Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 226V vs Intel Core i7 9700T

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 226V і Intel Core i7 9700T — два процесори різних поколінь, які представляють різні підходи до мобільних обчислень. Ultra 5 226V, випущений у 2024 році, пропонує сучасну архітектуру та значно вищу однопотокову продуктивність. Натомість i7 9700T, що вийшов у 2019 році, був популярним вибором для компактних ПК і тонких ноутбуків. Порівняємо їхні ключові характеристики, результати бенчмарків та енергоефективність, щоб визначити, який з них краще відповідає сучасним завданням.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 226V значно випереджає Intel Core i7 9700T за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 2530 vs 1428) та багатопотоковою (9904 vs 5524). Він також демонструє кращі результати в обробці зображень, компіляції та стисненні файлів. Обидва процесори мають однаково високу оцінку енергоефективності (100), але Ultra 5 226V пропонує суттєво більшу обчислювальну потужність. Якщо вам потрібен сучасний, продуктивний та енергоефективний процесор для повсякденних завдань, творчості або роботи, Ultra 5 226V є кращим вибором.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Ultra 5 226V має майже вдвічі вищий результат у Geekbench 6 (2530 проти 1428), що дає перевагу в більшості повсякденних додатків та іграх.
  • Багатопотокова продуктивність: Ultra 5 226V набирає 9904 балів у Geekbench 6, тоді як i7 9700T — лише 5524, що робить Ultra 5 значно швидшим у багатозадачності та рендерингу.
  • Швидкість стиснення файлів: Ultra 5 226V обробляє 912.7 MB/sec проти 477.3 MB/sec у i7 9700T, що вдвічі пришвидшує архівування даних.
  • Компіляція коду: Ultra 5 226V демонструє 62.6 Klines/sec, тоді як i7 9700T — 39.8 Klines/sec, що важливо для розробників.
  • Обробка графіки: Ultra 5 226V виконує 45.1 images/sec у розмитті фону та 92.9 images/sec при обробці фото, перевершуючи i7 9700T (31.3 та 54.9 відповідно).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1780 Немає даних
Cinebench R23 (багатоядерний) 9045 Немає даних

GeekBench v6

File compression 912.7 MB/sec 477.3 MB/sec
Clang compilation 62.6 Klines/sec 39.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 247.8 pages/sec 133.8 pages/sec
PDF Renderer 263.9 Mpixels/sec 177 Mpixels/sec
Text processing 285.4 pages/sec 133.6 pages/sec
Background blur 45.1 images/sec 31.3 images/sec
Photo processing 92.9 images/sec 54.9 images/sec
Ray tracing 12.9 Mpixels/sec 7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2530 1428
Geekbench 6 (багатоядерний) 9904 5524

PassMark

Integer math 40.6 GOps/sec 31.8 GOps/sec
Floating point math 55.5 GOps/sec 27.3 GOps/sec
Find prime numbers 180M Primes/sec 42M Primes/sec
Random string sorting 22M Strings/sec 18.9M Strings/sec
Data encryption 13.4 GBytes/sec 3.4 GBytes/sec
Data compression 180.6 MBytes/sec 146.4 MBytes/sec
Physics 1553 Frames/sec 689 Frames/sec
Extended instructions 15.6B Matrices/sec 11.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3910 2439
Passmark CPU (багатоядерний) 18922 10768

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 23 квітня 2019
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Coffee Lake
Номер моделі 226V i7-9700T
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V UHD Graphics 630

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 8
Частота 2.1 ГГц 2.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 4,3 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 21x 20x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 32 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 35 Вт
Сокет FCBGA-2833 LGA-1151
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Intel UHD Graphics 630
Частота GPU 600 МГц 350 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 1200 МГц
Шейдерні блоки 896 192
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 0,46 терафлопс
TMUs Немає даних 24
ROPs Немає даних 3
Обчислювальні блоки Немає даних 24
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-2666
Макс. розмір 16 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 41.6 ГБ/c

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 226V Сайт Intel Core i7 9700T
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 4 16
Розширені інструкції Немає даних SSE4.1, SSE4.2, AVX-2

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core Ultra 5 226V має вищу однопотокову продуктивність (Passmark одноядерний: 3910 проти 2439), що робить його кращим вибором для більшості ігор, чутливих до частоти ядра.

Чи варто купувати Intel Core i7 9700T у 2024 році?

i7 9700T все ще може впоратися з базовими завданнями, але його продуктивність значно нижча за Ultra 5 226V. Для сучасних додатків та багатозадачності краще обрати новіший процесор.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100), що свідчить про їхню здатність працювати в компактних системах без перегріву.

Чи підходить Intel Core Ultra 5 226V для роботи з відео?

Так, завдяки кращій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний: 9045) та швидшій обробці зображень, Ultra 5 226V добре впорається з монтажем відео та рендерингом.

Який процесор кращий для програмування?

Ultra 5 226V значно швидший у компіляції коду (62.6 Klines/sec проти 39.8 Klines/sec), тому він краще підходить для розробки програмного забезпечення.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.