Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 228V vs AMD Ryzen 5 Pro 6650U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 228V та AMD Ryzen 5 Pro 6650U — це два сучасні процесори для тонких ноутбуків, орієнтовані на високу енергоефективність та продуктивність у повсякденних завданнях. Модель Intel вийшла у вересні 2024 року, тоді як AMD представила свій чіп у квітні 2023-го. Обидва CPU демонструють однаково високий рівень енергоефективності, але відрізняються за однопотоковою продуктивністю, інтегрованою графікою та результатами в синтетичних тестах.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 228V випереджає AMD Ryzen 5 Pro 6650U за однопотоковою продуктивністю (на 28% у Geekbench 6) та має значно потужнішу інтегровану графіку (оцінка 75 проти 28). У багатопотокових завданнях різниця менш помітна: Cinebench R23 багатоядерний показує 9071 проти 8854 на користь Intel. Обидва процесори мають чудову енергоефективність, тому вибір залежить від пріоритетів: якщо важливі графіка та швидкість в однопотокових задачах — обирайте Intel; якщо потрібна збалансована багатопотокова робота з меншою ціною — AMD.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core Ultra 5 228V на 28% випереджає AMD за Geekbench 6 (2617 проти 1897) та на 21% у Cinebench R23 (1775 проти 1463).
  • Інтегрована графіка: Intel отримав оцінку 75, тоді як AMD — лише 28, що робить Ultra 5 228V значно кращим для легких ігор та графічних завдань.
  • Багатопотокова продуктивність: різниця невелика — Intel набирає 9071 бал у Cinebench R23, AMD — 8854, але в Geekbench 6 перевага Intel суттєвіша (10052 проти 7374).
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальну оцінку 100, що свідчить про однаково низьке енергоспоживання та відмінну автономність.
  • Швидкість обробки даних: Intel швидше стискає файли (948.3 MB/s проти 775.6) та компілює код (61.1 Klines/s проти 50.3), що корисно для розробників.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1775 1463
Cinebench R23 (багатоядерний) 9071 8854

GeekBench v6

File compression 948.3 MB/sec 775.6 MB/sec
Clang compilation 61.1 Klines/sec 50.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 258.5 pages/sec 161.2 pages/sec
PDF Renderer 260.9 Mpixels/sec 199.7 Mpixels/sec
Text processing 287.2 pages/sec 201.1 pages/sec
Background blur 43.8 images/sec 34.2 images/sec
Photo processing 112.8 images/sec 74.3 images/sec
Ray tracing 13.4 Mpixels/sec 11.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2617 1897
Geekbench 6 (багатоядерний) 10052 7374

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 20 квітня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 3+ (Rembrandt)
Номер моделі 228V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V Radeon 660M

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 2.1 ГГц 2.9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 4.5 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 29x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 15-28 Вт
Сокет FCBGA-2833 FP7
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Radeon 660M
Частота GPU 600 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 1900 МГц
Шейдерні блоки 896 384
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 1,46 терафлопс
TMUs Немає даних 24
ROPs Немає даних 16
Обчислювальні блоки Немає даних 6
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 32 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 228V Сайт AMD Ryzen 5 Pro 6650U
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

PassMark

Integer math Немає даних 61.2 GOps/sec
Floating point math Немає даних 33.1 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 53M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 20.7M Strings/sec
Data encryption Немає даних 12.4 GBytes/sec
Data compression Немає даних 193.4 MBytes/sec
Physics Немає даних 856 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 12.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3192
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 16727

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 5 228V чи AMD Ryzen 5 Pro 6650U?

Intel Core Ultra 5 228V має значно потужнішу інтегровану графіку (оцінка 75 проти 28), тому він краще підходить для легких ігор та графічних завдань без дискретної відеокарти.

Чи варто обирати AMD Ryzen 5 Pro 6650U через нижчу ціну?

Якщо ваш бюджет обмежений і ви не потребуєте високої однопотокової продуктивності чи потужної графіки, AMD є гідною альтернативою з хорошою багатопотоковою роботою.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однакову максимальну оцінку енергоефективності (100), тому вони забезпечують схожий рівень автономності в ноутбуках.

Який CPU швидше в роботі з документами та браузером?

Intel Core Ultra 5 228V швидше обробляє текст (287.2 стор./с проти 201.1) та HTML5 (258.5 стор./с проти 161.2), що робить його кращим для офісних завдань.

Чи підходить AMD Ryzen 5 Pro 6650U для професійної роботи?

Так, завдяки збалансованій багатопотоковій продуктивності (8854 у Cinebench R23) він справляється з компіляцією, рендерингом та іншими ресурсоємними завданнями, хоча поступається Intel в однопотокових сценаріях.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.