intel Core i5 1235U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 226V та Intel Core i5 1235U — два представники різних поколінь мобільних процесорів Intel. Перший вийшов у вересні 2024 року, другий — у лютому 2022-го. Обидва орієнтовані на тонкі ноутбуки, але Ultra 5 226V має новішу архітектуру, що обіцяє вищу продуктивність на ват. Ми порівняли їх за ключовими бенчмарками, енергоефективністю та інтегрованою графікою, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 226V випереджає Core i5 1235U за більшістю тестів: однопотокова продуктивність (Geekbench 6: 2530 проти 2089), багатопотокова (Cinebench R23: 9045 проти 6601) та швидкість роботи з файлами (912.7 MB/s проти 448.4 MB/s). Обидва мають однакову енергоефективність (100 балів), але Ultra 5 226V демонструє кращу графіку та рендеринг. Якщо вам потрібен потужніший процесор для роботи та творчості — обирайте Ultra 5 226V. Для базових офісних завдань i5 1235U все ще актуальний.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Ultra 5 226V має 68 балів проти 60 у i5 1235U, що підтверджується тестами Geekbench 6 (2530 vs 2089) та Passmark (3910 vs 3215).
  • Багатопотокова продуктивність: Ultra 5 226V набирає 22 бали проти 14 у конкурента, а в Cinebench R23 багатоядерний результат майже на 37% вищий (9045 vs 6601).
  • Інтегрована графіка: Ultra 5 226V отримує 33 бали проти 26, що дає перевагу в обробці фото (92.9 vs 54.1 зображень/с) та трасуванні променів (12.9 vs 10.5 Mpixels/с).
  • Швидкість компресії файлів: Ultra 5 226V стискає дані зі швидкістю 912.7 MB/s, тоді як i5 1235U — лише 448.4 MB/s, що вдвічі повільніше.
  • Дата виходу: Ultra 5 226V вийшов у вересні 2024 року, а i5 1235U — у лютому 2022-го, що робить перший більш сучасним рішенням.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1780 1640
Cinebench R23 (багатоядерний) 9045 6601

GeekBench v6

File compression 912.7 MB/sec 448.4 MB/sec
Clang compilation 62.6 Klines/sec 24.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 247.8 pages/sec 156 pages/sec
PDF Renderer 263.9 Mpixels/sec 128.9 Mpixels/sec
Text processing 285.4 pages/sec 206.3 pages/sec
Background blur 45.1 images/sec 34.7 images/sec
Photo processing 92.9 images/sec 54.1 images/sec
Ray tracing 12.9 Mpixels/sec 10.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2530 2089
Geekbench 6 (багатоядерний) 9904 6362

PassMark

Integer math 40.6 GOps/sec 50.4 GOps/sec
Floating point math 55.5 GOps/sec 33.9 GOps/sec
Find prime numbers 180M Primes/sec 37M Primes/sec
Random string sorting 22M Strings/sec 17.5M Strings/sec
Data encryption 13.4 GBytes/sec 9.6 GBytes/sec
Data compression 180.6 MBytes/sec 150.9 MBytes/sec
Physics 1553 Frames/sec 736 Frames/sec
Extended instructions 15.6B Matrices/sec 8.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3910 3215
Passmark CPU (багатоядерний) 18922 13387

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 23 лютого 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Alder Lake
Номер моделі 226V i5-1235U
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V Iris Xe Graphics (80EU)

Процесор

Ядер 4 2
Потоковий 4 4
Частота 2.1 ГГц 1.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 4,4 ГГц
Ядер 4 8
Потоковий 4 8
Частота 2.1 ГГц 0,9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц 3.3 ГГц
Кількість ядер 8 10
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 13x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 12-15 Вт
Сокет FCBGA-2833 BGA-1744
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 55 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Intel Iris Xe Graphics (80EU)
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 1200 МГц
Шейдерні блоки 896 640
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 1,54 терафлопс
TMUs Немає даних 40
ROPs Немає даних 20
Обчислювальні блоки Немає даних 80
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 16 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 226V Сайт Intel Core i5 1235U
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 4 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 5 226V чи Intel Core i5 1235U?

Intel Core Ultra 5 226V має вищий бал інтегрованої графіки (33 проти 26) і краще справляється з трасуванням променів (12.9 vs 10.5 Mpixels/с), тому він більш придатний для легких ігор. Для серйозних ігор обидва потребують дискретної відеокарти.

Чи варто оновлюватися з Intel Core i5 1235U на Intel Core Ultra 5 226V?

Так, якщо ви потребуєте вищої багатопотокової продуктивності (на 37% у Cinebench R23) та швидшої роботи з файлами. Для звичайних офісних завдань різниця менш помітна.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core Ultra 5 226V чи Intel Core i5 1235U?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), що свідчить про схоже енергоспоживання. Однак Ultra 5 226V забезпечує вищу продуктивність на ват завдяки новішій архітектурі.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу?

Intel Core Ultra 5 226V кращий завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Passmark 18922 vs 13387) та швидшому рендерингу PDF (263.9 vs 128.9 Mpixels/с). Він швидше обробляє відео та зображення.

Чи підтримують обидва процесори сучасні інтерфейси?

Так, обидва підтримують DDR5 та PCIe 4.0, але Ultra 5 226V, як новіша модель, може мати кращу підтримку новітніх стандартів. Рекомендуємо перевірити сумісність з материнською платою.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.