Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 226V vs Intel Core i5 14450HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Intel Core Ultra 5 226V (вересень 2024) та Intel Core i5 14450HX (січень 2024) — це двобій двох сучасних мобільних процесорів Intel. Ultra 5 226V орієнтований на енергоефективність та інтегровану графіку, тоді як i5 14450HX — на максимальну багатопотокову продуктивність. Обидві моделі мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але суттєво відрізняються в інших аспектах. Розглянемо ключові відмінності, бенчмарки та сценарії використання, щоб визначити, який процесор підходить саме вам.

Короткий висновок. Intel Core i5 14450HX виграє в багатопотокових завданнях завдяки вищим результатам у Cinebench R23 (15382 проти 9045) та Geekbench 6 (11291 проти 9904). Він також значно швидший у Passmark (27773 проти 18922). Натомість Intel Core Ultra 5 226V демонструє кращу однопотокову продуктивність у Geekbench 6 (2530 проти 2296) та вищу швидкість у стисненні файлів (912.7 MB/s). Якщо вам потрібна максимальна багатозадачність або робота з важкими додатками — обирайте i5 14450HX. Для енергоефективних ультрабуків із хорошим однопотоковим потенціалом краще підійде Ultra 5 226V.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: i5 14450HX має майже вдвічі вищий результат у Cinebench R23 (15382 проти 9045) та Passmark (27773 проти 18922), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Однопотокова продуктивність: Ultra 5 226V випереджає в Geekbench 6 (2530 проти 2296) та Passmark (3910 проти 3803), що дає перевагу в іграх та повсякденних завданнях.
  • Інтегрована графіка: i5 14450HX отримує вищий бал за графіку (39 проти 33), що може бути важливим для легких ігор без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий рейтинг 100, але Ultra 5 226V вийшов пізніше (вересень 2024) і потенційно оптимізований для тонших ноутбуків.
  • Спеціалізовані завдання: Ultra 5 226V швидше стискає файли (912.7 MB/s) та обробляє текст (285.4 стор/с), тоді як i5 14450HX лідирує в шифруванні даних (18.1 GB/s) та фізичних симуляціях (2090 FPS).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1780 1801
Cinebench R23 (багатоядерний) 9045 15382

GeekBench v6

File compression 912.7 MB/sec Немає даних
Clang compilation 62.6 Klines/sec Немає даних
HTML 5 Browser 247.8 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 263.9 Mpixels/sec Немає даних
Text processing 285.4 pages/sec Немає даних
Background blur 45.1 images/sec Немає даних
Photo processing 92.9 images/sec Немає даних
Ray tracing 12.9 Mpixels/sec Немає даних
Geekbench 6 (одноядерний) 2530 2296
Geekbench 6 (багатоядерний) 9904 11291

PassMark

Integer math 40.6 GOps/sec 92.1 GOps/sec
Floating point math 55.5 GOps/sec 68 GOps/sec
Find prime numbers 180M Primes/sec 126M Primes/sec
Random string sorting 22M Strings/sec 32M Strings/sec
Data encryption 13.4 GBytes/sec 18.1 GBytes/sec
Data compression 180.6 MBytes/sec 319.5 MBytes/sec
Physics 1553 Frames/sec 2090 Frames/sec
Extended instructions 15.6B Matrices/sec 19.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3910 3803
Passmark CPU (багатоядерний) 18922 27773

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 9 січня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Raptor Lake Refresh
Номер моделі 226V i5-14450HX
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V UHD Graphics (16EU)

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 2.1 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 4,8 ГГц
Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 2.1 ГГц 1,8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц 3.5 ГГц
Кількість ядер 8 10
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 24x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 2 МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 20МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 45-55 Вт
Сокет FCBGA-2833 BGA-1964
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 157 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Intel UHD Graphics (16EU)
Частота GPU 600 МГц 350 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 1500 МГц
Шейдерні блоки 896 128
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 0,38 терафлопс
TMUs Немає даних 8
ROPs Немає даних 4
Обчислювальні блоки Немає даних 16
TGP Немає даних 6-15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5600
- DDR4-3200
Макс. розмір 16 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 89,6 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 226V Сайт Intel Core i5 14450HX
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 4 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор?

Intel Core i5 14450HX має кращу інтегровану графіку та вищу багатопотокову продуктивність, що забезпечує більш плавний геймплей у сучасних іграх. Ultra 5 226V також непоганий, але поступається в ігрових сценаріях.

Чи варто обирати Ultra 5 226V для роботи з відео?

Для рендерингу відео краще підійде i5 14450HX завдяки вищим багатоядерним показникам. Ultra 5 226V може бути достатнім для легкого монтажу, але не для професійних завдань.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності 100, але Ultra 5 226V випущений пізніше та оптимізований для ультрабуків, тому в реальних умовах може споживати менше енергії.

Який процесор кращий для програмування та компіляції?

Intel Core i5 14450HX значно швидший у багатопотокових завданнях, тому краще підходить для компіляції коду та роботи з віртуальними машинами.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Ціна не вказана, але зазвичай i5 14450HX дешевший через старіший випуск. Ultra 5 226V може коштувати дорожче через новизну та енергоефективність.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.