Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 226V vs Intel Core i5 12500H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 226V та Intel Core i5 12500H — два представники різних поколінь процесорів Intel. Перший вийшов у вересні 2024 року та орієнтований на енергоефективність, тоді як другий, випущений у січні 2022 року, пропонує більше ядер і потоків. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 226V виграє в одноядерній продуктивності та енергоефективності, що робить його ідеальним для повсякденних завдань і роботи з офісними додатками. Натомість Intel Core i5 12500H демонструє значно вищу багатоядерну потужність завдяки більшій кількості ядер, що важливо для відеомонтажу, 3D-рендерингу та інших ресурсоємних задач. Якщо вам потрібна автономність і швидкість у простих програмах — обирайте Ultra 5 226V. Для важких обчислень краще підійде i5 12500H.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Core Ultra 5 226V має вищі показники в Cinebench R23 (1780 vs 1689) та Geekbench 6 (2530 vs 2180), що забезпечує швидшу роботу в більшості повсякденних додатків.
  • Багатоядерна продуктивність: Core i5 12500H значно випереджає в Cinebench R23 (13228 vs 9045) та Passmark (21072 vs 18922), що робить його кращим для паралельних обчислень.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник 100.0, але Ultra 5 226V побудований на новішому архітектурному рішенні, що може забезпечити кращу автономність у ноутбуках.
  • Інтегрована графіка: Ultra 5 226V має незначну перевагу (33.0 vs 32.0), що може дати кілька додаткових кадрів у легких іграх.
  • Дата виходу: Core Ultra 5 226V новіший (вересень 2024), тоді як i5 12500H вийшов у січні 2022, що впливає на підтримку сучасних технологій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1780 1689
Cinebench R23 (багатоядерний) 9045 13228

GeekBench v6

File compression 912.7 MB/sec 867.4 MB/sec
Clang compilation 62.6 Klines/sec 62.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 247.8 pages/sec 235.5 pages/sec
PDF Renderer 263.9 Mpixels/sec 291 Mpixels/sec
Text processing 285.4 pages/sec 231.7 pages/sec
Background blur 45.1 images/sec 37.7 images/sec
Photo processing 92.9 images/sec 96.1 images/sec
Ray tracing 12.9 Mpixels/sec 13.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2530 2180
Geekbench 6 (багатоядерний) 9904 9527

PassMark

Integer math 40.6 GOps/sec 73.1 GOps/sec
Floating point math 55.5 GOps/sec 53.3 GOps/sec
Find prime numbers 180M Primes/sec 59M Primes/sec
Random string sorting 22M Strings/sec 28.5M Strings/sec
Data encryption 13.4 GBytes/sec 15.1 GBytes/sec
Data compression 180.6 MBytes/sec 259.4 MBytes/sec
Physics 1553 Frames/sec 1041 Frames/sec
Extended instructions 15.6B Matrices/sec 15.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3910 3463
Passmark CPU (багатоядерний) 18922 21072

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 4 січня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Alder Lake
Номер моделі 226V i5-12500H
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V Iris Xe Graphics (80EU)

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 4 8
Частота 2.1 ГГц 2.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 4.5 ГГц
Ядер 4 8
Потоковий 4 8
Частота 2.1 ГГц 1,8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц 3.3 ГГц
Кількість ядер 8 12
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 25x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 18 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 35-45 Вт
Сокет FCBGA-2833 BGA-1744
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 95 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Intel Iris Xe Graphics (80EU)
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 1300 МГц
Шейдерні блоки 896 640
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 1,66 терафлопс
TMUs Немає даних 40
ROPs Немає даних 20
Обчислювальні блоки Немає даних 80
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 16 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 226V Сайт Intel Core i5 12500H
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 4 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Обидва процесори мають схожу інтегровану графіку, тому для сучасних ігор краще використовувати дискретну відеокарту. Ultra 5 226V може бути трохи швидшим у простих іграх завдяки вищій одноядерній продуктивності.

Чи варто обирати Core Ultra 5 226V для роботи з відео?

Для відеомонтажу та рендерингу Core i5 12500H буде кращим вибором через значно вищу багатоядерну продуктивність (13228 vs 9045 у Cinebench R23).

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності 100.0, але Ultra 5 226V побудований на новішій архітектурі, що може забезпечити кращу автономність у ноутбуках.

Чи підтримують ці процесори сучасні стандарти пам'яті?

Core Ultra 5 226V новіший, тому він підтримує новіші стандарти пам'яті (наприклад, LPDDR5X), тоді як i5 12500H обмежений DDR4/DDR5 залежно від платформи.

Який процесор обрати для щоденних завдань?

Для веб-серфінгу, офісних програм та перегляду відео Core Ultra 5 226V буде швидшим завдяки вищій одноядерній продуктивності та кращій енергоефективності.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.