Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 226V vs Intel Core i7 11700KF

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 226V (2024) та Intel Core i7 11700KF (2021) — два процесори різних поколінь, які пропонують різний баланс продуктивності та енергоефективності. Ultra 5 226V використовує нову архітектуру Lunar Lake, орієнтовану на мобільність, тоді як i7 11700KF — потужний десктопний чип на архітектурі Rocket Lake. Порівняння допоможе зрозуміти, який з них краще впорається з вашими завданнями — від ігор до рендерингу.

Короткий висновок. Intel Core i7 11700KF виграє в багатопотокових завданнях завдяки більшій кількості ядер (8 проти 4+4 у Ultra 5 226V) та вищим показникам у Cinebench R23 багатоядерному (15009 проти 9045) і Passmark багатоядерному (23922 проти 18922). Однак Ultra 5 226V має кращу одноядерну продуктивність (1780 проти 1570 в Cinebench R23) та вищу енергоефективність. Якщо вам потрібна максимальна багатопотокова потужність для рендерингу або компіляції, обирайте i7 11700KF. Для повсякденних завдань, ігор та економії енергії краще підійде Ultra 5 226V.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: i7 11700KF значно випереджає Ultra 5 226V у Cinebench R23 (15009 проти 9045) та Geekbench 6 (10754 проти 9904), що робить його кращим для рендерингу та відеомонтажу.
  • Одноядерна продуктивність: Ultra 5 226V має вищі одноядерні бали в Cinebench R23 (1780 проти 1570) та Passmark (3910 проти 3381), що забезпечує кращу чуйність в іграх та повсякденних додатках.
  • Енергоефективність: Ultra 5 226V (2024) споживає значно менше енергії завдяки новітній архітектурі, що робить його ідеальним для ноутбуків та компактних систем.
  • Інтегрована графіка: Ultra 5 226V має сучаснішу інтегровану графіку, що дозволяє запускати легкі ігри без дискретної відеокарти, тоді як i7 11700KF взагалі не має вбудованого GPU.
  • Дата виходу: Ultra 5 226V вийшов у 2024 році, а i7 11700KF — у 2021, тому новіший чип підтримує сучасні стандарти (наприклад, PCIe 5.0) та має кращу енергоефективність.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1780 1570
Cinebench R23 (багатоядерний) 9045 15009

GeekBench v6

File compression 912.7 MB/sec 795.7 MB/sec
Clang compilation 62.6 Klines/sec 92.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 247.8 pages/sec 210.5 pages/sec
PDF Renderer 263.9 Mpixels/sec 348.1 Mpixels/sec
Text processing 285.4 pages/sec 231.1 pages/sec
Background blur 45.1 images/sec 53.8 images/sec
Photo processing 92.9 images/sec 79.7 images/sec
Ray tracing 12.9 Mpixels/sec 21.2 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2530 2334
Geekbench 6 (багатоядерний) 9904 10754

PassMark

Integer math 40.6 GOps/sec 85.9 GOps/sec
Floating point math 55.5 GOps/sec 50.8 GOps/sec
Find prime numbers 180M Primes/sec 63M Primes/sec
Random string sorting 22M Strings/sec 36.3M Strings/sec
Data encryption 13.4 GBytes/sec 15.4 GBytes/sec
Data compression 180.6 MBytes/sec 319.2 MBytes/sec
Physics 1553 Frames/sec 985 Frames/sec
Extended instructions 15.6B Matrices/sec 22.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3910 3381
Passmark CPU (багатоядерний) 18922 23922

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 16 березня 2021
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Rocket Lake
Номер моделі 226V i7-11700KF
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V Немає

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 2.1 ГГц 3.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 5 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 36x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 125 Вт
Сокет FCBGA-2833 LGA-1200
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Немає даних
Частота GPU 600 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1850 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 896 Немає даних
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-3200
Макс. розмір 16 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 50 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 226V Сайт Intel Core i7 11700KF
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 4 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 5 226V чи i7 11700KF?

Для ігор краще підійде Intel Core Ultra 5 226V завдяки вищій одноядерній продуктивності (1780 проти 1570 в Cinebench R23) та новішій архітектурі. Однак i7 11700KF може бути кращим у важких багатопотокових іграх.

Чи варто купувати Intel Core i7 11700KF у 2024 році?

Так, якщо вам потрібна висока багатопотокова продуктивність за низькою ціною. Він досі справляється з рендерингом, компіляцією та відеомонтажем, але поступається новішим чипам в енергоефективності.

Який процесор енергоефективніший: Ultra 5 226V чи i7 11700KF?

Intel Core Ultra 5 226V значно енергоефективніший завдяки архітектурі Lunar Lake 2024 року. Він споживає менше енергії, що робить його ідеальним для ноутбуків та міні-ПК.

Чи підходить Intel Core i7 11700KF для рендерингу?

Так, i7 11700KF чудово підходить для рендерингу завдяки високим багатоядерним показникам (15009 в Cinebench R23). Він значно випереджає Ultra 5 226V у цьому аспекті.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Intel Core Ultra 5 226V має сучаснішу інтегровану графіку, яка підтримує легкі ігри та відео. i7 11700KF взагалі не має вбудованого GPU, тому потребує дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.