Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 226V vs Intel Core i7 10700KF

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 226V та Intel Core i7 10700KF — два процесори різних поколінь, які представляють різні підходи до обчислювальної потужності. Ultra 5 226V (2024) створений на новій архітектурі з акцентом на енергоефективність, тоді як i7 10700KF (2020) — це перевірений восьмиядерний гігант для продуктивних завдань. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні сильні сторони, бенчмарки та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 226V виграє за одноядерною продуктивністю та енергоефективністю, що робить його ідеальним для сучасних ноутбуків і завдань, де важлива швидкість одного потоку. Натомість Intel Core i7 10700KF демонструє вищу багатоядерну продуктивність у Cinebench R23 (12678 проти 9045) і краще підходить для важких робочих навантажень, як-от рендеринг або компіляція. Однак Ultra 5 226V має значно новішу архітектуру, що забезпечує вищі результати в Geekbench 6 та Passmark (одноядерний). Якщо вам потрібна енергоефективність та сучасність — обирайте Ultra 5 226V, а для максимальної багатопотокової потужності — i7 10700KF.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 5 226V має вищу одноядерну продуктивність: Cinebench R23 (одноядерний) 1780 проти 1309 у i7 10700KF, що дає перевагу в іграх та повсякденних завданнях.
  • Intel Core i7 10700KF значно потужніший у багатоядерному режимі: Cinebench R23 (багатоядерний) 12678 проти 9045, що робить його кращим для рендерингу та відеомонтажу.
  • Ultra 5 226V випереджає в Geekbench 6 (одноядерний): 2530 проти 1737, що свідчить про кращу оптимізацію нової архітектури.
  • i7 10700KF швидше компілює код: Clang compilation 74.5 Klines/sec проти 62.6 Klines/sec, що важливо для розробників.
  • Ultra 5 226V ефективніше обробляє текстові файли (285.4 pages/sec проти 175.2) та фото (92.9 images/sec проти 76), що корисно для офісної роботи.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1780 1309
Cinebench R23 (багатоядерний) 9045 12678

GeekBench v6

File compression 912.7 MB/sec 670.6 MB/sec
Clang compilation 62.6 Klines/sec 74.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 247.8 pages/sec 189.6 pages/sec
PDF Renderer 263.9 Mpixels/sec 289.7 Mpixels/sec
Text processing 285.4 pages/sec 175.2 pages/sec
Background blur 45.1 images/sec 42.7 images/sec
Photo processing 92.9 images/sec 76 images/sec
Ray tracing 12.9 Mpixels/sec 14.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2530 1737
Geekbench 6 (багатоядерний) 9904 8812

PassMark

Integer math 40.6 GOps/sec 66.4 GOps/sec
Floating point math 55.5 GOps/sec 41.3 GOps/sec
Find prime numbers 180M Primes/sec 55M Primes/sec
Random string sorting 22M Strings/sec 37M Strings/sec
Data encryption 13.4 GBytes/sec 6.4 GBytes/sec
Data compression 180.6 MBytes/sec 295.2 MBytes/sec
Physics 1553 Frames/sec 941 Frames/sec
Extended instructions 15.6B Matrices/sec 19.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3910 3042
Passmark CPU (багатоядерний) 18922 18578

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 1 травня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Comet Lake
Номер моделі 226V i7-10700KF
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V Немає

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 2.1 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 5,1 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 38x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 125 Вт
Сокет FCBGA-2833 LGA-1200
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Немає даних
Частота GPU 600 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1850 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 896 Немає даних
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-2933
Макс. розмір 16 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 45.8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 226V Сайт Intel Core i7 10700KF
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 4 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core Ultra 5 226V має вищу одноядерну продуктивність (1780 у Cinebench R23), що важливо для ігор. Однак i7 10700KF може бути кращим у багатопотокових іграх завдяки вищій багатоядерній потужності.

Чи варто оновлювати i7 10700KF до Ultra 5 226V?

Якщо вам потрібна енергоефективність та сучасна архітектура для ноутбука — так. Для настільного ПК з важкими завданнями i7 10700KF залишається потужнішим у багатоядерних сценаріях.

Який процесор краще для рендерингу?

Intel Core i7 10700KF краще підходить для рендерингу завдяки вищій багатоядерній продуктивності (12678 у Cinebench R23 проти 9045).

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100), але Ultra 5 226V використовує новішу архітектуру, що забезпечує кращу продуктивність на ват.

Чи підходять ці процесори для відеомонтажу?

Так, але i7 10700KF краще справляється з багатопотоковими завданнями (компіляція, рендеринг), тоді як Ultra 5 226V швидше в одноядерних операціях, як-от обробка фото.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.