Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 226V vs Intel Core i7 1370P

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 226V (2024) та Intel Core i7 1370P (2023) — два сучасних мобільних процесори, які конкурують у сегменті ультрабуків та потужних ноутбуків. Перший побудований на новій архітектурі Lunar Lake, орієнтованій на енергоефективність, тоді як другий належить до лінійки Raptor Lake і пропонує вищу багатопотокову продуктивність. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності за тестами, енергоспоживанням та ігровими можливостями.

Короткий висновок. Intel Core i7 1370P випереджає Core Ultra 5 226V у багатопотокових завданнях завдяки більшій кількості ядер і вищим частотам. Він демонструє кращі результати в Cinebench R23 (багатоядерний), Geekbench 6 (багатоядерний) та більшості обчислювальних тестів. Однак Core Ultra 5 226V пропонує вищу однопотокову продуктивність у Passmark та кращу енергоефективність, що робить його привабливим для автономних пристроїв. Інтегрована графіка в обох моделей на подібному рівні, але Ultra 5 226V трохи випереджає за цим показником.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Core i7 1370P значно потужніший — 13159 балів у Cinebench R23 проти 9045 у Ultra 5 226V, що на 45% більше.
  • Однопотокова продуктивність: Ultra 5 226V випереджає в Passmark (одноядерний) — 3910 проти 3532, але поступається в Cinebench R23 (одноядерний) — 1780 проти 1995.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг 100, але Ultra 5 226V належить до новішої архітектури Lunar Lake, що забезпечує кращу автономність.
  • Інтегрована графіка: Ultra 5 226V має незначну перевагу — рейтинг 33 проти 31 у i7 1370P, що може вплинути на легкі ігри та відео.
  • Дата виходу: Core Ultra 5 226V новіший (вересень 2024 року), тоді як Core i7 1370P вийшов у січні 2023 року.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1780 1995
Cinebench R23 (багатоядерний) 9045 13159

GeekBench v6

File compression 912.7 MB/sec 1110 MB/sec
Clang compilation 62.6 Klines/sec 82.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 247.8 pages/sec 289.9 pages/sec
PDF Renderer 263.9 Mpixels/sec 306.7 Mpixels/sec
Text processing 285.4 pages/sec 248.3 pages/sec
Background blur 45.1 images/sec 41.9 images/sec
Photo processing 92.9 images/sec 103.1 images/sec
Ray tracing 12.9 Mpixels/sec 17.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2530 2589
Geekbench 6 (багатоядерний) 9904 11385

PassMark

Integer math 40.6 GOps/sec 80.1 GOps/sec
Floating point math 55.5 GOps/sec 55.1 GOps/sec
Find prime numbers 180M Primes/sec 99M Primes/sec
Random string sorting 22M Strings/sec 23.1M Strings/sec
Data encryption 13.4 GBytes/sec 12.9 GBytes/sec
Data compression 180.6 MBytes/sec 213.2 MBytes/sec
Physics 1553 Frames/sec 1452 Frames/sec
Extended instructions 15.6B Matrices/sec 12.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3910 3532
Passmark CPU (багатоядерний) 18922 20114

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Raptor Lake
Номер моделі 226V i7-1370P
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V Iris Xe Graphics (96EU)

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 2.1 ГГц 1,9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 5,2 ГГц
Ядер 4 8
Потоковий 4 8
Частота 2.1 ГГц 1.4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц 3.9 ГГц
Кількість ядер 8 14
Кількість потоків 8 20
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 19x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 2 МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 24МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 20-28 Вт
Сокет FCBGA-2833 BGA-1744
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 64 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Intel Iris Xe Graphics (96EU)
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 1500 МГц
Шейдерні блоки 896 768
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 2,3 терафлопс
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 24
Обчислювальні блоки Немає даних 96
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 16 ГБ 96 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 226V Сайт Intel Core i7 1370P
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 4 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 5 226V чи Intel Core i7 1370P?

Обидва процесори мають подібну інтегровану графіку, але Ultra 5 226V трохи випереджає за рейтингом. Для сучасних ігор краще обирати модель із дискретною відеокартою, але на вбудованій графіці Ultra 5 226V буде трішки продуктивнішим.

Чи варто вибирати Intel Core Ultra 5 226V замість Intel Core i7 1370P для роботи?

Для багатопотокових завдань (рендеринг, компіляція) i7 1370P значно потужніший. Ultra 5 226V краще підходить для повсякденних завдань із акцентом на енергоефективність та автономність.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності 100, але Ultra 5 226V на новішій архітектурі Lunar Lake, що зазвичай забезпечує кращу автономність у ноутбуках.

Чи підходить Intel Core i7 1370P для відеомонтажу?

Так, завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 13159 балів) i7 1370P краще впорається з відеомонтажем, ніж Ultra 5 226V.

Який процесор новіший і чи варто переплачувати?

Core Ultra 5 226V новіший (2024 рік), але Core i7 1370P пропонує кращу продуктивність. Вибір залежить від потреб: якщо потрібна максимальна багатопотоковість — i7 1370P, якщо енергоефективність — Ultra 5 226V.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.