Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 228V vs Apple M4 (10-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 228V та Apple M4 (10-Core) — два потужні процесори 2024 року, які представляють різні архітектури та екосистеми. Обидва мають високі оцінки енергоефективності, але суттєво відрізняються за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю, а також за можливостями інтегрованої графіки. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Apple M4 (10-Core) значно випереджає Intel Core Ultra 5 228V за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю, що підтверджується вищими результатами в Geekbench 6, Cinebench R23 та Passmark. Він також швидше обробляє файли, компілює код та працює з графікою. Однак Intel Core Ultra 5 228V має кращу інтегровану графіку (оцінка 75 проти 40), що робить його привабливішим для легких ігор та мультимедіа без дискретної відеокарти. Вибір залежить від ваших пріоритетів: максимальна обчислювальна потужність (Apple M4) або збалансована графіка (Intel).

Основні відмінності

  • Apple M4 (10-Core) має значно вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 (одноядерний) 3849 проти 2617, Cinebench R23 (одноядерний) 2102 проти 1775.
  • Багатопотокова продуктивність Apple M4 також набагато краща: Geekbench 6 (багатоядерний) 15100 проти 10052, Cinebench R23 (багатоядерний) 12124 проти 9071.
  • Intel Core Ultra 5 228V має вищу оцінку інтегрованої графіки (75 проти 40), що вказує на кращу продуктивність у графічних завданнях без дискретного GPU.
  • Apple M4 швидше обробляє файли (1500 MB/sec проти 948.3 MB/sec) та компілює код (118.3 Klines/sec проти 61.1 Klines/sec).
  • Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100), але Apple M4 вийшов раніше (травень 2024) та демонструє вищу продуктивність на ват.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1775 2102
Cinebench R23 (багатоядерний) 9071 12124

GeekBench v6

File compression 948.3 MB/sec 1500 MB/sec
Clang compilation 61.1 Klines/sec 118.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 258.5 pages/sec 335.8 pages/sec
PDF Renderer 260.9 Mpixels/sec 396.3 Mpixels/sec
Text processing 287.2 pages/sec 357.1 pages/sec
Background blur 43.8 images/sec 72.2 images/sec
Photo processing 112.8 images/sec 141.5 images/sec
Ray tracing 13.4 Mpixels/sec 17.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2617 3849
Geekbench 6 (багатоядерний) 10052 15100

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 4 вересня 2024 7 травня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Lunar Lake Apple M4
Номер моделі 228V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V Apple M4 GPU (10-core)

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 2.1 ГГц 4,41 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц Немає даних
Ядер 4 6
Потоковий 4 6
Частота 2.1 ГГц 2,59 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 10
Кількість потоків 8 10
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 21x 44x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 22 Вт
Сокет FCBGA-2833 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 28 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Apple M4 GPU (10-core)
Частота GPU 600 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 896 1280
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 4,6 терафлопс
TMUs Немає даних 80
ROPs Немає даних 40
Обчислювальні блоки Немає даних 160
TGP Немає даних 18 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - LPDDR5X-7500
Макс. розмір 32 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 120 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 228V Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 8 Немає даних

PassMark

Integer math Немає даних 72.1 GOps/sec
Floating point math Немає даних 50.7 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 251M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 35.4M Strings/sec
Data encryption Немає даних 15.4 GBytes/sec
Data compression Немає даних 274.9 MBytes/sec
Physics Немає даних 2648 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 13.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 4471
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 25080

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core Ultra 5 228V має вищу оцінку інтегрованої графіки (75 проти 40), тому він краще впорається з легкими іграми без дискретної відеокарти. Для серйозних ігор обидва потребують окремого GPU.

Чи варто вибирати Apple M4 для професійних завдань?

Так, Apple M4 значно швидший у багатопотокових завданнях (компіляція, рендеринг, обробка відео), що робить його кращим вибором для професіоналів.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однакову оцінку енергоефективності 100, але Apple M4 забезпечує вищу продуктивність при тому ж рівні споживання, що робить його ефективнішим.

Чи можна порівнювати ці процесори в одній системі?

Ні, Intel Core Ultra 5 228V призначений для ПК на Windows, а Apple M4 — для Mac. Вибір залежить від екосистеми, яку ви використовуєте.

Який процесор кращий для повсякденних завдань?

Обидва чудово справляються з веб-серфінгом, офісними програмами та мультимедіа. Apple M4 буде помітно швидшим у важчих завданнях, але для базового використання різниця несуттєва.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.