Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 228V vs Apple M2 Ultra

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 228V та Apple M2 Ultra — це два процесори, що представляють різні архітектурні підходи: перший створений для енергоефективних ультрабуків на x86, другий — флагманський чип Apple для професійних Mac. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні сильні сторони за ключовими параметрами: багатопотокова продуктивність, енергоефективність, інтегрована графіка та реальні бенчмарки.

Короткий висновок. Apple M2 Ultra значно випереджає Intel Core Ultra 5 228V у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 (багатоядерний) — 28924 проти 9071, а Geekbench 6 (багатоядерний) — 21387 проти 10052. Він також демонструє кращу швидкість у компресії файлів, компіляції та рендерингу. Водночас Core Ultra 5 228V пропонує вищий бал за інтегровану графіку (75 проти 64) і однакову енергоефективність (100 в обох). Якщо вам потрібна максимальна багатопотокова потужність для відеомонтажу або 3D, обирайте M2 Ultra. Для легких ноутбуків з акцентом на автономність і графіку підійде Intel.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M2 Ultra перевершує Core Ultra 5 228V у 3,2 рази в Cinebench R23 (багатоядерний) та у 2 рази в Geekbench 6 (багатоядерний).
  • Швидкість компіляції та рендерингу: M2 Ultra обробляє 226,4 Klines/sec у Clang compilation проти 61,1 Klines/sec, а Ray tracing — 33,8 Mpixels/sec проти 13,4 Mpixels/sec.
  • Інтегрована графіка: Core Ultra 5 228V має вищий бал (75 проти 64), що робить його кращим для легких ігор та графічних завдань без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали максимальний бал 100, але M2 Ultra досягає цього при значно вищій продуктивності, що свідчить про ефективнішу архітектуру.
  • Дата виходу: Intel Core Ultra 5 228V новіший (вересень 2024), тоді як M2 Ultra вийшов у травні 2023 року, але все ще залишається потужним рішенням.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1775 1735
Cinebench R23 (багатоядерний) 9071 28924

GeekBench v6

File compression 948.3 MB/sec 2140 MB/sec
Clang compilation 61.1 Klines/sec 226.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 258.5 pages/sec 569.8 pages/sec
PDF Renderer 260.9 Mpixels/sec 603.6 Mpixels/sec
Text processing 287.2 pages/sec 272.4 pages/sec
Background blur 43.8 images/sec 56.5 images/sec
Photo processing 112.8 images/sec 170.7 images/sec
Ray tracing 13.4 Mpixels/sec 33.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2617 2685
Geekbench 6 (багатоядерний) 10052 21387

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 4 вересня 2024 5 травня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Lunar Lake Apple M2
Номер моделі 228V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V Apple M2 Max GPU (76-core)

Процесор

Ядер 4 16
Потоковий 4 16
Частота 2.1 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц Немає даних
Ядер 4 8
Потоковий 4 8
Частота 2.1 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 24
Кількість потоків 8 24
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 21x 35x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 64 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 80 Вт
Сокет FCBGA-2833 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 134 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Apple M2 Max GPU (76-core)
Частота GPU 600 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1850 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 896 Немає даних
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 32 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 16
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 800 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 228V Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 Немає даних

PassMark

Integer math Немає даних 117.6 GOps/sec
Floating point math Немає даних 148.8 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 711M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 83.5M Strings/sec
Data encryption Немає даних 32 GBytes/sec
Data compression Немає даних 682.5 MBytes/sec
Physics Немає даних 7511 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 30.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 4200
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 50318

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для відеомонтажу: Intel Core Ultra 5 228V чи Apple M2 Ultra?

Apple M2 Ultra значно кращий завдяки вищій багатопотоковій продуктивності: Cinebench R23 (багатоядерний) — 28924 проти 9071, що прискорює рендеринг та експорт відео.

Чи підходить Intel Core Ultra 5 228V для ігор?

Так, завдяки вищому балу інтегрованої графіки (75 проти 64) він краще справляється з легкими іграми, але для сучасних AAA-проектів потрібна дискретна відеокарта.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають максимальний бал енергоефективності (100), але M2 Ultra досягає вищої продуктивності при тому ж рівні споживання, що робить його ефективнішим.

Чи варто купувати Intel Core Ultra 5 228V у 2025 році?

Так, якщо вам потрібен сучасний енергоефективний процесор для ультрабука з хорошою інтегрованою графікою та однопотоковою продуктивністю на рівні M2 Ultra.

Який процесор кращий для компіляції коду?

Apple M2 Ultra значно швидший: 226,4 Klines/sec у Clang compilation проти 61,1 Klines/sec, що робить його ідеальним для розробників.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.