Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 226V vs Intel Core Ultra 7 165U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 226V та Intel Core Ultra 7 165U — це два сучасні процесори для тонких ноутбуків, створені для різних сценаріїв використання. Модель 226V вийшла у вересні 2024 року, тоді як 165U дебютувала в грудні 2023-го. Обидва чипи належать до серії Intel Core Ultra, але мають помітні відмінності в архітектурі та продуктивності. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові характеристики, результати бенчмарків та допоможемо визначити, який процесор краще відповідає вашим потребам.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 226V випереджає Core Ultra 7 165U в однопотоковій продуктивності та інтегрованій графіці, що робить його кращим вибором для повсякденних завдань і легкого мультимедіа. Водночас Core Ultra 7 165U демонструє вищі результати в багатопотокових тестах, таких як Cinebench R23 (багатоядерний) та Clang compilation, завдяки більшій кількості ядер. Якщо вам потрібна максимальна енергоефективність і швидкість в офісних програмах — обирайте 226V. Для роботи з важкими обчисленнями та компіляцією коду краще підійде 165U.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core Ultra 5 226V має вищі показники в Geekbench 6 (одноядерний) — 2530 проти 2383, що забезпечує швидшу роботу в більшості додатків.
  • Багатопотокова продуктивність: Core Ultra 7 165U перевершує 226V у Cinebench R23 (багатоядерний) — 10110 проти 9045, завдяки більшій кількості ядер.
  • Інтегрована графіка: 226V отримав вищий бал за графіку (33 проти 29) та кращі результати в Background blur (45.1 проти 41.7 images/sec).
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий максимальний бал енергоефективності (100), але 226V вийшов пізніше та може пропонувати оптимізованіше енергоспоживання.
  • Дата виходу: Intel Core Ultra 5 226V (вересень 2024) є новішим за Core Ultra 7 165U (грудень 2023), що може вплинути на сумісність із новітніми технологіями.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1780 1704
Cinebench R23 (багатоядерний) 9045 10110

GeekBench v6

File compression 912.7 MB/sec 991.6 MB/sec
Clang compilation 62.6 Klines/sec 69.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 247.8 pages/sec 238.5 pages/sec
PDF Renderer 263.9 Mpixels/sec 284.5 Mpixels/sec
Text processing 285.4 pages/sec 239.3 pages/sec
Background blur 45.1 images/sec 41.7 images/sec
Photo processing 92.9 images/sec 93.7 images/sec
Ray tracing 12.9 Mpixels/sec 14.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2530 2383
Geekbench 6 (багатоядерний) 9904 9767

PassMark

Integer math 40.6 GOps/sec 59.2 GOps/sec
Floating point math 55.5 GOps/sec 42 GOps/sec
Find prime numbers 180M Primes/sec 67M Primes/sec
Random string sorting 22M Strings/sec 21.3M Strings/sec
Data encryption 13.4 GBytes/sec 12.4 GBytes/sec
Data compression 180.6 MBytes/sec 193.8 MBytes/sec
Physics 1553 Frames/sec 1167 Frames/sec
Extended instructions 15.6B Matrices/sec 11B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3910 3401
Passmark CPU (багатоядерний) 18922 17505

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 14 грудня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Meteor Lake
Номер моделі 226V 165U
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V Arc Graphics (4-Cores)

Процесор

Ядер 4 2
Потоковий 4 4
Частота 2.1 ГГц 1.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 4,9 ГГц
Ядер 4 10
Потоковий 4 10
Частота 2.1 ГГц 1,2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц 3.8 ГГц
Кількість ядер 8 12
Кількість потоків 8 14
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 17x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 112КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 2 МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 12-57 Вт
Сокет FCBGA-2833 FCBGA-2049
Критична температура 100°C 110°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Arc Graphics (4-Cores)
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 2000 МГц
Шейдерні блоки 896 512
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 2,05 терафлопс
TMUs Немає даних 32
ROPs Немає даних 16
Обчислювальні блоки Немає даних 64
TGP Немає даних 14 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
Макс. розмір 16 ГБ 96 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 226V Сайт Intel Core Ultra 7 165U
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 4 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 5 226V чи Intel Core Ultra 7 165U?

Intel Core Ultra 5 226V має вищий бал інтегрованої графіки (33 проти 29) та кращу продуктивність у Background blur, що робить його трохи кращим для легких ігор та мультимедіа. Однак для серйозних ігор потрібна дискретна відеокарта.

Чи варто вибирати Intel Core Ultra 7 165U для роботи з відео?

Так, Core Ultra 7 165U демонструє вищі результати в багатопотокових тестах (Cinebench R23 багатоядерний 10110), що корисно для рендерингу відео. Однак 226V має кращу однопотокову продуктивність, що пришвидшує роботу в монтажних програмах.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core Ultra 5 226V чи Intel Core Ultra 7 165U?

Обидва процесори мають максимальний бал енергоефективності (100), тому вони однаково добре підходять для тонких ноутбуків. Core Ultra 5 226V, як новіша модель, може мати незначні оптимізації, але різниця мінімальна.

Чи підходить Intel Core Ultra 5 226V для програмування?

Так, завдяки високій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6 одноядерний 2530) 226V добре справляється з компіляцією невеликих проектів. Для великих кодових баз Core Ultra 7 165U з вищим багатоядерним показником може бути кращим вибором.

Який процесор краще вибрати для офісних завдань?

Intel Core Ultra 5 226V краще підходить для офісних завдань завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Passmark одноядерний 3910 проти 3401), що забезпечує швидшу роботу з документами, браузером та електронною поштою.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.