Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 228V vs AMD Ryzen 7 7736U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 228V та AMD Ryzen 7 7736U — два сучасних процесори для тонких ноутбуків, що пропонують високу енергоефективність і гідну продуктивність. Перший вийшов у вересні 2024 року, другий — на початку 2023-го. Незважаючи на різний вік, обидва CPU змагаються в сегменті ультрабуків, де важливі баланс між швидкодією та автономністю. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні сильні сторони, результати бенчмарків і сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 228V випереджає AMD Ryzen 7 7736U за однопотоковою продуктивністю та інтегрованою графікою, що робить його кращим вибором для ігор без дискретної відеокарти та швидких повсякденних завдань. Водночас AMD демонструє значно вищу багатоядерну потужність у Cinebench R23 (12768 проти 9071 балів) і Passmark, що важливо для рендерингу, компіляції коду та роботи з відео. Обидва процесори мають однаково високу енергоефективність (100 балів), тому автономність буде на схожому рівні. Якщо ваш пріоритет — ігри та швидкість у простих програмах, обирайте Intel. Для багатозадачності та професійних навантажень краще підійде AMD.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 5 228V має вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6: 2617 проти 1838 балів), що забезпечує швидший відгук у браузерах, офісних програмах та іграх.
  • AMD Ryzen 7 7736U значно потужніший у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний — 12768 балів проти 9071, що дає перевагу при рендерингу та компіляції.
  • Інтегрована графіка Intel оцінена в 75 балів проти 33 у AMD, тому Core Ultra 5 228V краще справляється з іграми та обробкою зображень без дискретної відеокарти.
  • У тесті File compression Intel швидший (948.3 MB/s проти 832.2 MB/s), що пришвидшує архівування та розпакування файлів.
  • AMD випереджає в Clang compilation (62.3 Klines/s проти 61.1 Klines/s) та Ray tracing (15.8 Mpixels/s проти 13.4 Mpixels/s), що важливо для розробників і 3D-художників.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1775 1548
Cinebench R23 (багатоядерний) 9071 12768

GeekBench v6

File compression 948.3 MB/sec 832.2 MB/sec
Clang compilation 61.1 Klines/sec 62.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 258.5 pages/sec 180.2 pages/sec
PDF Renderer 260.9 Mpixels/sec 246.8 Mpixels/sec
Text processing 287.2 pages/sec 194.7 pages/sec
Background blur 43.8 images/sec 38.4 images/sec
Photo processing 112.8 images/sec 75.6 images/sec
Ray tracing 13.4 Mpixels/sec 15.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2617 1838
Geekbench 6 (багатоядерний) 10052 8438

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 5 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 3+ (Rembrandt)
Номер моделі 228V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V Radeon 680M

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 2.1 ГГц 2.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 4,7 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 27x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 15-28 Вт
Сокет FCBGA-2833 FP7
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Radeon 680M
Частота GPU 600 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 896 768
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 3,38 терафлопс
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 12
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 32 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 228V Сайт AMD Ryzen 7 7736U
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

PassMark

Integer math Немає даних 81.6 GOps/sec
Floating point math Немає даних 46.7 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 58M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 27.8M Strings/sec
Data encryption Немає даних 15.7 GBytes/sec
Data compression Немає даних 283.5 MBytes/sec
Physics Немає даних 1008 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 20.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3338
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 22195

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 5 228V чи AMD Ryzen 7 7736U?

Intel Core Ultra 5 228V має значно потужнішу інтегровану графіку (75 балів проти 33), тому він краще підходить для ігор без дискретної відеокарти. AMD поступається в ігрових сценаріях, але може бути виправданим, якщо ви плануєте використовувати зовнішню графіку.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори отримали 100 балів за енергоефективність, тому вони однаково економно витрачають енергію. У реальних умовах автономність ноутбука залежатиме від інших компонентів, але обидва CPU є чудовим вибором для тривалої роботи без підзарядки.

Чи варто обирати Intel Core Ultra 5 228V замість AMD Ryzen 7 7736U для роботи з відео?

Для рендерингу та експорту відео AMD Ryzen 7 7736U кращий завдяки вищій багатоядерній продуктивності (Cinebench R23: 12768 проти 9071). Intel виграє в обробці фото та фону, але для важких відеозавдань AMD буде ефективнішим.

Який процесор новіший і чи впливає це на вибір?

Intel Core Ultra 5 228V вийшов у вересні 2024 року, а AMD Ryzen 7 7736U — у січні 2023-го. Новіша архітектура Intel забезпечує кращу однопотокову швидкість та графіку, але AMD все ще конкурентоспроможна в багатопотокових завданнях. Вибір залежить від ваших пріоритетів.

Який процесор краще підходить для програмістів?

Для компіляції коду AMD Ryzen 7 7736U має невелику перевагу (62.3 Klines/s проти 61.1 Klines/s), але Intel виграє в обробці текстів (287.2 pages/s проти 194.7 pages/s). Якщо ваша робота включає багатопотокові завдання, обирайте AMD; для швидкої роботи з IDE та браузером — Intel.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.