Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 228V vs AMD Ryzen 7 3700X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 228V та AMD Ryzen 7 3700X — це два процесори різних поколінь і архітектур, які цікаво порівняти. Intel вийшов у вересні 2024 року, а AMD — у липні 2019 року. Незважаючи на різницю у віці, обидва CPU мають свої сильні сторони: Ultra 5 228V вражає однопотоковою продуктивністю та інтегрованою графікою, тоді як Ryzen 7 3700X пропонує більше ядер і потоків для багатозадачності. Який з них краще впорається з вашими завданнями? Розберімося.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 228V виграє в одноядерних тестах (наприклад, Geekbench 6: 2617 проти 1640) та має значно кращу інтегровану графіку, що робить його чудовим вибором для компактних ПК та офісних завдань. Однак AMD Ryzen 7 3700X демонструє вищу багатоядерну продуктивність у Cinebench R23 (12195 проти 9071) та кращу швидкість компіляції Clang (77.6 Klines/sec проти 61.1). Якщо вам потрібна максимальна багатозадачність і робота з важкими додатками, обирайте Ryzen 7 3700X. Для енергоефективності та сучасних технологій — Intel Core Ultra 5 228V.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core Ultra 5 228V значно випереджає Ryzen 7 3700X у Geekbench 6 (2617 проти 1640) та Cinebench R23 (1775 проти 1345), що забезпечує кращу швидкодію в іграх та повсякденних додатках.
  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 7 3700X має перевагу в Cinebench R23 (12195 проти 9071) та Passmark (22543 проти відсутніх даних у Intel), завдяки більшій кількості ядер і потоків.
  • Інтегрована графіка: Intel Ultra 5 228V оснащений сучасною графікою (оцінка 75), що дозволяє комфортно працювати з медіа та легкими іграми, тоді як Ryzen 7 3700X має слабку вбудовану графіку (оцінка 30).
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий високий показник енергоефективності (100), але Intel виготовлений за новішим техпроцесом, що забезпечує менше тепловиділення.
  • Дата виходу та технології: Intel Core Ultra 5 228V (2024) підтримує новіші стандарти пам'яті та інтерфейси, тоді як AMD Ryzen 7 3700X (2019) базується на архітектурі Zen 2 і може потребувати оновлення материнської плати для сучасних функцій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1775 1345
Cinebench R23 (багатоядерний) 9071 12195

GeekBench v6

File compression 948.3 MB/sec 673.4 MB/sec
Clang compilation 61.1 Klines/sec 77.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 258.5 pages/sec 162.9 pages/sec
PDF Renderer 260.9 Mpixels/sec 242 Mpixels/sec
Text processing 287.2 pages/sec 151.6 pages/sec
Background blur 43.8 images/sec 38.1 images/sec
Photo processing 112.8 images/sec 54.1 images/sec
Ray tracing 13.4 Mpixels/sec 18.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2617 1640
Geekbench 6 (багатоядерний) 10052 8393

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 7 липня 2019
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Немає даних
Номер моделі 228V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V Немає

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 2.1 ГГц 3.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 4,4 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 36x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 65 Вт
Сокет FCBGA-2833 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Немає даних
Частота GPU 600 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1850 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 896 Немає даних
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-3200
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 228V Сайт AMD Ryzen 7 3700X
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 16

PassMark

Integer math Немає даних 66.6 GOps/sec
Floating point math Немає даних 39.1 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 102M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 32.3M Strings/sec
Data encryption Немає даних 19 GBytes/sec
Data compression Немає даних 296.6 MBytes/sec
Physics Немає даних 1187 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 19.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2660
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 22543

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 5 228V чи AMD Ryzen 7 3700X?

Intel Core Ultra 5 228V має вищу одноядерну продуктивність (наприклад, Geekbench 6: 2617 проти 1640), що важливо для більшості ігор. Однак Ryzen 7 3700X може бути кращим у багатопотокових сценаріях, якщо гра оптимізована під багато ядер.

Чи підходить Intel Core Ultra 5 228V для роботи з відео та фото?

Так, завдяки потужній інтегрованій графіці (оцінка 75) та високій швидкості обробки фото (112.8 images/sec), Intel Ultra 5 228V добре справляється з медіазавданнями, хоча для професійного монтажу може знадобитися дискретна відеокарта.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100), але Intel Core Ultra 5 228V виготовлений за новішим техпроцесом, що зазвичай означає менше енергоспоживання та тепловиділення в реальних умовах.

Чи варто купувати AMD Ryzen 7 3700X у 2025 році?

Ryzen 7 3700X все ще актуальний для бюджетних збірок завдяки 8 ядрам і 16 потокам, але він програє новішим моделям в одноядерній продуктивності. Якщо знайдете за хорошою ціною, він підійде для багатозадачності.

Який процесор краще підходить для багатозадачності?

AMD Ryzen 7 3700X має більше ядер і потоків, що забезпечує вищу багатоядерну продуктивність (Cinebench R23: 12195 проти 9071). Він краще впорається з одночасним запуском важких додатків, віртуалізацією та компіляцією.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.