Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 226V vs Intel Core i7 10700K

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 226V і Intel Core i7 10700K — два процесори різних поколінь, які представляють архітектури Lunar Lake та Comet Lake відповідно. Core Ultra 5 226V вийшов у 2024 році й орієнтований на енергоефективність та сучасні технології, тоді як Core i7 10700K (2020) — це перевірений восьмиядерник для продуктивних ПК. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні бенчмарки, продуктивність в іграх та задачах, щоб допомогти вам обрати найкращий варіант.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 226V випереджає Core i7 10700K в одноядерних тестах (Geekbench 6: 2530 vs 1711, Cinebench R23: 1780 vs 1309) та енергоефективності, що робить його кращим вибором для офісних завдань, вебсерфінгу та легких ігор. Натомість Core i7 10700K демонструє вищу багатоядерну продуктивність у Cinebench R23 (12678 vs 9045) та Clang compilation (76.4 vs 62.6 Klines/sec), що підходить для відеомонтажу, компіляції та інших ресурсоємних завдань. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у багатопотокових сценаріях — обирайте i7 10700K, а для економії енергії та сучасних технологій — Core Ultra 5 226V.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Core Ultra 5 226V значно швидший в одноядерних тестах (Geekbench 6: 2530 vs 1711, Passmark: 3910 vs 3050), що забезпечує кращу швидкодію в більшості повсякденних додатків.
  • Багатоядерна продуктивність: Core i7 10700K виграє в багатоядерних сценаріях (Cinebench R23: 12678 vs 9045, Clang compilation: 76.4 vs 62.6 Klines/sec), що важливо для рендерингу та компіляції.
  • Енергоефективність: Core Ultra 5 226V має вищий рейтинг енергоефективності (100 vs 100, але з новішою архітектурою), що робить його ідеальним для ноутбуків та компактних систем.
  • Інтегрована графіка: Core Ultra 5 226V має кращу інтегровану графіку (рейтинг 33 vs 28), що забезпечує вищу продуктивність у легких іграх та мультимедіа.
  • Рік випуску та технології: Core Ultra 5 226V (2024) новіший і підтримує сучасні стандарти, тоді як Core i7 10700K (2020) базується на старішій архітектурі, але все ще актуальний для ігрових збірок.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1780 1309
Cinebench R23 (багатоядерний) 9045 12678

GeekBench v6

File compression 912.7 MB/sec 647.3 MB/sec
Clang compilation 62.6 Klines/sec 76.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 247.8 pages/sec 169.6 pages/sec
PDF Renderer 263.9 Mpixels/sec 296.9 Mpixels/sec
Text processing 285.4 pages/sec 173 pages/sec
Background blur 45.1 images/sec 38.9 images/sec
Photo processing 92.9 images/sec 63.4 images/sec
Ray tracing 12.9 Mpixels/sec 16.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2530 1711
Geekbench 6 (багатоядерний) 9904 8482

PassMark

Integer math 40.6 GOps/sec 66.8 GOps/sec
Floating point math 55.5 GOps/sec 41.4 GOps/sec
Find prime numbers 180M Primes/sec 55M Primes/sec
Random string sorting 22M Strings/sec 36.8M Strings/sec
Data encryption 13.4 GBytes/sec 6.6 GBytes/sec
Data compression 180.6 MBytes/sec 296.7 MBytes/sec
Physics 1553 Frames/sec 940 Frames/sec
Extended instructions 15.6B Matrices/sec 19.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3910 3050
Passmark CPU (багатоядерний) 18922 18779

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 1 травня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Comet Lake
Номер моделі 226V i7-10700K
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V UHD Graphics 630

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 2.1 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 5,1 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 38x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 125 Вт
Сокет FCBGA-2833 LGA-1200
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Intel UHD Graphics 630
Частота GPU 600 МГц 350 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 1200 МГц
Шейдерні блоки 896 192
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 0,46 терафлопс
TMUs Немає даних 24
ROPs Немає даних 3
Обчислювальні блоки Немає даних 24
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-2933
Макс. розмір 16 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 45.8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 226V Сайт Intel Core i7 10700K
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 4 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Core Ultra 5 226V чи Core i7 10700K?

Для ігор важливіша одноядерна продуктивність. Core Ultra 5 226V має вищі одноядерні бали (Geekbench 6: 2530 vs 1711), тому він забезпечує кращу частоту кадрів у більшості сучасних ігор, особливо при використанні інтегрованої графіки.

Чи варто купувати Core i7 10700K у 2024 році?

Так, якщо вам потрібна висока багатоядерна продуктивність для рендерингу, відеомонтажу або компіляції. Він все ще конкурентоспроможний, але поступається новішим моделям в одноядерних завданнях та енергоефективності.

Який процесор енергоефективніший?

Intel Core Ultra 5 226V значно енергоефективніший завдяки новішій архітектурі Lunar Lake. Він споживає менше енергії, що робить його кращим вибором для ноутбуків та систем з низьким тепловиділенням.

Чи можна використовувати Core Ultra 5 226V для відеомонтажу?

Так, але для складних проектів з багатошаровим рендерингом Core i7 10700K може бути кращим завдяки вищій багатоядерній продуктивності (Cinebench R23: 12678 vs 9045). Core Ultra 5 226V впорається з легким монтажем і повсякденними задачами.

Який процесор краще підходить для офісних завдань?

Core Ultra 5 226V кращий для офісних завдань завдяки вищій одноядерній продуктивності та енергоефективності. Він швидше обробляє веб-сторінки, текст та фото (HTML 5 Browser: 247.8 vs 169.6 pages/sec, Text processing: 285.4 vs 173 pages/sec).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.