Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 228V vs AMD Ryzen 7 6800HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 228V та AMD Ryzen 7 6800HS — це два сучасні процесори, орієнтовані на різні сценарії використання. Перший вийшов у вересні 2024 року та належить до лінійки Intel Core Ultra, другий дебютував на початку 2022 року в серії Ryzen 6000. Обидва чипи пропонують високу енергоефективність, але суттєво відрізняються за архітектурою, кількістю ядер і результатами в бенчмарках. Розберімося, який процесор краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 228V виграє в одноядерній продуктивності (Geekbench 6: 2617 проти 2026) та має кращу інтегровану графіку, що робить його привабливим для повсякденних завдань і легких ігор. Натомість AMD Ryzen 7 6800HS демонструє значно вищу багатоядерну потужність (Cinebench R23: 12728 проти 9071) і швидше компілює код (83.3 Klines/sec). Якщо вам потрібна енергоефективність і сучасна архітектура — обирайте Intel. Для роботи з важкими багатопотоковими програмами краще підійде AMD.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Intel Core Ultra 5 228V на 29% швидший у Geekbench 6 (2617 проти 2026), що дає перевагу в іграх та швидкодії інтерфейсу.
  • Багатоядерна продуктивність: AMD Ryzen 7 6800HS на 40% потужніший у Cinebench R23 (12728 проти 9071), що важливо для рендерингу та відеомонтажу.
  • Інтегрована графіка: Intel має вищий рейтинг інтегрованої графіки (75 проти 33), що забезпечує кращу продуктивність у легких іграх без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали максимальний бал 100, але Intel випущений пізніше, що може означати оптимізацію для тонких ноутбуків.
  • Дата виходу: Intel Core Ultra 5 228V (вересень 2024) значно новіший за AMD Ryzen 7 6800HS (січень 2022), що впливає на підтримку сучасних технологій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1775 1508
Cinebench R23 (багатоядерний) 9071 12728

GeekBench v6

File compression 948.3 MB/sec 857 MB/sec
Clang compilation 61.1 Klines/sec 83.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 258.5 pages/sec 184.9 pages/sec
PDF Renderer 260.9 Mpixels/sec 303.5 Mpixels/sec
Text processing 287.2 pages/sec 211.8 pages/sec
Background blur 43.8 images/sec 50.9 images/sec
Photo processing 112.8 images/sec 74.3 images/sec
Ray tracing 13.4 Mpixels/sec 20.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2617 2026
Geekbench 6 (багатоядерний) 10052 9670

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 4 січня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 3+ (Rembrandt)
Номер моделі 228V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V Radeon 680M

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 2.1 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 4,7 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 32x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 35 Вт
Сокет FCBGA-2833 FP7
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V AMD Radeon 680M
Частота GPU 600 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 896 768
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 3,38 терафлопс
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 12
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 32 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 76,8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 228V Сайт AMD Ryzen 7 6800HS
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

PassMark

Integer math Немає даних 85.6 GOps/sec
Floating point math Немає даних 47.9 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 57M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 30.3M Strings/sec
Data encryption Немає даних 18.2 GBytes/sec
Data compression Немає даних 293.5 MBytes/sec
Physics Немає даних 1017 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 20.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3216
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 22986

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 5 228V чи AMD Ryzen 7 6800HS?

Intel Core Ultra 5 228V має кращу інтегровану графіку та вищу одноядерну продуктивність, тому він краще підходить для ігор без дискретної відеокарти. AMD поступається в цих аспектах.

Чи варто обирати AMD Ryzen 7 6800HS для роботи з відео?

Так, AMD Ryzen 7 6800HS демонструє значно вищу багатоядерну продуктивність (на 40% у Cinebench R23), що прискорює рендеринг та експорт відео. Intel програє в багатопотокових завданнях.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий максимальний бал енергоефективності (100). Однак Intel Core Ultra 5 228V новіший і може бути оптимізований для роботи в тонких ноутбуках з меншим енергоспоживанням.

Який процесор швидше компілює код?

AMD Ryzen 7 6800HS компілює код швидше: 83.3 Klines/sec проти 61.1 Klines/sec у Intel. Це робить AMD кращим вибором для розробників програмного забезпечення.

Чи варто доплачувати за новіший Intel Core Ultra 5 228V?

Якщо вам потрібна сучасна архітектура, краща інтегрована графіка та висока одноядерна продуктивність — Intel вартий уваги. Для багатопотокових завдань AMD залишається потужнішим і часто дешевшим варіантом.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.