Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 228V vs Apple M1 Max

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 228V та Apple M1 Max — два процесори, що представляють різні архітектурні підходи. Перший вийшов у вересні 2024 року, другий — у жовтні 2021-го. Незважаючи на різницю у віці, обидва чипи демонструють високу енергоефективність (100 балів у обох) і мають свої сильні сторони. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в однопотоковій і багатопотоковій продуктивності, графіці та реальних завданнях.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 228V випереджає M1 Max в одноядерних тестах (Cinebench R23: 1775 проти 1542, Geekbench 6: 2617 проти 2431) та має кращу інтегровану графіку (75 балів проти 35). Однак M1 Max значно потужніший у багатопотокових сценаріях (Cinebench R23 багатоядерний: 12411 проти 9071) і швидше справляється з компіляцією коду (105.1 проти 61.1 Klines/sec). Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у багатозадачності та професійних додатках — обирайте M1 Max. Для ігор і завдань, чутливих до частоти одного ядра, краще підійде Intel Core Ultra 5 228V.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core Ultra 5 228V лідирує в Cinebench R23 (1775) та Geekbench 6 (2617), що робить його кращим для швидкодії в легких задачах.
  • Багатопотокова продуктивність: Apple M1 Max значно потужніший — 12411 балів у Cinebench R23 та 12673 у Geekbench 6, що дає перевагу в рендерингу та компіляції.
  • Інтегрована графіка: Intel Core Ultra 5 228V отримує 75 балів проти 35 у M1 Max, що свідчить про кращу графічну продуктивність для ігор та відео.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний бал 100, але M1 Max забезпечує вищу багатопотокову потужність при тому ж рівні енергоспоживання.
  • Реальні завдання: M1 Max швидше стискає файли (1450 MB/s) і компілює код (105.1 Klines/s), тоді як Intel Ultra 5 228V краще обробляє текст (287.2 pages/s).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1775 1542
Cinebench R23 (багатоядерний) 9071 12411

GeekBench v6

File compression 948.3 MB/sec 1450 MB/sec
Clang compilation 61.1 Klines/sec 105.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 258.5 pages/sec 329.2 pages/sec
PDF Renderer 260.9 Mpixels/sec 317 Mpixels/sec
Text processing 287.2 pages/sec 249.6 pages/sec
Background blur 43.8 images/sec 42.2 images/sec
Photo processing 112.8 images/sec 122.8 images/sec
Ray tracing 13.4 Mpixels/sec 14.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2617 2431
Geekbench 6 (багатоядерний) 10052 12673

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 4 вересня 2024 18 жовтня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Lunar Lake Apple M1
Номер моделі 228V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V Apple M1 Max GPU (32-core)

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 8
Частота 2.1 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц Немає даних
Ядер 4 2
Потоковий 4 2
Частота 2.1 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 10
Кількість потоків 8 10
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 21x Немає даних
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 24МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 50 Вт
Сокет FCBGA-2833 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 57 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Apple M1 Max GPU (32-core)
Частота GPU 600 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 1296 МГц
Шейдерні блоки 896 4096
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 10,6 терафлопс
TMUs Немає даних 256
ROPs Немає даних 128
Обчислювальні блоки Немає даних 512
TGP Немає даних 60 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 32 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 8
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 409,6 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 228V Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 8 Немає даних

PassMark

Integer math Немає даних 46.5 GOps/sec
Floating point math Немає даних 64.8 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 279M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 32.9M Strings/sec
Data encryption Немає даних 12.3 GBytes/sec
Data compression Немає даних 275.8 MBytes/sec
Physics Немає даних 2822 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 12B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3837
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 22075

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 5 228V чи Apple M1 Max?

Intel Core Ultra 5 228V має кращу інтегровану графіку (75 балів проти 35) і вищу однопотокову продуктивність, що робить його більш придатним для ігор. M1 Max частіше використовується в MacBook і не оптимізований для ігрових навантажень.

Чи варто купувати Intel Core Ultra 5 228V у 2025 році?

Так, якщо вам потрібна висока продуктивність в однопотокових задачах, сучасна інтегрована графіка та енергоефективність. Це хороший вибір для ультрабуків та легких робочих станцій.

Наскільки Apple M1 Max швидший у багатопотокових завданнях?

M1 Max випереджає Intel Core Ultra 5 228V приблизно на 37% у Cinebench R23 (12411 проти 9071) і на 26% у Geekbench 6 (12673 проти 10052), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.

Який процесор енергоефективніший: Intel чи Apple?

Обидва мають максимальний бал енергоефективності 100, але M1 Max забезпечує вищу багатопотокову продуктивність при тому ж рівні енергоспоживання, що робить його ефективнішим для складних завдань.

Який процесор обрати для роботи з відео та фото?

Apple M1 Max краще підходить для професійної роботи з відео завдяки вищій багатопотоковій продуктивності. Intel Core Ultra 5 228V може бути достатнім для легкого монтажу та обробки фото.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.