Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 228V vs AMD Ryzen Z1

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 228V та AMD Ryzen Z1 — це два сучасні процесори, орієнтовані на різні сценарії використання. Перший вийшов у вересні 2024 року й пропонує свіжу архітектуру Intel, тоді як другий дебютував у квітні 2023 року та відомий своєю ефективністю в компактних пристроях. Обидва чипи мають високу оцінку енергоефективності, але суттєво відрізняються за інтегрованою графікою, однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні сильні та слабкі сторони, щоб допомогти вам зробити усвідомлений вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 228V виграє в інтегрованій графіці (75 балів проти 34) і демонструє кращу однопотокову продуктивність у Geekbench 6 (2617 проти 2290). Він також швидше обробляє HTML-сторінки та PDF. Натомість AMD Ryzen Z1 має вищі показники в багатоядерних тестах Cinebench R23 (9890 проти 9071) і Passmark (18778 проти відсутнього показника), а також краще стискає файли. Якщо вам потрібна потужна графіка та робота з вебом — обирайте Intel. Для багатопотокових завдань і стиснення даних краще підійде AMD.

Основні відмінності

  • Інтегрована графіка: Intel Core Ultra 5 228V має значно вищий рейтинг (75 проти 34), що робить його кращим для легких ігор та мультимедіа без дискретної відеокарти.
  • Однопотокова продуктивність: Intel лідирує в Geekbench 6 (2617 проти 2290), але AMD трохи випереджає в Cinebench R23 (1796 проти 1775) — різниця мінімальна.
  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen Z1 перемагає в Cinebench R23 (9890 проти 9071) і Passmark (18778), що дає перевагу в ресурсомістких завданнях.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали максимальні 100 балів, тому вони однаково економні, що важливо для ноутбуків та міні-ПК.
  • Дата виходу: Intel новіший (вересень 2024), тоді як AMD вийшов у квітні 2023, що може вплинути на підтримку нових технологій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1775 1796
Cinebench R23 (багатоядерний) 9071 9890

GeekBench v6

File compression 948.3 MB/sec 1008.9 MB/sec
Clang compilation 61.1 Klines/sec 59.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 258.5 pages/sec 184.9 pages/sec
PDF Renderer 260.9 Mpixels/sec 208.1 Mpixels/sec
Text processing 287.2 pages/sec 249.2 pages/sec
Background blur 43.8 images/sec 42.3 images/sec
Photo processing 112.8 images/sec 74.7 images/sec
Ray tracing 13.4 Mpixels/sec 12.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2617 2290
Geekbench 6 (багатоядерний) 10052 8874

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 25 квітня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі 228V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V Radeon 740M

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 2.1 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 4,9 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 32x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 9-30 Вт
Сокет FCBGA-2833 FP7
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Radeon 740M
Частота GPU 600 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 2500 МГц
Шейдерні блоки 896 256
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 1,28 терафлопс
TMUs Немає даних 16
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 4
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 32 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 228V Сайт AMD Ryzen Z1
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

PassMark

Integer math Немає даних 60.8 GOps/sec
Floating point math Немає даних 37 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 69M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 23.3M Strings/sec
Data encryption Немає даних 12.6 GBytes/sec
Data compression Немає даних 213.7 MBytes/sec
Physics Немає даних 980 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 16B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3735
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 18778

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core Ultra 5 228V має кращу інтегровану графіку (75 балів проти 34), тому він забезпечить вищу продуктивність у легких іграх без дискретної відеокарти.

Чи варто вибирати AMD Ryzen Z1 для роботи з відео?

Так, завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 9890 проти 9071) AMD краще впорається з рендерингом та експортом відео.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), тому вони споживають приблизно однакову кількість енергії під навантаженням.

Чи підходить Intel Core Ultra 5 228V для офісних завдань?

Так, завдяки високій однопотоковій продуктивності та швидкій обробці PDF і HTML він чудово підходить для веб-серфінгу, документів і мультимедіа.

Який процесор має кращу багатопотокову продуктивність?

AMD Ryzen Z1 випереджає Intel у Cinebench R23 (9890 проти 9071) і Passmark, тому він кращий для завдань, що використовують усі ядра.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.