Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 228V vs AMD Ryzen 5 4600H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 228V та AMD Ryzen 5 4600H — це два процесори різних поколінь, які орієнтовані на різні сценарії використання. Ultra 5 228V, випущений у 2024 році, пропонує сучасну архітектуру та значно кращу однопотокову продуктивність, тоді як Ryzen 5 4600H (2020 рік) — це перевірений часом чип для ігрових ноутбуків. Розглянемо їхні ключові відмінності в бенчмарках, енергоефективності та графіці.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 228V випереджає AMD Ryzen 5 4600H за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 2617 проти 1492) та інтегрованою графікою (75 балів проти 22). Він також демонструє кращі результати в обробці фото, PDF та стисненні файлів. Однак Ryzen 5 4600H має вищий багатоядерний показник у Passmark (14425 проти 10052 у Geekbench), що може бути корисним для багатозадачності. Загалом, Ultra 5 228V — кращий вибір для сучасних завдань, де важлива швидкість одного ядра та енергоефективність.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 5 228V має значно вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 (одноядерний) 2617 проти 1492 у Ryzen 5 4600H, що дає перевагу в іграх та повсякденних додатках.
  • Інтегрована графіка Ultra 5 228V оцінюється в 75 балів, тоді як у Ryzen 5 4600H — лише 22, що робить Intel кращим для перегляду відео та легкого редагування без дискретної відеокарти.
  • У багатоядерному тесті Cinebench R23 Ultra 5 228V набирає 9071 бал проти 7935 у Ryzen 5 4600H, демонструючи кращу продуктивність у рендерингу та компіляції.
  • Ryzen 5 4600H випереджає Intel у Passmark (багатоядерний) — 14425 проти відсутності даних у Ultra 5 228V, що свідчить про потенційно кращу багатозадачність у старих тестах.
  • Ultra 5 228V значно швидший у стисненні файлів (948.3 MB/s проти 389.7 MB/s) та обробці фото (112.8 images/s проти 42.3 images/s), що важливо для робочих завдань.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1775 1148
Cinebench R23 (багатоядерний) 9071 7935

GeekBench v6

File compression 948.3 MB/sec 389.7 MB/sec
Clang compilation 61.1 Klines/sec 44.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 258.5 pages/sec 102.7 pages/sec
PDF Renderer 260.9 Mpixels/sec 161 Mpixels/sec
Text processing 287.2 pages/sec 131.6 pages/sec
Background blur 43.8 images/sec 30.7 images/sec
Photo processing 112.8 images/sec 42.3 images/sec
Ray tracing 13.4 Mpixels/sec 11 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2617 1492
Geekbench 6 (багатоядерний) 10052 5529

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 6 січня 2020
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 2 (Renoir)
Номер моделі 228V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V Radeon Vega 6

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 2.1 ГГц 3.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 4 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 30x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 32 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 35-54 Вт
Сокет FCBGA-2833 FP6
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Radeon Vega 6
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 1500 МГц
Шейдерні блоки 896 384
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 1,15 терафлопс
TMUs Немає даних 24
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 6
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 32 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 68,27 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 228V Сайт AMD Ryzen 5 4600H
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 8 16

PassMark

Integer math Немає даних 46.3 GOps/sec
Floating point math Немає даних 27.2 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 28M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 22.1M Strings/sec
Data encryption Немає даних 12.5 GBytes/sec
Data compression Немає даних 205.4 MBytes/sec
Physics Немає даних 633 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 13.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2433
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 14425

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 5 228V чи AMD Ryzen 5 4600H?

Intel Core Ultra 5 228V кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 2617 проти 1492) та потужнішій інтегрованій графіці. Однак для сучасних ігор все одно знадобиться дискретна відеокарта.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Intel Core Ultra 5 228V використовує новішу архітектуру, що може забезпечити краще співвідношення продуктивності до енергоспоживання в реальних сценаріях.

Чи варто оновлюватись з AMD Ryzen 5 4600H на Intel Core Ultra 5 228V?

Так, якщо вам потрібна вища однопотокова продуктивність, краща інтегрована графіка та швидша обробка файлів. Ultra 5 228V значно швидший у стисненні даних (948.3 MB/s) та фотообробці.

Який процесор краще підходить для роботи з відео?

Intel Core Ultra 5 228V кращий завдяки вищій продуктивності в рендерингу (Cinebench R23: 9071 проти 7935) та інтегрованій графіці. Він також швидше обробляє PDF (260.9 Mpixels/s проти 161 Mpixels/s).

Чи підходить AMD Ryzen 5 4600H для сучасних завдань у 2025 році?

Так, Ryzen 5 4600H все ще може справлятися з базовими завданнями та іграми, але його однопотокова продуктивність (Geekbench 6: 1492) значно нижча, ніж у Ultra 5 228V, що може бути помітно в нових додатках.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.