Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 228V vs AMD Ryzen AI 9 HX 375

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 228V та AMD Ryzen AI 9 HX 375 — це два сучасні процесори, орієнтовані на різні сценарії використання. Перший вийшов у вересні 2024 року, другий — у липні того ж року. Обидва демонструють високу енергоефективність, але суттєво відрізняються за багатопотоковою продуктивністю та можливостями інтегрованої графіки. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові характеристики, результати тестів і допоможемо визначити, який процесор краще підходить для ваших завдань.

Короткий висновок. AMD Ryzen AI 9 HX 375 випереджає Intel Core Ultra 5 228V майже в усіх аспектах продуктивності, особливо в багатопотокових завданнях: його результат у Cinebench R23 багатоядерний (21712 балів) більш ніж удвічі вищий (9071 бал у Intel). Також AMD має кращу інтегровану графіку (100 балів проти 75) і вищі одноядерні показники. Однак Intel Core Ultra 5 228V може бути цікавим завдяки пізнішому виходу та потенційно нижчому енергоспоживанню в певних сценаріях. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність і графіка — обирайте AMD. Для базових завдань із акцентом на енергоефективність підійде Intel.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen AI 9 HX 375 набирає 21712 балів у Cinebench R23 (багатоядерний), тоді як Intel Core Ultra 5 228V — лише 9071 бал, що свідчить про перевагу AMD у ресурсоємних завданнях.
  • Одноядерна продуктивність: AMD також лідирує з результатом 1988 балів у Cinebench R23 (одноядерний) проти 1775 балів у Intel, що забезпечує швидшу роботу в більшості додатків.
  • Інтегрована графіка: AMD отримує 100 балів за інтегровану графіку проти 75 балів у Intel, що робить його кращим вибором для ігор та графічних завдань без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний рейтинг енергоефективності (100 балів), тому вони однаково добре підходять для ноутбуків із тривалим часом автономної роботи.
  • Дата виходу: Intel Core Ultra 5 228V вийшов 4 вересня 2024 року, тоді як AMD Ryzen AI 9 HX 375 — 24 липня 2024 року, що робить Intel трохи свіжішим рішенням.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1775 1988
Cinebench R23 (багатоядерний) 9071 21712

GeekBench v6

File compression 948.3 MB/sec 1200 MB/sec
Clang compilation 61.1 Klines/sec 123 Klines/sec
HTML 5 Browser 258.5 pages/sec 311.6 pages/sec
PDF Renderer 260.9 Mpixels/sec 462.6 Mpixels/sec
Text processing 287.2 pages/sec 296 pages/sec
Background blur 43.8 images/sec 65.3 images/sec
Photo processing 112.8 images/sec 123.2 images/sec
Ray tracing 13.4 Mpixels/sec 29.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2617 2868
Geekbench 6 (багатоядерний) 10052 14865

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 24 липня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 5 (Strix Point)
Номер моделі 228V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V Radeon 890M

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 4 8
Частота 2.1 ГГц 2.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 5,1 ГГц
Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 2.1 ГГц 2.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц 3.3 ГГц
Кількість ядер 8 12
Кількість потоків 8 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 20x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 24МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 15-54 Вт
Сокет FCBGA-2833 FP8
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V AMD Radeon 890M
Частота GPU 600 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 2900 МГц
Шейдерні блоки 896 1024
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 5,94 терафлопс
TMUs Немає даних 64
ROPs Немає даних 40
Обчислювальні блоки Немає даних 16
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5600
- LPDDR5X-7500
Макс. розмір 32 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 228V Сайт AMD Ryzen AI 9 HX 375
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 5 228V чи AMD Ryzen AI 9 HX 375?

AMD Ryzen AI 9 HX 375 має вищий рейтинг інтегрованої графіки (100 балів проти 75) і кращі результати в тестах, як-от Ray tracing (29.6 Mpixels/sec проти 13.4), тому він краще підходить для ігор без дискретної відеокарти.

Чи варто обирати Intel Core Ultra 5 228V через його енергоефективність?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), тому Intel не має переваги в цьому аспекті. Однак він може споживати менше енергії в легких завданнях завдяки архітектурі.

Який процесор швидше працює з відеомонтажем?

AMD Ryzen AI 9 HX 375 значно швидший у багатопотокових завданнях, як-от Clang compilation (123 Klines/sec проти 61.1), що робить його кращим вибором для відеомонтажу та рендерингу.

Чи підходить Intel Core Ultra 5 228V для офісних завдань?

Так, Intel Core Ultra 5 228V добре справляється з офісними завданнями, як-от Text processing (287.2 pages/sec) та HTML 5 Browser (258.5 pages/sec), але AMD демонструє вищі показники в цих тестах.

Який процесор вигідніше купувати з огляду на ціну?

Ціни на обидва процесори не вказані, але AMD Ryzen AI 9 HX 375 пропонує значно вищу продуктивність, що робить його більш вигідним для потужних завдань. Intel може бути дешевшим у бюджетних ноутбуках.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.