Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 228V vs Apple M2 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 228V та Apple M2 Pro — це два сучасні процесори, що представляють різні архітектурні підходи. Intel робить ставку на високу однопотокову продуктивність та інтегровану графіку, тоді як Apple M2 Pro пропонує потужну багатопотокову обробку та енергоефективність. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 228V випереджає M2 Pro в одноядерних тестах Cinebench R23 (1775 проти 1589) та має вищий рейтинг інтегрованої графіки (75 проти 39). Однак Apple M2 Pro демонструє значно кращу багатопотокову продуктивність (13876 vs 9071 у Cinebench R23) та вищу швидкість у реальних завданнях, як-от компіляція коду (125.3 Klines/sec проти 61.1). Якщо вам потрібна максимальна енергоефективність і багатозадачність — обирайте M2 Pro. Для легких ігор та роботи з графікою краще підійде Core Ultra 5 228V.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Apple M2 Pro майже вдвічі швидший у Cinebench R23 (13876 проти 9071) та Geekbench 6 (14489 проти 10052).
  • Інтегрована графіка: Intel Core Ultra 5 228V отримує 75 балів проти 39 у M2 Pro, що робить його кращим для базових графічних завдань.
  • Одноядерна швидкість: Intel лідирує в Cinebench R23 (1775 проти 1589), але M2 Pro трохи випереджає в Geekbench 6 (2666 проти 2617).
  • Реальні завдання: M2 Pro значно швидший у компіляції Clang (125.3 проти 61.1 Klines/sec) та стисненні файлів (1630 проти 948.3 MB/sec).
  • Дата виходу: Intel Core Ultra 5 228V новіший (вересень 2024), тоді як M2 Pro вийшов у січні 2023 року.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1775 1589
Cinebench R23 (багатоядерний) 9071 13876

GeekBench v6

File compression 948.3 MB/sec 1630 MB/sec
Clang compilation 61.1 Klines/sec 125.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 258.5 pages/sec 356.9 pages/sec
PDF Renderer 260.9 Mpixels/sec 352.9 Mpixels/sec
Text processing 287.2 pages/sec 266.9 pages/sec
Background blur 43.8 images/sec 53.8 images/sec
Photo processing 112.8 images/sec 126.3 images/sec
Ray tracing 13.4 Mpixels/sec 17 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2617 2666
Geekbench 6 (багатоядерний) 10052 14489

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 4 вересня 2024 17 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Lunar Lake Apple M2
Номер моделі 228V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V Apple M2 Pro GPU (19-core)

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 8
Частота 2.1 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц Немає даних
Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 2.1 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 12
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 21x Немає даних
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 32 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 30 Вт
Сокет FCBGA-2833 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 40 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Apple M2 Pro GPU (19-core)
Частота GPU 600 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 896 2432
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 6,8 терафлопс
TMUs Немає даних 152
ROPs Немає даних 76
Обчислювальні блоки Немає даних 304
TGP Немає даних 35 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 32 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 204,8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 228V Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 Немає даних

PassMark

Integer math Немає даних 58.1 GOps/sec
Floating point math Немає даних 73.9 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 359M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 41.2M Strings/sec
Data encryption Немає даних 15.8 GBytes/sec
Data compression Немає даних 338 MBytes/sec
Physics Немає даних 3624 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 13.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 4106
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 26571

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core Ultra 5 228V має кращу інтегровану графіку (75 балів проти 39), тому він більш придатний для легких ігор без дискретної відеокарти.

Чи варто обирати Apple M2 Pro для роботи з відео?

Так, завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 13876) M2 Pro краще впорається з рендерингом та експортом відео.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають 100 балів за енергоефективність, але M2 Pro традиційно споживає менше енергії в реальних сценаріях завдяки ARM-архітектурі.

Чи підходить Intel Core Ultra 5 228V для програмування?

Так, але для компіляції великих проєктів M2 Pro буде вдвічі швидшим (125.3 проти 61.1 Klines/sec).

Який процесор має вищий загальний рейтинг?

Intel Core Ultra 5 228V має 67 балів проти 59 у M2 Pro, що зумовлено кращою графікою та одноядерною продуктивністю.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.