Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 226V vs Intel Core i7 7700K

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 226V та Intel Core i7 7700K — це два процесори різних поколінь, що представляють різні підходи до обчислювальної потужності. Ultra 5 226V, випущений у 2024 році, орієнтований на енергоефективність та сучасні архітектурні рішення, тоді як i7 7700K, який побачив світ у 2017 році, був флагманом свого часу. Порівняння допоможе зрозуміти, наскільки прогресувала технологія за сім років.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 226V значно випереджає i7 7700K за більшістю показників: однопотокова продуктивність вища на 55%, багатопотокова — майже вдвічі, а енергоефективність залишається на однаково високому рівні. У бенчмарках, як-от Cinebench R23 та Geekbench 6, Ultra 5 демонструє перевагу в 46–67%. Для сучасних завдань, включно з іграми та роботою з контентом, Ultra 5 226V є більш раціональним вибором, тоді як i7 7700K може бути цікавим лише для бюджетних збірок на старіших платформах.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Ultra 5 226V набирає 68 балів проти 44 у i7 7700K (на 55% вище), що позначається на швидкості в іграх та повсякденних задачах.
  • Багатопотокова продуктивність: Ultra 5 має 22 бали проти 12 у конкурента (на 83% вище), що робить його кращим для відеомонтажу та компіляції.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий показник 100 балів, але Ultra 5 досягає цього завдяки сучасній архітектурі, що дозволяє менше нагріватися.
  • Інтегрована графіка: Ultra 5 226V отримує 33 бали проти 21 у i7 7700K, що дає перевагу в перегляді відео та легких іграх без дискретної відеокарти.
  • Бенчмарки: у Cinebench R23 Ultra 5 набирає 1780 (одноядерний) та 9045 (багатоядерний) проти 1216 та 5902 у i7 7700K — приріст становить 46% та 53% відповідно.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1780 1216
Cinebench R23 (багатоядерний) 9045 5902

GeekBench v6

File compression 912.7 MB/sec 456.6 MB/sec
Clang compilation 62.6 Klines/sec 37.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 247.8 pages/sec 115.7 pages/sec
PDF Renderer 263.9 Mpixels/sec 162.6 Mpixels/sec
Text processing 285.4 pages/sec 152.5 pages/sec
Background blur 45.1 images/sec 28.7 images/sec
Photo processing 92.9 images/sec 53.4 images/sec
Ray tracing 12.9 Mpixels/sec 7.57 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2530 1516
Geekbench 6 (багатоядерний) 9904 5290

PassMark

Integer math 40.6 GOps/sec 30.6 GOps/sec
Floating point math 55.5 GOps/sec 18.8 GOps/sec
Find prime numbers 180M Primes/sec 31M Primes/sec
Random string sorting 22M Strings/sec 17.3M Strings/sec
Data encryption 13.4 GBytes/sec 3.3 GBytes/sec
Data compression 180.6 MBytes/sec 137.1 MBytes/sec
Physics 1553 Frames/sec 659 Frames/sec
Extended instructions 15.6B Matrices/sec 8.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3910 2718
Passmark CPU (багатоядерний) 18922 9646

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 3 січня 2017
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Kaby Lake
Номер моделі 226V i7-7700K
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V HD Graphics 630

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 4 8
Частота 2.1 ГГц 4,2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 4.5 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 4
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц 42 МГц
Множник 21x 100x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 91 Вт
Сокет FCBGA-2833 LGA-1151
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Intel HD Graphics 630
Частота GPU 600 МГц 350 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 1150 МГц
Шейдерні блоки 896 192
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 0,44 терафлопс
TMUs Немає даних 24
ROPs Немає даних 3
Обчислювальні блоки Немає даних 24
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-2400
- DDR3L-1600
Макс. розмір 16 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 35,76 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 226V Сайт Intel Core i7 7700K
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 4 16
Розширені інструкції Немає даних SSE4.1, SSE4.2, AVX-2

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core Ultra 5 226V забезпечує вищу однопотокову продуктивність, що критично для ігор. У Geekbench 6 він набирає 2530 балів проти 1516 у i7 7700K, тому Ultra 5 буде швидшим у більшості сучасних ігор.

Чи варто оновлювати i7 7700K до Ultra 5 226V?

Так, якщо вам потрібна краща продуктивність у багатопотокових задачах (відеомонтаж, 3D-моделювання) або ви хочете зменшити енергоспоживання. Ultra 5 226V удвічі швидший у Cinebench R23 багатоядерному тесті.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Intel Core Ultra 5 226V має вищий показник інтегрованої графіки (33 бали проти 21), що дозволяє комфортніше працювати з відео та грати в нетребувальні ігри без окремої відеокарти.

Чи підходить i7 7700K для сучасних завдань?

i7 7700K все ще може впоратися з базовими офісними задачами та старими іграми, але для сучасних програм (відеоредактори, компіляція) його продуктивність недостатня — він у 1,5–2 рази повільніший за Ultra 5.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Ultra 5 226V досягає цього завдяки новішій архітектурі, що означає менше тепловиділення та нижче енергоспоживання при високому навантаженні.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.