Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 228V vs Apple M3 Max

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 228V та Apple M3 Max — це два потужні процесори, що представляють різні архітектури та підходи до обчислень. Ultra 5 228V, випущений у вересні 2024 року, орієнтований на енергоефективність та інтегровану графіку, тоді як M3 Max від Apple (жовтень 2023) вражає багатопотоковою продуктивністю. Розглянемо їхні сильні сторони в бенчмарках та реальних сценаріях.

Короткий висновок. Apple M3 Max значно випереджає Intel Core Ultra 5 228V у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний — 24020 проти 9071, Geekbench 6 багатоядерний — 21167 проти 10052. Однак Ultra 5 228V демонструє кращу енергоефективність (100 балів) та сильнішу інтегровану графіку (75 балів проти 55). Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для рендерингу, компіляції або роботи з великими даними — обирайте M3 Max. Для компактних пристроїв з акцентом на автономність та графіку — Ultra 5 228V.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M3 Max має 24020 балів у Cinebench R23 (багатоядерний) проти 9071 у Ultra 5 228V, що робить його в 2.6 рази швидшим.
  • Однопотокова продуктивність: M3 Max також лідирує — 1950 балів у Cinebench R23 (одноядерний) проти 1775, що дає приріст близько 10%.
  • Інтегрована графіка: Ultra 5 228V отримує 75 балів у категорії графіки, тоді як M3 Max — лише 55, що вказує на кращу вбудовану графіку у Intel.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний бал 100, але Ultra 5 228V вийшов пізніше (2024) і може бути оптимізований для тонших ноутбуків.
  • Бенчмарки обробки даних: M3 Max значно швидший у компіляції (198.5 Klines/sec проти 61.1) та стисненні файлів (2190 MB/sec проти 948.3).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1775 1950
Cinebench R23 (багатоядерний) 9071 24020

GeekBench v6

File compression 948.3 MB/sec 2190 MB/sec
Clang compilation 61.1 Klines/sec 198.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 258.5 pages/sec 557.3 pages/sec
PDF Renderer 260.9 Mpixels/sec 648.9 Mpixels/sec
Text processing 287.2 pages/sec 309.1 pages/sec
Background blur 43.8 images/sec 68.9 images/sec
Photo processing 112.8 images/sec 183.5 images/sec
Ray tracing 13.4 Mpixels/sec 30.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2617 3227
Geekbench 6 (багатоядерний) 10052 21167

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 4 вересня 2024 30 жовтня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Lunar Lake Apple M3
Номер моделі 228V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V Apple M3 Max GPU (38-core)

Процесор

Ядер 4 12
Потоковий 4 12
Частота 2.1 ГГц 4,05 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц Немає даних
Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 2.1 ГГц 2,75 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 16
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 21x 40x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 32 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 56 Вт
Сокет FCBGA-2833 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 92 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Apple M3 Max GPU (38-core)
Частота GPU 600 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 1600 МГц
Шейдерні блоки 896 5120
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 16,4 терафлопс
TMUs Немає даних 320
ROPs Немає даних 160
Обчислювальні блоки Немає даних 640
TGP Немає даних 60 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 8
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 409,6 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 228V Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 Немає даних

PassMark

Integer math Немає даних 91.4 GOps/sec
Floating point math Немає даних 131.7 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 575M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 61.8M Strings/sec
Data encryption Немає даних 24.8 GBytes/sec
Data compression Немає даних 531.5 MBytes/sec
Physics Немає даних 4271 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 23.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 4783
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 40959

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core Ultra 5 228V має вищий бал інтегрованої графіки (75 проти 55), що робить його кращим вибором для ігор без дискретної відеокарти. Однак M3 Max може бути потужнішим у поєднанні з виділеним GPU.

Чи варто обирати Apple M3 Max для роботи з відео?

Так, M3 Max демонструє значно вищу багатопотокову продуктивність (24020 балів у Cinebench R23), що ідеально для рендерингу, монтажу та компіляції. Він також швидший у обробці PDF (648.9 Mpixels/sec).

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають 100 балів за енергоефективність, але Intel Core Ultra 5 228V вийшов у 2024 році та може бути оптимізований для тривалої автономної роботи в ультрабуках.

Чи підходить Intel Core Ultra 5 228V для професійних завдань?

Ultra 5 228V добре справляється з текстовими та браузерними завданнями (287.2 pages/sec), але для важких обчислень, як-от компіляція (61.1 Klines/sec), він поступається M3 Max.

Який процесор має кращі показники в Geekbench?

Apple M3 Max перевершує Ultra 5 228V: одноядерний тест 3227 проти 2617, багатоядерний — 21167 проти 10052. Це робить M3 Max лідером у загальній продуктивності.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.